Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Mindaugas Girdžiūnas Pasvalyje susmeigė šešis tritaškius, Gytis Radzevičius pagerino asmeninį LKL rekordą, o jų vedamas Vilniaus „Rytas“ (21-5) užfiksavo geriausią klubo rezultatą per pastaruosius šešerius metus.

Fotogalerija

Antroje dvikovos dalyje iniciatyvą perėmusi Giedriaus Žibėno vadovaujama ekipa išvykoje 83:75 (20:28, 15:12, 24:19, 25:16) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (10-16) ir laimėjo net 14-ą kartą iš eilės.

Pastarasis rezultatas – geriausias nuo 2014-2015 m. sezono, kai sostinės klubas LKL nuskynė 19 pergalių paeiliui.

Ilgiausia Vilniaus komandos pergalių serija – net 31 laimėjimas iš eilės. Tokią atkarpą sostinės ekipa fiksavo 2000-2001 m. sezone.

„Rytas“ per 26 turus laimėjo 21-ą sykį ir pagal šį rodiklį aplenkė Kauno „Žalgirį“ (20-2). Lietuvos čempionai yra iškovoję 20 pergalių, bet sužaidę net ketveriomis rungtynėmis mažiau.

Artimiausios laukia pirmadienį išvykoje su Panevėžio „Lietkabeliu“.

Nesulaikomai žaidęs Radzevičius per 26 minutes pelnė 22 taškus (5/7 dvit., 2/3 trit., 6/6 baud.) ir pakartojo asmeninį karjeros rekordą. Tuo metu naudingumo rodiklis buvo pagerintas vienu balu – Pasvalyje užfiksavo 32 naudingumo balus.

Jis smogiamąjį duetą sudarė su Girdžiūnu, kuris per 34 minutes įmetė 24 taškus (2/4 dvit., 6/10 trit., 2/4 baud.) ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Nė vienas kitas „Ryto“ žaidėjas nepasiekė dviženklio rezultatyvumo. Sostinės klubas vertėsi be Kristjano Kitsingo ir Luko Ulecko, sudėtyje buvo registruotas dubleris Arnas Adomavičius, bet jis nesulaukė savojo šanso.

Pasvaliečiams nepadėjo Danielis Amigo.

Didžiąją mačo dalį pirmavę šeimininkai dar trečiojo kėlinio viduryje turėjo dviženklę persvarą – 55:45, bet tada „Ryto“ gretose iššovė tritaškių salvės: Girdžiūnas sumetė du tolimus metimus iš eilės, Dovis Bičkauskis ir Radzevičius pridėjo po vieną bei rezultatas tapo lygus – 57:57.

22
32
100%
6/6
71%
5/7

„Prisiimčiau dalį kaltės, nes iki trečiojo kėlinio vidurio neradau teisingos gynybos, greičiausiai tai yra mano klaidos. Tai pasakiau ir žaidėjams rūbinėje, – spaudos konferencijoje kalbėjo Žibėnas. – Šiandien visas nuopelnas – žaidėjams, tikra žaidėjų pergalė.“

Ketvirtajame kėlinyje vilniečiai startavo 12:3 ir atitrūko – 71:62, o likus žaisti pustrečios minutės jų pranašumas pasiekė rekordines aukštumas – 80:68.

„Trys kėliniai buvo neblogi, o ketvirtajame kėlinyje sustojome ir puolimas neatsirado, – sakė „Pieno žvaigždžių“ vyr. treneris Gediminas Petrauskas. – Kai turėjome progą laisviems metimas, tiesiog nepataikėme. Žinojome, kad turėsime atakuoti daug ir iš toli. Iš tikrųjų metė tie žmonės, kurie norime, kad mestų, bet nepataikė. Labiau liūdina žaidimo skaitymo problemos. Aišku, tai – trenerio atsakomybė, kad jie būtų pasiruošę priimti geresnius sprendimus.“

„Pieno žvaigždės“: Jahennsas Manigat 14 (3/4 trit.), Tomas Lekūnas 12 (2/3 trit., 7 atk. kam., 5 kld.), Yannickas Franke 11 (4/8 dvit., 0/6 trit., 4 rez. perd.), Edgaras Želionis 10 (6/6 baud., 2 blok.), Paulius Petrilevičius 9 (4 rez. perd.), Branko Mirkovičius 8 (2/2 trit.), Stevenas Haney 7.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 24 (6/10 trit.), Gytis Radzevičius 22 (5/7 dvit., 2/3 trit., 6/6 baud., 7 atk. kam., 32 naud.), Dovis Bičkauskis 8 (5/6 baud., 5 rez. perd.), Arnas Butkevičius (9 atk. kam.) ir Andrew Goudelockas – po 7.