• „Lietkabelis“ Europos taurėje svečiuose per pratęsimą 85:82 įveikė „Grissin Bon“ ir nutraukė 5 nesėkmių seriją
  • Panevėžiečiai pratęsimą pradėjo penkiais taikliais metimais iš eilės
  • Paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę „Lietkabelis“ panaikino 4 taškų deficitą
  • „Lietkabelio“ komandoje geriausiai žaidė Kšištofas Lavrinovičius ir Žanis Peiners

Panevėžio „Lietkabelis“ pratęsimą pradėjo penkiais taikliais metimais iš eilės, netrukus Simas Jasaitis pridėjo itin sudėtingą dvitaškį, o 7 taškų atsargos pakako, kad permainų ėmęsis klubas grįžtų į pergalių kelią.

17
25
75%
6/8
6

„Lietkabelis“ (4-4) Europos taurės mače svečiuose 85:82 (15:18, 22:22, 19:16, 16:16, 13:10) per pratęsimą įveikė Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (3-5).

„Lietkabelis“ nutraukė penkių nesėkmių seriją. Dvi iš jų buvo patirtos Europos taurėje, o likusios trys – LKL pirmenybėse. Po tokios serijos klubas atleido trenerį Artūrą Štalbergą, o jo vietą šiame mače užėmė ukrainietis Vitalijus Černijus.

Pratęsimą dvitaškiu pradėjo „Grissin Bon“, tačiau tuomet darbo ėmėsi vieną po kito metimus pataikęs „Lietkabelis“. Lorenzo Williamsas įmetė dvitaškį, Kšištofas Lavrinovičius pridėjo tritaškį ir dvitaškį, Žanis Peiners pasižymėjo iš toli, Kšištofas dar įmetė ir vieną baudą, o galiausiai pirmasis pramestas „Lietkabelio“ metimas pratęsime buvo antroji Lavrinovičiaus bauda.

Netrukus savo tarė ir Jasaitis. „Lietkabelio“ atakai buvo likusios tik kelios sekundės, tačiau veteranas per rankas įmetė iš vidutinio nuotolio ir savo komandai suteikė 7 taškų persvarą (85:78).

Per likusias pusantros minutės „Lietkabelis“ taškų nebepelnė, tačiau jų ir neprireikė. Amedeo Della Valle mačo pabaigoje dar bandė išprovokuoti pražangą metant už tritaškio linijos, tačiau teisėjai jokių neleistinų Panevėžio krepšininkų veiksmų neįžvelgė ir fiksavo rungtynių pabaigą, tenkinančią „Lietkabelį“.

Po šios pergalės „Lietkabelis“ pakilo į antrąją vietą Europos taurės B grupėje, tačiau tiek pat pergalių turi ir Podgoricos „Buducnost“ (4-4). Tiesa, panevėžiečiai nėra ramūs dėl savo ateities, kadangi 4-5 vietomis besidalinančios Stambulo „Galatasaray“ ir „Grissin Bon“ turi tik po viena pergale mažiau. Iki reguliaraus sezono pabaigos lieka 2 turai, kuriuose „Lietkabelis“ žais su Stambulo „Galatasaray“ ir „Buducnost“. Į kitą etapą pateks 4 klubai.

6 Jeruzalės Hapoel 8 2 6 1 3 79.1 87.4 -8.3 -2 - - + - +

Visas rungtynes vyko atkakli kova, o didžiausias skirtumas tarp komandų iki pratęsimo buvo vos penki taškai.

„Lietkabelis“ visą mačą atrasdavo vis naujus lyderius. Pirmajame kėlinyje „Lietkabelį“ į priekį vedė 9 taškus pelnęs Lavrinovičius, antrajame ketvirtyje 7 taškus pridėjo Žygimantas Skučas. Šie du krepšininkai per pirmuosius du kėlinius surinko 21 iš 37 „Lietkabelio“ taškų.

Po ilgosios pertraukos atėjo kitų krepšininkų eilė. Pirmoje rungtynių pusėje Adas Juškevičius nepelnė nė taško, o trečiajame kėlinyje surinko 10 taškų. Peiners šiame ketvirtyje įmetė 6 taškus, o prieš paskutines 10 minučių rezultatas buvo lygus – 56:56.

Prieš pat paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę „Grissin Bon“ pirmavo 4 taškais, tačiau Juškevičius ir Williamsas pataikė po dvi baudas bei ekipos turėjo žaisti pratęsimą.

Vienas naudingiausių savo rungtynių šį sezoną sužaidė Peiners. Latvis per 31 minutę pelnė 17 taškų (4/5 dvit., 1/2 trit., 6/8 baudos), sugriebė 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas bei surinko 25 naudingumo balus. Puolėjas užfiksavo asmeninį rezultatyvių perdavimų rekordą Europos taurėje.

Rezultatyviais perdavimais išsiskyrė ir pagrindinis „Lietkabelio“ įžaidėjas Williamsas, šįkart jų atlikęs 8. Amerikietis pakartojo savo sezono Europos taurėje geriausią rezultatą.

„Grissin Bon“: Amedeo Della Valle 20, Manučaras Markoišvilis 18 (6/8 dvit.), Julianas Wrightas 14 (7 atk. kam.), Jamesas White’as 10.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 18 (2/3 trit., 5 atk. kam.), Žanis Peiners 17 (4/5 dvit., 6/8 baudos, 6 rez. perd., 25 naud. bal.), Adas Juškevičius 12, Žygimantas Skučas 11, Simas Jasaitis 9 (11 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius 8.