Bruklino „Nets“ komandą ant savo pečių prisiėmęs Kevinas Durantas surengė vieną įspūdingiausių pasirodymų NBA atkrintamosiose ir sugrąžino klubui persvarą Rytų konferencijos pusfinalyje.

Taškai 49
Taiklumas 16-23
Atkovoti kamuoliai 17
Rezultatyvūs perdavimai 10

Puolėjas sumetė 49 taškus, atkovojo 17 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, o „Nets“ penktajame mače savo aikštėje 114:108 (15:29, 28:30, 38:28, 33:21) pranoko Milvokio „Bucks“ ir serijoje iki keturių pergalių vėl atsidūrė priekyje 3-2.

Šeštosios rungtynės naktį iš ketvirtadienio į penktadienį vyks Milvokyje.

Be keitimų žaidęs 32-ejų Durantas realizavo 12 iš 14 dvitaškių, 4 iš 9 tritaškių ir 13 iš 16 baudų.

„Nets“ lyderis tapo pirmuoju krepšininku NBA istorijoje, kuriam atkrintamųjų rungtynėse pavyko surinkti bent 45 taškus, 15 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų.

„Tiesiog istorinis pasirodymas“, – po dvikovos komentavo „Nets“ vairininkas Steve'as Nashas.

„Durantas užsimetė komandą savo pečių ir tempė į priekį visų rungtynių metu“, – antrino taip pat galingai sužaidęs Jeffas Greenas.

Paskutinį lemiamą tolimą metimą Drantas pataikė prasidėjus paskutinei minutei, kada nepaisant Khriso Middletono gynybos atakavo krepšį tiksint paskutinėms atakos sekundėms. Kamuolys skrodė tinklelį, o „Nets“ įgijo keturių taškų pranašumą – 109:105.

Kitoje atakoje Brookas Lopezas įkrovė iš viršaus, o po minutės pertraukėlės Durantas netaikliai metė iš tolimos distancijos – 109:107. „Bucks“ turėjo progą bent išlyginti rezultatą, bet Durantas perėmė kamuolį iš Giannio Antetokounmpo ir tuoj pat buvo sustabdytas pražanga.

GM: 45

„Nets“ superžvaigždė pataikė abi baudas, po to pridėjo dar vieną ir šeimininkai kontroliavo situaciją – 112:108.

„Durantas surengė nepaprastą pasirodymą, – sakė „Bucks“ strategas Mike'as Budenholzeris. – Pagarba jam, pataikė kelis sunkius metimus. Turime peržiūrėti tuos momentus ir tokioms situacijoms pasiruošti geriau.“

Likus žaisti 9,9 sekundės Middletonas nesėkmingai mėgino laimę iš toli, Landry Shametas realizavo baudos metimus ir Bruklino ekipa įsirašė pergalę – 114:108.

Pirmąkart nuo pirmųjų serijos rungtynių, kuriose sužaidė vos 43 sekundes, į aikštę grįžo Jamesas Hardenas.

Po pakinklinės sausgyslės traumos sveikęs gynėjas rungtyniavo 46 minutes, per kurias iš žaidimo pataikė tik 1 metimą iš 10, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 6 kamuolius ir 4 sykius suklydo.

Ketvirtajame kėlinyje P.J. Tuckeris po neatkovoto kamuolio puolime bakstelėjo Hardenui į akį. „Nets“ gynėjas kurį laiką praleido gulėdamas ant parketo, bet vėliau pakilo ir tęsė rungtynes.

Kyrie Irvingas negalėjo padėti komandai dėl susižeistos čiurnos.

Fantastiškai „Nets“ gretose pasirodė Jeffas Greenas, baudęs varžovus iš toli. 34-erių veteranas pataikė pirmus septynis mestus tritaškius ir pelnė 27 taškus (1/3 dvit., 7/8 trit., 4/4 baud.).

Giannis Antetokounmpo „Bucks“ klubui per 42 minutes surinko 34 taškus (12/18 dvit., 2/4 trit., 4/7 baud.), 12 atkovotų kamuolių ir 4 rezultatyvius perdavimus.

Middletonas žaidė 45 minutes ir įmetė 25 taškus (5/12 dvit., 3/10 trit., 6/7 baud.).

Milvokio ekipa dominavo pirmajame kėlinyje, kurį užbaigė turėdama 14 taškų pranašumą (29:15), o po pirmosios rungtynių dalies buvo priekyje 59:43.

Įpusėjus trečiajam ketvirčiui „Bucks“ turėjo 16 taškų pranašumą, bet tuomet Durantas antroje kėlinio pusėje sumetė visus keturis metimus ir pelnė 11 taškų bei „Nets“ priartėjo 81:87.

Ketvirtajame kėliniui įsibėgėjus Duranto pataikytas tritaškis išvedė Steve'o Nasho kariauną į priekį 94:93.

„Nets“: Kevinas Durantas 49 (12/14 dvit., 4/9 trit., 13/16 baud., 17 atk. kam., 10 rez. perd., 3 per. kam., 2 blok., 65 naud.), Jeffas Greenas 27 (7/8 trit.), Blake'as Griffinas 17 (4/5 dvit., 3/6 trit.), Landry Shametas 9.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 34 (12/18 dvit., 2/4 trit., 12 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blok., 4 kld., 32 naud.), Khrisas Middletonas 25 (5/12 dvit., 3/10 trit., 6/7 baud., 5 rez. perd.), Jrue Holiday 19 (4/9 dvit., 3/7 trit., 8 rez. perd.), Brookas Lopezas 15 (3/5 trit., 6 atk. kam.), Patas Connaughtonas 10 (6 atk. kam.).