Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Elinskas

Šarūnas Jasikevičius tikėjosi, kad ilgoka pertrauka nuo paskutinių rungtynių gali atsiliepti jo komandai, tačiau negalvojo, kad tai nutiks gynybai. Anot Kauno „Žalgirio“ trenerio, šis žaidimo komponentas du kėlinius neveikė.

Foto galerija

Kauniečiai praėjusį sekmadienį pabaigė pusfinalio seriją ir finalo dvikovos laukė savaitę, kai „Lietuvos rytas“ į finalą iškopė po trijų dienų.

„Puolime žaidėme neblogai. Ką buvome sugalvoję, daug padarėme, – sakė Jasikevičius. – Gynyboje nesisekė taip gerai ir kažkiek neatlikome to gynybinio plano, bet tikimės ilgos serijos. Per 12 dienų žaisti 7 rungtynes tikrai sunku ir svarbiausia kuo greičiau pamiršti ir eiti į antras rungtynes.

Pirmoje pusėje labai blogai gynėmės, daug nešnekėjome. Iš tikrųjų, galvoju, jeigu turi kažkokį tarpą (tarp rungtynių), visą laiką sunkiau išlaikyti puolimą, o gynyba turi likti. O šiandien buvo atvirkščiai. Puolimas daug priklauso nuo pataikymo ir po pertraukos jis kartais atsimuša. Buvo kažkiek keista, kad puolėme gerai, o gynėmės taip blogai.“

Apie akcentus prieš antrąjį mačą: „Gerinti gynybą ir suprasti, ką darome kiekvienoje situacijoje. Buvo labai daug situacijų, kai nesusišnekėjome, daug metimų gavome per paskutines 3-4 atakos sekundes. Kažkiek geriau su klaidomis, kad susitvarkėme su jų spaudimu, nes anksčiau padarydavome po 20 klaidų, kas buvo didžiulė problema. Ir, aišku yra didžiulis pliusas pataikyti 11 tritaškių.“

Apie Milaknio tritaškius: „Jie tempė komandą, buvo didžiulis emocinis užtaisas. Kai mes kažkur turėjome problemų užpulti, tie tritaškiai mums atvėrė (puolimą). Puolime žaidėme gana gerai, judinome kamuolį, veržėmės, ieškojome laisvo žmogaus ir gerai kad kai kuriose situacijose tas laisvas žmogus buvo Milaknis. Tie tritaškiai buvo labai svarbūs.“

Apie Brandono Davieso žaidimą: „Galvoju, kad jam atsivers tikrai daug (erdvių). Buvo akcentuojama, kaip žaisime prieš jų pikenrolą, kaip prieš jų didelius, o Brandonas daug atakų užbaigė po gerų įžaidėjų sprendimų.“

Apie „Lietuvos ryto“ tritaškius: „Jie žaidžia aplink perimetrą, mes daug kur nesusišnekėjome. „Lietuvos rytas“ – metikų komanda, mes tą žinome, kad jie išmetė 31 tritaškį, tai yra per daug. Pataikė daug ir sunkių tritaškių, bet tiek pataikyti yra per daug.“