Nuotr.: Zuma Press – Scanpix
Nuotr. Zuma Press – Scanpix

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ dramatiškai žengė į Ispanijos Supertaurės finalą.

Gimimo vieta: Tauragė, Lietuva

Trenerių štabo iš Lietuvos vadovaujamas Katalonijos klubas Tenerifėje 72:68 (22:14, 13:14, 25:17, 12:23) palaužė Vitorijos „Baskonia“ krepšininkus.

Finale „Barca“ susitiks su Madrido „Real“, kuris pusfinalyje palaužė Tenerifės „Iberostar“.

Katalonijos ekipa po trijų kėlinių užtikrintai žygiavo pergalės link (60:45), tačiau lemiamame ketvirtyje Ispanijos čempionai atkūrė intrigą.

Ketvirtąjį kėlinį Luca Vildoza pradėjo dviems tiksliais tritaškiais (51:60), o likus žaisti 4 minutes Rokas Giedraitis apkarpė varžovų pranašumą iki 4 taškų – 61:65.

Paskutinėmis minutėmis „Baskonia“ tempė Pierria Henry, pelnęs 7 taškus paeiliui, ir likus žaisti 44 sekundes „Barca“ pranašumas ištirpo iki vieno metimo – 68:71.

Vis dėlto lemiamoje atakoje Henry metimą blokavo Brandonas Daviesas, o katalonams pergalę baudos metimu įtvirtino Thomasas Heurtelis.

Giedraitis Vitorijos ekipai per 32 minutes pelnė 12 taškų (3/4 dvit., 2/5 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 15 naudingumo balų.

Tadas Sedekerskis mačui buvo registruotas, tačiau ant parketo nepasirodė.

Nugalėtojus į priekį vedė Alexas Abrinesas, kuris trečiajame kėlinyje smeigė 5 tritaškius iš tiek pat bandymų, o iš viso įmetė 19 taškų (2/3 dvit., 5/7 trit.).

„Barcelona“: Alexas Abrinesas 19 (5/7 trit.), Nikola Mirotičius 13 (5/7 dvit.), Brandonas Daviesas 10, Adamas Hanga 9.

„Baskonia“: Alecas Petersas ir Luca Vildoza po 14, Rokas Giedraitis 12, Pierria Henry 8.