Nuotr.: Facebook.com
Nuotr. Facebook.com

Ispanijos krepšinio lygos finalo serija prasidėjo netikėta Vitorijos „Baskonia“ pergale. Pedro Martinezo auklėtiniai svečiuose 94:90 (19:17, 20:22, 28:19, 27:32) palaužė reguliaraus sezono nugalėtoją Madrido „Real“.

Namų aikštės pranašumą perėmusi „Baskonia“ serijoje iki 3 pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Antrasis mačas taip pat vyks Madride.

Po trijų kėlinių „Baskonia“ pirmavo 9 taškų persvara (67:58), tačiau lemiamame ketvirtyje likus pustrečios minutės „Real“ persvėrė rezultatą (82:79).

Visgi tuomet Tornikė Šengelija pelnė 3 taškus, po dvi baudas pridėjo Johannesas Voigtmannas ir Luca Vildoza bei prasidėjus paskutinei minutei baskai pirmavo 86:84.

Gustavo Ayonas prametė abi baudas, o Šengelija atsakė abiem tiksliais metimais bei padvigubino „Baskonia“ persvarą iki 4 taškų (88:84). Vildoza irgi neklydo metant baudas (90:84), o tuomet Madrido krepšininkai ėmė gelbėtis tritaškiais.

Sergio Llullas ir Jaycee Carrollas pataikė po tolimą šūvį ir, likus 3 sekundėms, „Real“ atsilikimas sumažėjo iki 2 taškų (90:92).

Visgi Rodrigue’as Beaubois pataikė abi baudas ir šeimininkams nepaliko šansų.

„Real“: Jaycee Carrollas 20 (5/7 trit.), Sergio Llullas 14, Luka Dončičius (6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Walteris Tavarešas (6/7 dvit.) po 12.

„Baskonia“: Luca Vildoza 16 (8/8 baudos), Vincentas Poirier 13 (5 atk. kam.), Janis Timma 12, Rodrigue’as Beaubois ir Johannesas Voigtmannas po 11.