Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Pirmąją pergalę Europos čempionato atrankos varžybose iškovojo Turkijos (1-3) rinktinė.

GM: 4

Turkai po atkaklios kovos 73:71 (24:14, 17:23, 14:18, 18:16) įveikė Nyderlandų (2-2) krepšininkus.

Prasidėjus ketvirtajam rungtynių kėliniui švieslentėje degė lygus rezultatas (55:55), tačiau turkai surengė spurtą ir po Metečano Birselo tolimo šūvio susikrovė 6 taškų pranašumą (68:62).

Likus 5 minutėms Leonas Williamsas atsakė taikliu tritaškiu ir Nyderlandai priartėjo per 3 taškus (65:68), tačiau netrukus Shane'as Larkinas pasižymėjo iš toli ir Turkija atstatė savo pozicijas (71:65).

Likus 20 sekundžių Turkija pirmavo 73:69 ir atrodė, jog rungtynių baigtis aiški, tačiau Charlonas Kloofas perėmė kamuolį išprovokavo pražangą tritaškio metimo metu ir stojo prie metimų linijos. Olandas pataikė 2 baudas iš 3, specialiai pramesti paskutinio metimo nesiryžo ir pergalę šventė Turkijos rinktinė (73:71).

Turkus į pergalę ištempė Larkinas. Natūralizuotas amerikietis per 35 minutes pelnė 23 taškus (3/6 dvit., 5/10 trit., 2/4 baud.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei surinko 25 naudingumo balus.

Turkijos komandai 13 taškų pridėjo Sertačanas Šanli.

Nyderlandų gretose – rezultatyvus Kloofo žaidimas. Gynėjas per 28 minutes surinko 17 taškų (2/3 dvit., 3/6 trit., 4/5 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 21 naudingumo balą.

Kloofui talkino 14 taškų pelnęs Yannickas Franke, Roelandas Schaftenaaras surinko 13.