Nuotr.: FIBA

Europos krepšinio čempionate užfiksuota pirmoji sensacija. Dramatiška ir netikėta pergale pirmenybes pradėjo Suomijos nacionalinė komanda.

Namuose žaidžiantys Henriko Dettmano auklėtiniai Helsinkyje paskutinėmis pratęsimo sekundėmis 86:84 (23:15, 9:18, 17:20, 23:19, 14:12) palaužė prancūzus.

Pergalingą metimą pratęsime likus žaisti 5 sekundes pataikė Jamaras Wilsonas.

Nuo pat rungtynių pradžios iniciatyvą į savo rankas paėmę Suomijos krepšininkai iki trečiojo kėlinio pradžios užtikrintai pirmavo, tačiau šiame ketvirtyje net 14 iš 20 savo komandos taškų surinkęs Nando De Colo leido pakeisti prancūzams rungtynių eigą.

Į duobę įkritę prancūzai ketvirtojo kėlinio viduryje buvo atsilikę 56:65, tačiau sugebėjo išsigelbėti. Šeimininkai laimėjo atkarpą 14:5 ir ketvirtajame kėlinyje likus žaisti minutę išlygino rezultatą 70:70.

Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis Evanas Fournier ir Wilsonas apsikeitė taikliais dvitaškiais (72:72), todėl komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsime suomiai vėl sėkmingai kibo varžovams į atlapus ir Lauri Markkaneno pastangų dėka likus žaisti kiek daugiau nei minutę pirmavo 84:79.

Vis dėlto Vincento Collet kariauna neketino pasiduoti. Borisas Diaw įmetė dvitaškį, Fournier pridėjo tritaškį ir rezultatas vėl tapo lygus – 84:84.

Lemiamai savo atakai Suomijos rinktinė turėjo 26 sekundes, tačiau visų jų neprireikė. Pergalingą metimą pataikęs Wilsonas paliko dar 5 sekundes prancūzams.

Nando De Colo atsakomasis metimas iš toli tikslo jau nebepasiekė, todėl nuskambėjus finalinei sirenai itin saldžią pergalę šventė gausiai savo sirgalių palaikomi Suomijos krepšininkai.

Kauno „Žalgirio“ naujokas Axelis Toupane‘as žaidė 8 minutes, per kurias spėjo atkovoti kamuolį ir 2 kartus prasižengti.

Suomija: Lauri Markkanenas 22 (7 atk. kam.), Sasu Salinas ir Tuuka Kotti po 14, Jamaras Wilsonas 12 (6 rez. perd.).

Prancūzija: Evanas Fournier 25, Nando De Colo 21 (6 atk. kam.), Thomasas Heurtelis 10.