Toronto krepšininkai švenčia pergalę Nuotr.: AP - Scanpix
Cory Josepho prasiveržimas Nuotr.: USA Today Sports - Scanpix
Giannis Antetokounmpo Nuotr.: USA Today Sports - Scanpix
Normano Powello metimas Nuotr.: USA Today Sports - Scanpix
Serge'o Ibakos puskablis Nuotr.: USA Today Sports - Scanpix

Toronto „Raptors“ iššvaistė 25 taškų pranašumą, tačiau DeMaro DeRozano vedama Kanados ekipa įveikė nuvargusius varžovus ir pateko į NBA Rytų konferencijos pusfinalį.

Jono Valančiūno atstovaujama komanda išvykoje 92:89 (28:24, 23:14, 23:23, 18:28) pranoko Milvokio „Bucks“ krepšininkus ir ketvirtfinalio seriją laimėjo 4-2.

Vidurio puolėjas iš Lietuvos rungtynes vėl pradėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Per 17 aikštėje praleistų minučių jis pelnė 6 taškus (2/6 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą bei kartą suklydo. Valančiūnui esant aikštelėje „Raptors“ įmetė 4 taškais daugiau nei varžovai.

Įpusėjus trečiajam ketvirčiui DeMarre'as Carrollas pataikė tolimą metimą bei padidino svečių pranašumą iki 25 taškų (71:46).

Visgi įgiję milžinišką persvarą, svečiai visiškai įklimpo į „Bucks“ gynybos gniaužtus. Ketvirtajame kėlinyje svečiai dar turėjo 12 taškų pranašumą (78:66), tačiau galingai žaidę Jasono Kiddo auklėtiniai atliko spurtą 14:0 ir, likus 3 minutėms iki rungtynių pabaigos, po Jasono Terry tritaškio „Bucks“ išsiveržė į priekį (80:78).

Visgi įspūdingą spurtą atlikusiems aikštelės šeimininkams pritrūko jėgų galutinai perlaužti rungtynes.

„Raptors“ rungtynių pabaigoje sužaidė atkarpą 9:0, o prie jos labiausiai prisidėjo 5 taškus pelnęs Cory Josephas. Gynėjas, likus pusantros minutės, įsūdė tolimą metimą ir atitolino įkyrius varžovus (89:82).

Kanados ekipos sirgaliai lengviau atsikvėpti galėjo po DeMaro DeRozano baudų metimų, kuomet, likus 3 sekundėms, jis realizavo abu bandymus. Kitoje atakoje DeRozanas perėmė kamuolį, o „Raptors“ šventė pergalę.

Antetokounpo šiame susitikime žaidė net 47 minutes bei pelnė 34 taškus. Puolėjas, kuris įžiebė komandą spurtui, lemiamomis akimirkomis atrodė pavargęs. Per laiko stabdymus graikas gaudydavo kvapą.

Susitikimą Antetokounmpo baigė pataikydamas 13 metimų iš 23, tačiau per ketvirtąjį kėlinį jis įmetė tik 2 dvitaškius iš 6.

Rytų konferencijos pusfinalyje „Raptors“ susikaus su čempionės titulą ginančia Klivlando „Cavaliers“ ekipa. Pirmasis serijos mačas – naktį iš pirmadienio į antradienį.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 34 (9 atk. kam.), Khrisas Middletonas 19 (3/5 trit., 5 rez. perd.), Matthew Dellavedova 12, Jasonas Terry 8.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 32 (5 per. kam.), Kyle'as Lowry 13, Normanas Powellas 8, Serge'as Ibaka (11 atk. kam.) ir Patrickas Pattersonas po 7.