Kevin Pangos Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Dogus Balbay Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Antanas Kavaliauskas Nuotr.: Dainius Lukšta
Augusto Lima Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Brandon Paul Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Edgaras Ulanovas realizavo baudas ir 35-ąją rungtynių su Stambulo „Anadolu Efes“ minutę Kauno „Žalgiris“ pirmavo 68:65. Kaip paaiškėjo netrukus, tai buvo paskutiniai kauniečių taškai.

Tyleris Honeycuttas apšilimo metu
„Žalgirio“ sirgaliai prieš rungtynes pasipuošė komandą simbolizuojančiomis spalvomis
Kevin Pangos
Augusto Lima
Cedi Osman
Kevinas Pangosas apšilimo metu
Brock Motum
Antano Kavaliausko emocijos

Per beveik 5 minutes „Žalgiris“ nepelnė nė taško, pramesdamas 5 dvitaškius, 3 dvitaškius ir dvi baudas.

Varžovai atsakė surinkdami 11 taškų be atsako ir tai garantavo jiems pergalę 76:68.

„Svarbiausiu rungtynių metu neužpuolėme, o jie buvo agresyvesni, nusiėmė kelis kamuolius puolime, – po dvikovos tinklalapiui „BasketNews.lt“ kalbėjo Leo Westermannas. – Žinojome, kad jų stiprybė yra puolime atkovojami kamuoliai ir 35 minutes su tuo susitvarkėme. O per paskutines 5 minutes jie nusiėmė kelis labai svarbius kamuolius. Mūsų komanda kovėsi, bet nepriimdavome gerų sprendimų svarbiais momentais.

Kovėmės taip, kaip turėjome, bet to nepakako. Net jei gerai giniesi 22-24 sekundes, o po to leidi varžovams atsikovoti kamuolį puolime, tai nėra lengva.“

„Tokiose rungtynėse, kai viskas vyksta taškas į tašką, smulkmenos tampa aukso vertės, – įžaidėjui antrino Artūras Milaknis. – Neatkovoti kamuoliai puolime, neprotinga ataka ir rungtynės nuvažiuoja. Tai ir atsitinka – neatkovojame, neužpuolame ir viskas.“

„Žalgiris“ iki tol demonstravo labai efektyvų puolimą. Pirmoje mačo dalyje šeimininkai pelnė 44 taškus ir pirmavo 44:41. Iki ilgosios pertraukos kauniečiai pataikė 18/30 metimų.

Viskas pasikeitė antroje mačo dalyje. „Žalgiris“ ėmė strigti trečiajame kėlinyje, o dar labiau iš vėžių juos išmušė keli teisėjų sprendimai. Dvi iš eilės pražangos gynyboje Milakniui, pražanga puolime Brockui Motumui, neužfiksuoti žingsniai Derrickui Brownui ar abejotinai paskirtas kamuolys svečiams, nors atrodė, kad į užribį jis išlėkė nuo Brandono Paulo.

25
30
67%
4/6
86%
6/7

Šie epizodai sukėlė milžinišką beveik 15 tūkst. žmonių minios įsiūtį, o Šarūnas Jasikevičius buvo įspėtas, kad, jeigu ir toliau aktyviai reikš pretenzijas, gaus techninę pražangą.

„Taip, man jų sprendimai buvo įdomūs, – spaudos konferencijoje kalbėjo „Žalgirio“ treneris. – Bet arbitrai suklysta į abi puses, tad nemanau, kad jie nusprendė šios dienos rungtynes.“

„Nenoriu prisikalbėti, tegul šneka apie teisėjus treneris ar kapitonas. Fanai tai matė, jūs tai matėte, manau visi, kurie buvo arenoje, turi tokią pačią nuomonę“, – tiesus buvo ir Westermannas.

Labiau nei teisėjų klaidos kauniečiams kirto netaiklūs metimai. Antroje mačo dalyje jie realizavo vos 8 metimus iš 31 (25,8 proc.).

Pralaimėjimas iki minimumo sumažino „Žalgirio“ galimybes patekti į Eurolygos ketvirtfinalį. Dabar jiems ne tik reikia laimėti visas likusias trejas rungtynes, bet ir laukti, kad po 3 kartus sukluptų „Anadolu Efes“ ir Stambulo „Daruššafaka“.