Įspūdingą pergalę Milano „Armani Exchange“ komandai Eurolygos ketvirtfinalio starte išplėšė Zachas LeDay.

Rezultatyvūs perdavimai 2

Buvęs žalgirietis atsidūrė fantastiškos atakos smaigalyje, kuomet prakirsdamas į baudos aikštelę sugavo jam iš už šoninės linijos siųstą kamuolį ir atliko metimą.

Kamuolys pašokinėjo ant lanko ir galiausiai skrodė tinklelį, o Ettore Messinos auklėtiniai pirmajame mače savo aikštėje 79:78 (16:18, 11:26, 26:20, 26:14) palaužė didžiąją rungtynių dalį pirmavusią Miuncheno „Bayern“.

Milano ekipa serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Antrasis mačas ketvirtadienį taip pat bus žaidžiamas Italijoje.

„Armani Exchange“ savo lemiamam išpuoliui turėjo vos 1,2 sekundės. Preciziškai atlikto perdavimo autoriumi tapo Malcolmas Delaney.

„Treneris nubraižė paruoštą derinį, todėl man tereikėjo įbėgti, o po to sugauti perdavimą ir užbaigti ataką, – po dvikovos kalbėjo LeDay. – Neįtikėtinos rungtynės. Turime atsispirti nuo jų ir pasitempti šioje serijoje.“

„Tai buvo žaidėjų pergalė, – komentavo Messina. – Šis vakaras – vienas tų, kada beveik niekas nesiklostė taip, kaip norėtume. Visgi pabaigoje kietai sukovojome, gerai išpildėme susikurtas progas ir geriau susigynėme.

O paskutinėje atakoje – Malcolmo perdavimas ir Zacho taškai... Žinoma, tokiuose momentuose reikia truputį sėkmės, kuri mums ir nusišypsojo.“

Atakoje prieš tai Jamesas Gistas išprovokavo pražangą, o stojęs prie baudos metimų linijos pademonstravo šaltakraujiškumą – du taiklūs metimai vėl išvedė „Bayern“ į priekį (77:76).

Iki ilgosios pertraukos sąlygas Milane diktavusi „Bayern“ po dviejų kėlinių buvo priekyje 44:27, o prasidėjus ketvirtajam ketvirčiui svečiai dar pirmavo 11 taškų persvara po Vladimiro Lučičiaus tritaškio (67:56).

Tuomet šeimininkai spurtavo 9:0 ir priartėjo iki 65:67. Kitoje atakoje Gistas pelnė du taškus su pražanga, D.J. Seeley smeigė tritaškį ir „Bayern“ vėl mėgino nutolti – 73:67.

Lemiama Milano ekipos ataka kitu kampu:

Visgi kitos dvi Miuncheno komandos atakos pasibaigė netaikliais Wade'o Baldwino metimais, po to „Bayern“ vedlys suklydo, o tuo pasinaudojusi Messinos kariauna laimėjo atkarpą 10:1 ir po Sergio Rodriguezo tritaškio persvėrė svarstykles į savo pusę – 77:74.

Lemiamoje atkarpoje užsikūręs Rodriguezas per ketvirtą kėlinį pelnė 11 iš savo 13 taškų.

Herojumi tapęs LeDay per 33 minutes pelnė 17 taškų (4/6 dvit., 0/1 trit., 9/9 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir užfiksavo 29 balų naudingumą.

„Mums reikia išeiti ir žaisti kietai. Supratome, jog pirmoje pusėje nežaidėme gerai, todėl po ilgosios pertraukos norėjome pademonstruoti dar didesnę energiją, kuri galiausiai grąžino mus į rungtynes. Turime pasinaudoti šia patirtimi“, – tęsė LeDay.

Malcolmas Delaney įmetė tik 1 tritaškį iš 8, bet realizavo vienintelį mestą dvitaškį, 5 iš 6 baudų ir surinko 10 taškų. Shavonas Shieldsas iš žaidimo pasižymėjo pataikydamas tik 3 metimus iš 12 ir įsirašė 8 taškus.

Milano komandos krepšininkai nerado priešnuodžių prieš karjeros naudingumo rekordą pasiekusį D.J. Seeley, kuris per 25 minutes pelnė 23 taškus, realizuodamas 5 iš 5 tritaškių, atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas bei įsirašė 32 naudingumo balus.

Buvusio Vilniaus „Ryto“ legionieriaus rezultatyvumo rekordas Eurolygoje siekia 26 taškus.

Andrea Trinchieri antrajame ketvirtyje prarado Nicką Weilerį-Babbą. Startiniame penkete dvikovą pradėjęs gynėjas skausmingai susižeidė čiurną ir daugiau neberungtyniavo.

„Armani Exchange“: Zachas Leday 17 (9/9 baud.), Sergio Rodriguezas 13 (3/5 trit.), Kevinas Punteris 11, Malcolmas Delaney 10 (1/8 trit.).

„Bayern“: D.J. Seeley 23 (5/5 trit.), Wade'as Baldwinas (2/10 metimai) ir JaJuanas Johnsonas – po 10.