• Bendžius pelnė 16 taškų, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 20 naudingumo balų

• Kitame mače „Joventut“ per pratęsimą 92:91 paguldė Gran Kanarijos „Herbalife“

• Lietuvis prie pergalės prisidėjo 7 taškais ir 5 atkovotais kamuoliais

• Mačo herojumi tapo Nicolas Laprovittola, paskutinę minutę realizavęs 4 baudų metimus

Ispanijos pirmenybėse Eimanto Bendžiaus Santjago de Kompostelos „Monbus Obradoiro“ (12-13) patyrė apmaudžią nesėkmę ir išvykoje 77:86 (17:17, 20:19, 20:27, 20:23) nusileido vieniams lygos autsaiderių „CB Miraflores“ (7-18).

Gimimo vieta: Klaipėda, Lietuva

Bendžius per 28 minutes pelnė 16 taškų (3/4 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 4/6 baudų metimų), atkovojo 6 kamuolius, perėmė 2 kamuolius ir tiek pat kartų suklydo, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 20 naudingumo balų.

Už lietuvį didesnio naudingumo balų skaičiaus nesurinko joks kitas aikštelėje pasirodęs krepšininkas.

„CB Miraflores“: Corey Fisheris 22, Johnas Jenkinsas ir Deonas Thompsonas po 14, Goranas Huskičius 10.

„Monbus Obradoiro“: Albertas Sabatas 17, Eimantas Bendžius 16 (2/7 trit., 20 naud. bal.), Nemanja Radovičius 12, Artiomas Pustovijus ir Benjaminas Simonsas po 10.

Kitame susitikime dramatišką pergalę iškovojo Sauliaus Kulviečio Badalonos „Divina Seguros Joventut“ (5-20).

Pratęsimo pareikalavusioje dvikovoje, lietuvio ekipa namuose 92:91 (27:17, 14:20, 19:19, 20:24, 12:11) nukovė Gran Kanarijos „Herbalife“ (15-10).

Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei dviems minutėms, šeimininkai atsilikinėjo 71:72, tačiau per mažiau nei minutę „Joventut“ pelnė 5 taškus paeiliui ir prieš prasidedant paskutinei minutei, įgijo 4 taškų persvarą (76:62).

Kiek vėliau komandos keitėsi taiklių baudų metimais, o iki susitikimo pabaigos likus 7 sekundėms, dvitaškį pelnė Patrickas Richardas ir jau atrodė, kad Badalonos klubas triumfuos (80:77).

Kitokių planų turėjo Eulis Baezas, kuris smeigė tritaškį ir rezultatą išlygino (80:80). Šeimininkai dar turėjo laiko paskutinei atakai, tačiau ji buvo nesėkminga ir rungtynės persikėlė į pratęsimą.

Papildomų penkių minučių scenarijus klostėsi panašiai. Ekipos žaidė taškas į tašką, o paskutinę pratęsimo minutę rezultatas buvo lygus (88:88).

Pranašumą svečiams sukrovė D.J. Seeley, kuris smeigė tritaškį ir išvedė Gran Kanarijos ekipą į priekį 91:88.

Vis tik, „Joventut“ komandos gelbėtoju tapo Nicolas Laprovittola. Gynėjas iš karto po Seeley tritaškio realizavo baudų metimus ir rezultatą sušvelnino (90:91), o iki rungtynių pabaigos likus 7 sekundėms, išprovokavo dar vieną pražangą bei dar kartą neklydo (92:91).

Kulvietis prie pergalės pridėjo 7 taškus (2/3 dvitaškių, 1/4 tritaškių), 5 atkovotus kamuolius, o taip pat suklydo 2 kartus ir rungtynes baigė su 4 naudingumo balais.

„Divina Seguros Joventut“: Nicolas Laprovittola 22, Demitriusas Congeris 17, Jerome‘as Jordanas 14.

„Herbalife“: D.J. Seeley ir Eulis Baezas po 19, Nikola Radicevičius ir Xavi Rabaseda po 11.