Nuotr.: V.Mikaitis
Nuotr. V.Mikaitis

Kauno „Žalgirio-2“ gynėjas Kristupas Žemaitis prisijungė prie savo komandos draugų Gyčio Masiulio bei Lauryno Biručio ir tapo naudingiausiu Mezon-NKL savaitės krepšininku.

Jaunajam žalgiriečiui itin dolidus buvo susitikimas su Joniškio „Delikateso“ komanda. Tąkart krepšininkas per 34 minutes pelnė 14 taškų (3/5 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų, taip surinkdamas 26 naudingumo balus.

Maža to, šiose rungtynėse Žemaitis savo komandą gelbėjo taikliu tritaškiu, kurį įskraidino iki susitikimo pabaigos likus 5 sekundėms. „Žalgirio“ dubleriai triumfavo 83:80.

Žemaitis netylėjo ir paskutiniame reguliariojo sezono susitikime – Kauno derbyje su KTU krepšininkais. Tąkart 20-metis gynėjas per 32 minutes pelnė 13 taškų (2/2 dvit., 3/5 trit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą, o jaunieji žalgiriečiai triumfavo 83:61.

Žemaitis per abi rungtynes vidutiniškai pelnė po 13,5 taško, atkovojo po 6 kamuolius, atliko po 10 rezultatyvių perdavimų ir rinko po 23,5 taško.

Žilvinas Petraitis, „Delikatesas“ (27,5 tšk., 4,5 atk. kam., 3 rez. perd., 28,5 naud. bal.)

Vienas Joniškio „Delikateso“ komandos lyderių rimtai kėsinosi į savaitės naudingiausiojo titulą, o ypatingai gerai jam susiklostė šeštadienį vykęs paskutinis reguliariojo sezono susitikimas su „Palangos“ ekipa. Petraitis tose rungtynėse per 39 minutes pelnė net 36 taškus (10/13 dvit., 3/7 trit., 7/7 baud. met.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 33 naudingumo balus.

Tiesa, kovoje dėl naudingiausiojo vardo koją jam pakišo komandiniai rezultatai. Minėtose rungtynėse Petraičio vedama Joniškio komanda palangiškiams nusileido 91:93, o „Žalgirio“ dubleriams nusileista (80:83).

Rytis Biliartas, „Mažeikiai“ (22,5 tšk., 5,5 atk. kam., 2,5 rez. perd., 22 naud. bal.)

Abu paskutiniai reguliariojo sezono susitikimai Biliartui susiklostė kone identiškai. Penktadienį rungtynėse su Jonavos sporto klubu Biliartas per 27 minutes pelnė 23 taškus (10/14 dvit., 3/4 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus, o jo ekipa JSK nugalėjo 82:80.

Analogišką skaičių naudingumo balų Biliartas pasiekė ir rungtynėse su Molėtų „Ežerūnu“. Tame mače „Mažeikiai“ taip pat pasiekė pergalę – 97:88.

Aurelijus Pukelis, „Šilutė“ (17,5 tšk., 7,5 atk. kam., 24,5 naud. bal.)

„Šilutės“ komandos vedlys solidžiai pasirodė paskutiniajame reguliariojo sezono mače su Raseinių „Rasais“. Šilutėje vykusiose rungtynėse Pukelis per 26 minutes pelnė 20 taškų (6/9 dvit., 8/8 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 34 naudingumo balus.

Jo vedama „Šilutė“ Raseinių komandą sutriuškino 96:78.

Laurynas Birutis, „Žalgiris-2“ (12,5 tšk., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 22,5 naud. bal.)

Nors naudingiausiu savaitės žaidėju tapo Žemaitis, vietos simboliniame savaitės penketuke atsirado ir kitam jaunajam žalgiriečiui – Laurynui Biručiui. Triskart naudingiausiu savaitės žaidėju šį sezoną jau spėjęs tapti Birutis taip pat itin svariai prisidėjo prie pergalės prieš Joniškio „Delikatesą“. Centras per 32 minutes pelnė 17 taškų (8/11 dvit., 1/3 baud. met.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus.

Birutis reguliariajame sezone vidutiniškai rinko po 25,6 taško ir buvo naudingiausias Mezon-NKL pirmenybių žaidėjas.