Nuotr.: fiba.com
Nuotr. fiba.com

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinę Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionato ketvirtfinalyje įveikę Graikijos krepšininkai tapo pirmenybių čempionais.

Namuose žaidę graikai finale nerezultatyviose rungtynėse 65:56 (9:16, 17:7, 22:18, 17:15) įveikė Izraelio dvidešimtmečius su Tamiru Blattu priešakyje.

Po pirmojo kėlinio Izraelis turėjo 7 taškų pervarą, tačiau likusią rungtynių dalį užtikrintai žaidę graikai perėmė mačo kontrolę ir užtikrintai laimėjo finalą.

Graikija Europos jaunimo čempionate triumfavo trečiąjį kartą. Prieš tai jie tai buvo padarę 2009 metais. Izraelis šiose pirmenybėse dar nėra laimėjęs, tačiau turi tris antrąsias vietas.

Europos čempionate lietuviai pralaimėjo prieš abi finale žaidusias komandas.

Trečiąją vietą turnyre užėmė Prancūzija, kuri mažajame finale 72:58 patiesė Ispaniją.

Graikija: Antonios Koniaris 15 (6 atk. kam.), Michailas Lountzis 12, Vasileos Charalampopoulos 10 (10 atk. kam.).

Izraelis: Yovelas Zoosmanas 23 (7 atk. kam.), Tamiras Blattas 10 (7 rez. perd., 6 kl.), Netanelis Artzi (9 atk. kam.) ir Arielas Navonas po 7.