Nuotr.: fiba.com
Nuotr. fiba.com

Pirmąją pergalę Europos krepšinio čempionate iškovojo Mike’o Tayloro treniruojama Lenkijos rinktinė (1-1). Ji A grupės mače Helsinkyje 91:61 (16:14, 25:15, 19:8, 31:24) sutriuškino audringai sirgalių palaikomą Islandijos komandą (0-2).

15
15
100%
7/7
2

Šiame mače atkakli kova vyko tik pirmajame kėlinyje, po kurio dviem taškais priekyje buvo lenkai (16:14). Antrajame kėlinyje Lenkijos krepšininkai spurtavo 7:0 ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (34:24).

Po ilgosios pertraukos Lenkijos krepšininkai ėmė triuškinti varžovus. Jie laimėjo atkarpą 9:0 ir jau pirmavo 19 taškų atstumu, o po trijų kėlinių turėjo itin sunkiai panaikinamą 23 taškų pranašumą (60:37).

Paskutinio kėlinio metu pirmaujanti ekipa tik dar labiau padidino atotrūkį ir šventė pirmąją pergalę. Rekordinė lenkų persvara buvo 33 taškai.

Islandijos rinktinė patyrė jau antrąjį sutriuškinimą. Prieš tai ji 29 taškų skirtumu neatsilaikė prieš Graikijos krepšininkus.

Lenkijos rinktinė: Adamas Vačinskis 15 (7/7 baudos, 6 atk. kam.), A.J.Slaughteris 12, Pšemyslavas Karnowskis 10, Mateušas Ponitka 8 (10 atk. kam.).

Islandijos rinktinė: Horduras Vilhjalmssonas 16, Martinas Hermannssonas 14, Hlynuras Baeringssonas (8 atk. kam.) ir Brynjaras Bjornssonas po 6.