Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

„Akvilės“ moterų krepšinio lygos mažajame finale triumfavo ir bronzos medalius iškovojo Kauno KM „Aisčių“ ekipa. Birutės Jankauskienės treniruojama komanda Kauno derbyje pranoko „LSU-Kauną“ rezultatu 81:75 (20:14, 24:13, 21:31 16:17).

19
30
15
83%
5/6

Antroje pirmojo kėlinio pusėje rezultatas buvo lygus 14:14, o tuomet „Aisčiai“ pakilo į šturmą. Jos laimėjo atkarpą net 23:0 ir pabėgo 37:14. Pirmuosius taškus antrajame kėlinyje „LSU-Kaunas“ komandai sužaidus beveik 6 minutes pelnė Deimantė Žukaitė. Pastaroji ir toliau tempė savo ekipą į priekį ir per pirmąją mačo dalį pelnė 15 taškų, o jos vedama „LSU-Kaunas“ prieš ilgąją pertrauką atsiliko 17 taškų skirtumu (27:44).

Trečiajame kėlinyje „LSU-Kaunas“ rungtynėse atgaivino intrigą. Ketvirtį Kornelijos Balčiūnaitės auklėtinės laimėjo 31:21 ir prieš lemiamą kėlinį priartėjo iki 7 taškų skirtumo (58:65).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „LSU-Kaunas“ dukart priartėjo iki keturių taškų skirtumo (61:65 ir 64:68), tačiau tuomet Jankauskienės auklėtinės laimėjo atkarpą 5:0 ir įgijo 9 taškų persvarą. „LSU-Kaunas“ atrado jėgų pakilti į dar vieną šturmą – Ugnė Avižienytė smeigė tritaškį, Žukaitė pridėjo du dvitaškius ir skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 2 taškų (71:73).

Likus trims minutėms Karolina Visockaitė dvitaškiu priartino savo ekipą iki 73:74.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei Klaudija Serkevičiūtė dvitaškiu padidino „Aisčių“ pranašumą iki 3 taškų, o Evelina Januševičiūtė – iki 5.

Ieva Stankevičiūtė pataikė dvitaškį, tačiau iki kėlinio pabaigos liko tik 20 sekundžių, todėl „LSU-Kaunas“ privalėjo prasižengti. Livija Sakevičiūtė pataikė vieną baudą ir „Aisčių“ ekipai suteikė 4 taškų pranašumą (79:75).

„LSU-Kaunas“ nepataikė, o likus sekundei Sakevičiūtė dar pataikė dvi baudas, po kurių triumfu džiaugėsi „Aisčiai“.

Šiame mače „LSU-Kauną“ treniravo Kornelija Balčiūnaitė, kuri įprastai yra vyriausiosios trenerės Rasos Kreivytės asistentė.

Praėjusį sezoną „Aisčiai“ finaliniame ketverte laimėjo pirmąją vietą, o „LSU-Kaunas“ ketvirtfinalyje suklupo prieš „Aisčius“.

„LSU-Kaunas“: Deimantė Žukaitė 27 (8/9 dvit., 3/4 trit.), Ugnė Avižienytė 15, Ieva Stankevičiūtė 14 (7 atk. kam.), Alma Lekavičiūtė-Kriūnienė ir Gabija Morkūnaitė po 8.

„Aisčiai“: Klaudija Serkevičiūtė 21 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), Livija Sakevičiūtė 19 (15 atk. kam.), Brigita Mockevičiūtė, Evelina Januševičiūtė ir Gerda Vitkevičiūtė po 11.