Nuotr.: Imago Images – Scanpix
Nuotr. Imago Images – Scanpix

Puolime dominavęs Shavonas Shieldsas dar trečiojo kėlinio viduryje pasiekė karjeros rekordą, o jo traukiama Milano „Armani Exchange“ paskutinėmis mačo akimirkomis žengė į Eurolygos stipriausiųjų ketveriukę.

Rezultatyvūs perdavimai 2

Ettore Messinos auklėtiniai per lemiamą ketvirtfinalio serijos minutę išbarstė 12 taškų persvarą, bet galop namuose 92:89 (24:22, 26:18, 22:18, 20:31) palaužė Miuncheno „Bayern“.

Finalo ketverto pusfinalyje Milano klubas žais su „Barcelona“. „Armani Exchange“ Eurolygos finalo ketverte nežaidė nuo 1991-1992 m. sezono.

Nugalėtojams 26-erių 201 cm ūgio Shieldsas pelnė 34 taškus (4/6 dvit., 5/6 trit., 11/12 baudų) ir surinko 41 naudingumo balą. Prieš tai danas Eurolygoje daugiausiai buvo įmetęs 26 taškus ir pasiekęs 34 naudingumo balus.

26 taškų ribą gynėjas perkopė dar trečiojo kėlinio viduryje. Shieldsas pirmajame kėlinyje pelnė 10 taškų, antrajame – 8, trečiajame – 12, ketvirtajame – 4.

Visgi mačo pabaigoje būtent per Shieldso klaidas buvo atkurta intriga.

Iki mačo pabaigos likus 78 sekundėms Shieldsas smeigė tritaškį ir Milano klubui suteikė 12 taškų persvarą (91:79). Tuomet Vladimiras Lučičius pataikė tritaškį, Jalenas Reynoldsas pridėjo dvitaškį bei tritaškį ir likus 14 sekundžių „Bayern“ priartėjo iki 4 taškų (87:91).

Tuomet iš Shieldso kamuolį perėmė Lučičius, o Baldwinas likus 14 sekundžių dvitaškiu savo ekipą priartino iki 2 taškų (89:91).

Po kelių sekundžių Shieldsas dar sykį suklydo – išsimetant kamuolį jam buvo užfiksuota pražanga puolime, o „Bayern“ priklausė lemiama ataka.

Visgi Kyle'as Hinesas likus 7,9 sek. sustabdė Wade'o Baldwino reidą, o po išmesto ginčo kamuolio jį sugriebė „Armani Exchange“ komanda. Shieldsas įmetė vieną baudą (92:89) ir lemiamai atakai „Bayern“ turėjo 5,8 sek.

GM: 34

Galiausiai itin tolimas Paulio Zipserio tritaškis tikslo nepasiekė ir pergalę bei kelialapį į finalo ketvertą šventė „Armani Exchange“.

„Manau, kad mano žaidėjai buvo nuostabūs, kadangi jie jautė didžiulį spaudimą, tačiau sužaidė solidžias rungtynes, nors jos per paskutinę minutę dėl kvailų klaidų buvo beveik sugadintos, – po mačo sakė Messina. – Mes kamuolį praradome visais įmanomais būdais. Bet tuomet Kyle'as Hinesas puikiai sužaidė gynyboje.“

Antroje rungtynių pusėje „Armani Exchange“ buvo įgijusi 17 taškų persvarą (70:53), iki mačo pabaigos likus 6 minutėms dar pirmavo 16 taškų pranašumu (82:66).

Nugalėtojų komandos puolėjas Hinesas tapo pirmuoju JAV krepšininku, kuris devynis kartus pateko į Eurolygos finalo ketvertą. Jis į finalo ketvertą su trimis skirtingomis komandomis prasibrovė devynerius metus iš eilės.

„Labai geras jausmas tai pasiekti su šia vyrukų kompanija, – po rungtynių sakė Hinesas. – Kai kurie į finalo ketvertą pateko pirmąjį kartą. Labai geras jausmas. Vakar prieš nueinant miegoti mano dukra priėjo ir pasakė „Tėveli, štai tavo magija.“ Kai šį rytą pabudau, mano sūnus įėjo su finalo ketverto marškinėliais. Žinojau, kad tai yra likimas.“

Šioms rungtynėms teisėjavo lietuvis Gytis Vilius.

Miuncheno ekipos gretose išsiskyrė Jalenas Reynoldsas, kurio sąskaitoje per 23 minutes buvo 19 taškų (7/11 dvit., 1/1 trit., 2/2 baudų), 10 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 24 naudingumo balai.

„Armani Exchange“: Shavonas Shieldsas 34 (4/6 dvit., 5/6 trit., 11/12 baud., 5 atk. kam., 41 naud. bal.), Malcolmas Delaney 16 (3/3 trit., 5/6 baud.), Kyle'as Hinesas 12 (6/7 dvit., 7 atk. kam., 2 blok.), Sergio Rodriguezas 8 (2/5 trit., 7 rez. perd.).

„Bayern“: Jalenas Reynoldsas 19 (7/11 dvit., 10 atk. kam.), Wade'as Baldwinas 17 (7/13 dvit., 5 rez. perd., 4 kld.), JaJuanas Johnsonas 14 (6/7 dvit., 9 atk. kam.), D.J. Seeley 11 (2/3 trit.), Paulis Zipseris 10, Vladimiras Lučičius 8 (1/5 trit.), Jamesas Gistas 7.