Nuotr.: Imago Images – Scanpix
Nuotr. Imago Images – Scanpix

Vitorijos „Baskonia“ (4-5) puolimo mašiną sustabdžiusi Sankt Peterburgo „Zenit“ (5-2) Eurolygoje nuskynė trečią pergalę per paskutiniąsias ketverias rungtynes.

18
28
8
82%
9/11

Xavi Pascualio vadovaujamas klubas su Artūru Gudaičiu priešakyje Ispanijoje laimėjo 77:70 (10:13, 24:15, 22:23, 21:19).

Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama „Baskonia“ antrojo kėlinio pradžioje pirmavo 17:10, bet jam besibaigiant jau atsilikinėjo 25:34.

Grįžęs po ilgosios pertraukos solidžią aštuonių taškų atkarpą surengė Giedraitis, po kurio tritaškio baskai trumpam susigrąžino persvarą (39:36).

Po Billy Barono ir Andrejaus Zubkovo tolimų metimų svečiai persvėrė svarstykles į savo pusę ir atitrūko per aštuonis taškus – 59:41. Gudaičio pelnyti du taškai su pražanga leido rusams tvirtai perimti iniciatyvą į savo rankas – 62:51.

„Baskonia“ per pirmąsias keturias paskutinio kėlinio minutes buvo surinkusi vos penkis taškus, o bendrai įmetusi – 58. Duško Ivanovičiaus auklėtinių pelnytų taškų vidurkis per rungtynes iki šio mačo siekė 81 tašką.

Antras naudingiausias „Zenit“ žaidėjas Gudaitis per 22 minutes pelnė 13 taškų (4/6 dvit., 5/5 baud.), atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 5 pražangas bei užfiksavo 22 balų naudingumą.

Rezultatyviausiu „Baskonia“ žaidėju tapęs Giedraitis rungtyniavo 31 minutę, įmetė 15 taškų (2/2 dvit., 3/7 trit., 2/2 baud.), sugriebė 4 kamuolius ir surinko 16 naudingumo balų.

Sedekerskis per 8 minutes pasižymėjo 2 atkovotais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais bei 4 naudingumo balais.

„Zenit“ puolimui sėkmingai dirigavęs Kevinas Pangosas liko per plauką nuo dvigubo dublio: įmetė 9 taškus (1/4 dvit., 2/5 trit., 1/1 baud.), išdalijo 10 rezultatyvių perdavimų ir 3 kartus suklydo.

Kitas buvęs žalgirietis K.C. Riversas per 21 minutę prametė vienintelį mestą dvitaškį, realizavo 1 iš 3 tritaškių, 3 sykius prasižengė ir dvikovą užbaigė su –2 naudingumo balais.

Šią savaitę „Zenit“ atvyksta į Lietuvą, kur Kaune stos į dvikovą su „Žalgiriu“.

„Baskonia“: Rokas Giedraitis 15 (3/7 trit.), Luca Vildoza 11 (6 rez. perd.), Zoranas Dragičius 9.

„Zenit“: Matuešas Ponitka 18 (8 atk. kam., 9/11 baud.), Alexas Poythressas 13, Artūras Gudaitis 13 (7 atk. kam.).