Nuotr.: AFP-Scanpix

Marius Grigonis sužaidė rezultatyviausias karjeros Eurolygoje rungtynes ir Kauno „Žalgiris” (5-1) grįžo į pergalių kelią Eurolygoje.

Martino Schillerio auklėtiniai ketvirtadienį išvykoje 83:74 (13:23, 28:27, 16:10, 26:14) palaužė po priverstinės koronaviruso pertraukos į rikiuotę grįžusią Vilerbano ASVEL (0-3).

Grigonis per 28 minutes pelnė 25 taškus (6/8 dvit., 2/6 trit., 7/7 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis – taip pat jo karjeros rekordas.

„Būčiau labiau patenkintas, jie ne ta pirma tragiška pusė gynyboje. Tada galėčiau save pagirti, o dabar ką... Gerai, kad laimėjome. Puolime gal geriau sekėsi, tačiau gintis taip negalima“, – po pergalės kalbėjo gynėjas.

Grigonio neaplenkė ir vyriausiojo „Žalgirio” stratego Martino Shillerio pagyros, kuris išskyrė jo gynybinius sugebėjimus.

„Marius pakėlė savo žaidimo lygį gynyboje antroje pusėje, tai buvo svarbu. Daug prasideda nuo jo, jis labai svarbus žaidėjas, o jeigu jis pakelia savo lygį gynyboje, kiti žaidėjai juo seks“, – kalbėjo Schilleris.

Grigonio pasirodymas:

Grigoniui puikiai talkino lemiamomis rungtynių akimirkomis prabilęs Lekavičius. Likus 4 minutėms gynėjas pelnė 6 taškus paeiliui, taip perlauždamas rungtynes kauniečių naudai.

180 centimetrų gynėjas per pelnė 13 taškų (4/6 dvit., 1/1 trit., 1/1 baud.), atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 18 naudingumo balų.

Po pergalės Lekavičius prisiminė praėjusio sezono rungtynes Vilerbane, kuomet jis taip pat buvo vienas pagrindinių pergalės kalvių.

25
27
75%
6/8
100%
7/7

„Ši arena man sėkminga. Atsisėdau toje pačioje rūbinės vietoje, kaip ir pernai, ir tai galbūt padėjo.

Antroje pusėje taip galvojau, kad išeisiu ketvirtajame kėlinyje ir duosiu komandai apčiuopiamos naudos. Jaučiausi labai gerai ir buvau pasiruošęs tą daryti“, – po rungtynių „Žalgiris TV“ įspūdžiais dalinosi Lekavičius.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie po Davido Lighty dvitaškio pirmojo kėlinio pabaigoje susikrovė 11 taškų pranašumą (22:11)

Antrajame kėlinyje ant parketo pasirodęs Martinas Gebenas ėmėsi korekcijų ir pelnė 5 taškus paeiliui, tritaškį pridėjo Milaknis ir žalgiriečiai priartėjo iki 3 taškų (26:23).

Tačiau tada įsisiautėjo ASVEL veteranai Charlesas Kahudi ir Paulas Lacombe, kurie per antrąjį kėlinį kartu sudėjus pelnė 16 taškų, po krepšiais žvėriškai rungtyniavo Moustapha Fallas ir prieš ilgąją pertrauką T.J Parkerio auklėtiniai susikrovė 9 taškų pranašumą (50:41).

218 cm ūgio Fallas po „Žalgirio“ krepšiu darė, ką norėjo ir vien per pirmąją rungtynių pusę pelnė 5 taškus, atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 20 naudingumo balų.

Po ilgosios pertraukos žalgiriečiai pristabdė ASVEL priekinės linijos dominavimą, per kėlinį šeiminkams leido įmesti vos 10 taškų, o patys žingsnis po žingsnio baudų metimais artėjo prie savo varžovų. Kėlinį taikliu dvitaškiu uždarė Marius Grigonis, kuris priartino „Žalgirį“ iki 3 taškų (57:60).

Lemiamą ketvirtį Schillerio auklėtiniai pradėjo pakiliai bei po Jankūno baudų ir Lauvergne‘o dvitaškio pirmą kartą rungtynėse išvedė „Žalgirį“ į priekį (61:60). Likus 3 minutėms iniciatyvos ėmėsi Lukas Lekavičius. „Žalgirio“ mažylis pelnė 6 taškus paeiliui ir sukrovė svečiams 5 taškų pranašumą (72:67).

Likus minutei Kahudi smeigė tritaškį (73:76). Tačiau netrukus rungtynių pabaigą nusprendė Grigonis, kuris pelnė 5 taškus paeiliui ir atvedė „Žalgirį“ į pergalę (78:73).

Nuo pralaimėjimo ASVEL neišgelbėjo įspūdingas Fall'o pasirodymas. Aukštaūgis per 25 minutes pelnė 7 taškus (2/4 dvit.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius,  išprovokavo 11 varžovų pražangų ir surinko 27 naudingumo balus.

„Žalgiris“ tik prasidėjus rungtynėms pranešė, kad blogai pasijutęs Rokas Jokubaitis nežais.

„Rokas liko viešbutyje, – situaciją lakoniškai nušvietė treneris Schilleris. – Jis truputį sirguliuoja ir nenorėjome rizikuoti.“

ASVEL: Charlesas Kahudi 18 (4/6 trit.), Guerschonas Yabusele 17 (6 atk. kam.), Davidas Lighty 16 (5 kl.), Paulas Lacombe 10 (4 rez. perd.), Moustapha Fall'as 7 (8 atk. kam. 11 išpr. praž., 27 naud. bal.).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 25 (6/8 dvit., 2/6 trit., 7/7 baud., 27 naud. bal.), Lukas Lekavičius 13 (4/6 dvit.), Thomasas Walkupas 11 (7 atk. kam. 7 rez. perd., 26 naud. bal.), Martinas Gebenas 9, Joffrey Lauvergne'as 6.