Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Elinskas
  • „Žalgiris“ ketvirtosiose LKL finalo rungtynėse išvykoje 82:78 palaužė „Lietuvos rytą“ ir serijoje pirmauja 3-1

• Beno Udrihas pelnė 16 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus

• Slovėnas trečiajame kėlinyje inicijavo lemiamą „Žalgirio“ spurtą, kuris kauniečiams leido perimti mačo iniciatyvą

Beno Udrihas inicijavo Kauno „Žalgirio“ spurtą trečiajame kėlinyje ir jo vedama komanda atsidūrė per vieną pergalę nuo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionų titulo. Šarūno Jasikevičiaus treniruojamas klubas šeštadienį „Siemens“ arenoje 82:78 (23:25, 16:18, 24:9, 19:26) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3-1.

Foto galerija

Penktasis serijos mačas vyks pirmadienį Kaune.

Per pirmąją susitikimo dalį praleidę 43 taškus ir varžovams antraisiais šansais leidę pelnyti 10 taškų, kauniečiai įpusėjus mačui turėjo 4 taškų deficitą. Viskas pasikeitė po ilgosios pertraukos.

Artūras Milaknis smeigė du tritaškius, o tada į aikštę žengęs Udrihas padėjo komandai įgyti pergalingą persvarą.

Slovėnas į aikštę žengė esant lygiam rezultatui (47:47) ir su juo kauniečiai spurtavo 16:1, nutoldami 63:48. Per šią atkarpą Udrihas pelnė 2 taškus ir 3 sykius rezultatyviai asistavo komandos draugams.

„Žalgiris“ trečiajame kėlinyje iš viso pataikė 5 tritaškius iš 6 – du kartus iš toli taip pat įmetė Axelis Toupane’as, sykį – Paulius Jankūnas. Ketvirtį kauniečiai laimėjo 24:9.

Ketvirtajame kėlinyje Udrihas pridėjo dar 7 taškus ir 2 rezultatyvius perdavimus, įskaitant tolimą tritaškį paskutinėmis atakos sekundėmis, po kurio „Žalgiris“ pirmavo 70:59.

35 metų veteranas dvikovą baigė savo sąskaitoje turėdamas 16 taškų ir 6 rezultatyvius perdavimus.

„Jis mums – nežmoniškai svarbus, – apie komandos draugą po rungtynių atsiliepė Edgaras Ulanovas. – Su savo patirtimi tiek per treniruotes, tiek per rungtynes. Tai tik įrodymas, jog jis yra aukštos klasės žaidėjas.“

Ulanovui pritarė ir kauniečių strategas Šarūnas Jasikevičius: „Jis buvo faktorius numeris 1. Mūsų įžaidėjai šią seriją žaidžia kažkiek silpniau, o šiandien, prisidėjus trečiai opcijai, ko visada ir norime iš mūsų sudėties, ji suveikė. Beno turi milžinišką patyrimą, kiekvieną kartą ėjo iki paskutinių sekundžių, kantriai, o kai dar pataikai metimus, viskas apskritai super.“

9
12
1
100%
3/3

„Lietuvos rytas“ skirtumą sumažino paskutinę mačo minutę, kurią pradėjo dar atsilikdami 66:77, tačiau taiklių metimų dėka buvo priartėję iki 74:78.

„Tiesiog žaidžiau savo žaidimą, stengiausi pagelbėti komandai kiek tik galiu. Buvau savo pozicijose atakuojant iš vidutinio nuotolio, pataikiau tritaškius, tuomet rankos atsirišo ir kitiems – jie pataikė. „Žalgirio“ krepšinį žaidėme tik antroje rungtynių pusėje“, – po rungtynių sakė kauniečių vedliu tapęs Udrihas.

Mačą paįvairino ir „Lietuvos ryto“ fanų grupuotė „B Tribūna“. Susitikimo pradžioje sirgaliai iškėlė plakatą su užrašu „Provincija, klaupkis prieš sostinę“.

Kiek vėliau „B Tribūna“ priminė „Žalgirio“ direktoriaus, Pauliaus Motiejūno, žodžius: „Žaidėjas turi žaisti, o ne provokuoti“, taip per dantį patraukdami antrųjų serijos rungtynių incidentą, į kurį buvo įtrauktas vienas iš vilniečių gerbėjų ir žalgirietis Vasilije Micičius.

„Lietuvos rytas“: Martynas Echodas 16 (5/7 dvit., 6/6 baudos), Mindaugas Girdžiūnas ir Rokas Giedraitis po 14 (7 atk. kam.), Chrisas Krameris (6 rez. perd.) ir Loukas Mavrokefalidis po 7.

„Žalgiris“: Beno Udrihas 16 (6 rez. perd.), Paulius Jankūnas, Aaronas White‘as, Artūras Milaknis (3/4 trit.) ir Brandonas Daviesas (3/3 dvit., 3/3 baudos) po 9, Antanas Kavaliauskas 8 (4/5 dvit.).