Neįtikėtiną charakterį demonstruojanti Klaipėdos „Fortūna“ – per žingsnį nuo stebuklo Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL).

56%
5/9
86%
6/7

Viliaus Stanišausko vadovaujamas klubas ketvirtajame mače dėl trečiosios vietos savo aikštėje 66:60 (16:15, 17:20, 13:11, 20:14) antrąkart iš eilės parklupdė Marijampolės „Sūduvą“ ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 2-2.

Lemiamas susitikimas sekmadienį vyks Marijampolėje. Jo pradžia – 15 val. Laimėjusi savaitės pabaigoje, „Fortūna“ pakartotų 2013-2015 metais fantastiškai besiklosčiusių bronzinių serijų eigą, kada atsilikinėjusi 0-2, varžoves įveikė triskart iš eilės ir pasidabino trečiosios vietos apdovanojimu.

Ketvirtajame kėlinyje „Sūduvai“ per pirmąsias dvi atakas surinkus keturis taškus paeiliui, praėjusio sezono čempionės išsiveržė į priekį – 50:46, o Ritai Milieškienei pataikius iš toli, viešnios iš Suvalkijos laikė mačo kontrolę savo rankose – 53:46.

Bet tuomet „Fortūnos“ gretose įsisiautėjo gynėja Agnė Černeckytė. Ji smeigė du tritaškius paeiliui ir, prasidėjus priešpaskutinei minutei, rezultatas tapo lygus – 56:56.

Kitoje atakoje Sydney Cook pataikius dvitaškį, iniciatyva vėl priklausė marijampolietėms, bet paskui amerikietė suklydo, „Fortūna“ laimėjo atkarpą 4:0 ir pakėlė visus susirinkusius ant kojų – 60:58.

Likus žaisti 11 sekundžių, pražanga sustabdyta Lina Milieškienė realizavo abi baudas ir skirtumas tarp komandų buvo vienas taškas – 60:61.

Prie baudų metimų linijos pasiųsta Sandra Baliutavičiūtė pataikė tik vieną metimą, bet „Fortūnos“ kailį išgelbėjo karjeros mačą sužaidusi Brigita Gudelionytė, atkovojusi kamuolį puolime, o paskui neklydusi prie baudų metimų linijos ir įtvirtinusi neįtikėtiną klaipėdiečių triumfą – 64:60.

Mačą starto penkete pradėjusi Gudelionytė per 28 minutes pelnė 16 taškų (5/9 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 6/7 baudos), atkovojo 11 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 30 naudingumo balų.

Dvigubą dublį nugalėtojų gretose taip pat įsirašė Roberta Mizgerytė (14 tšk. ir 13 atk. kam.), o marijampoliečių ekipoje – S. Cook (10 tšk. ir 12 atk. kam.).

„Fortūna“: Agnė Černeckytė 19, Brigita Gudelionytė 16 (11 atk. kam.), Roberta Mizgerytė 14 (13 atk. kam.).

„Sūduva“: Lina Mikelevičienė 15 (9 atk. kam.), Rita Milieškienė 13, Danielle McCray ir Sydney Cook (12 atk. kam.) – po 10.