Nuotr.: FIBA Champions league

Vilniaus „Rytas“ (1-1) iškovojo pirmąją pergalę FIBA Čempionų lygoje.

Donaldo Kairio auklėtiniai išvykoje 83:81 (26:16, 22:26, 23:21, 16:14) palaužė Strasbūro IG (1-1) krepšininkus.

Likus 4 minutėms vilniečiai dar turėjo minimalų pranašumą (71:70), bet netrukus Brandonas Jeffersonas smeigė porą tritaškių, Bonzie Colsonas pridėjo dvitaškį ir SIG nutolo (81:76).

Andrew Goudelockas smeigė tritaškį, netrukus pridėjo dvitaškį, kuris likus 25 sekundėms išvedė „Rytą“ į priekį (83:81). Paskutinis Colsono tritaškis tikslo nepasiekė ir vilniečiai šventė pergalę.

Goudelockas sužaidė blankias rungtynes, tačiau prabilo tada, kada to reikėjo labiausiai. Gynėjas per 24 minutes pelnė 9 taškus (3/8 dvit., 1/4 trit., 0/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir surinko 7 naudingumo balus.

Po dvejų rungtynių visos keturios E grupės komandos turi po 1 pergalę.

„Ryto“ gretose trenerio sprendimu ant parketo nepasirodė Rokas Gustys, o Gytis Radzevičius aikštėje praleido vos 11 sekundžių.

Rungtynes geriau pradėjo vilniečiai, kurie vedami Martyno Echodo įgijo 10 taškų persvarą, o pirmąjį kėlinį taikliu dvitaškiu užbaigė Čempionų lygoje debiutavęs Maurice‘as Ndouras (26:16).

Antrajame ketvirtyje šeimininkai atsibudo ir per 6 minutes likvidavo „Ryto“ turėtą dviženklę persvarą, kurią visiškai panaikino ir rezultatą SIG naudai persvėrė Jeffersonas (37:36).

Tačiau vedami Echodo galingo žaidimo po krepšiu ir Butkevičiaus aštrių prasiveržimų sostinės krepšininkai sugebėjo susigrąžinti iniciatyvą bei į ilgąją pertrauką išėjo turėdami 6 taškų pranašumą (48:42).

23
17
75%
9/12
70%
7/10

Po ilgosios pertraukos vedami Jeffersono 11 paeiliui pelnytų taškų SIG krepšininkai spurtavo, o jo sėkmingą atkarpą 7 taškais iš eilės užbaigė Colsonas, kuris tritaškiu sukrovė šeimininkams 3 taškų persvarą (60:57). Tada „Rytą“ patraukė Dovis Bičkauskis, kuris pelnė 8 taškus ir po 3 kėlinių vilniečiai pirmavo (69:65).

„Ryto“ lyderiu tapo Echodas. Po piršto traumos į rikiuotę grįžęs centras per 25 minutes pelnė 23 taškus (7/10 dvit.), atkovojo ir prarado po 3 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

SIG gretose buvo užfiksuotas Jeffersono benefisas. Gynėjas per 33 minutes pelnė net 31 tašką (8/18 trit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus.

„Rytas“: Martynas Echodas 23 (7/10 dvit.), Mindaugas Girdžiūnas 12, Arnas Butkevičius 10 (6 atk. kam.), Andrew Goudelockas 9 (7 naud. bal.), Maurice'as Ndouras ir Dovis Bičkauskis po 8, Kristjanas Kitsingas 6, Augustas Marčiulionis 4, Lukas Uleckas 3.

SIG: Brandonas Jeffersonas 31 (8/18 trit., 6 rez. perd., 27 naud. bal.), Bonzie Colsonas 23 (7 atk. kam.), DeAndre Lansdowne'as 9.