Lietuvos jaunimo rinktinė Nuotr.: fiba.com
Matas Jogėla Nuotr.: fiba.com
  • Lietuvos jaunimo rinktinė 94:66 nugalėjo Turkijos bendraamžius

• Lietuviams tai buvo jau antroji pergalė šiame Europos čempionate

• Mūsiškius į priekį vedė 17 taškų surinkęs Eimantas Stankevičius

Lietuvos vaikinų jaunimo (iki 20 metų) rinktinė (2-0) Europos pirmenybėse iškovojo dar vieną pergalę ir tapo tvirta A grupės lydere.

Foto galerija

Arvydo Gronskio auklėtiniai Vokietijoje vykstančiame čempionate antrose rungtynėse 94:66 (34:22, 16:19, 23:13, 21:12) patiesė Turkijos (1-1) bendraamžius.

Lietuviai yra vienintelė pogrupio komanda, per dvejas rungtynes nesuklupusi nė karto. Turkai ir juodkalniečiai per du susitikimus laimėjo kartą, o Didžiosios Britanijos jaunimo pergalių kraitis kol kas lieka tuščias.

Būtent su grupės autsaideriais britais Gronskio kariauna rytoj 21.15 val. žais paskutines grupės etapo rungtynes.

Šiose rungtynėse lietuviai į priekį šovė jau nuo pat jų pradžios, kai sužaidus pirmąsias 5 minutes, žaliai baltų pranašumas jau buvo dviženklis (19:9).

Antrajame kėlinyje Turkija sugebėjo apriboti Lietuvos jaunimo apsukas, tačiau dar vieną smūgį varžovams Gronskio auklėtiniai sudavė po ilgosios pertraukos, kai varžovus surakino geležine gynyba ir ketvirtąjį kėlinį pasitiko su užtikrinta persvara (73:54).

Lemiamas ketvirtis tebuvo formalumas – turkai arčiau nebepriartėjo ir rimtesnio pavojaus Lietuvos rinktinės persvarai nebesukėlė.

Naudingiausiai ir rezultatyviausiai lietuvių komandoje rungtyniavo Eimantas Stankevičius. Jis per 22 minutes pelnė 17 taškų (1/2 dvit., 2/4 trit., 9/9 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius, kartą atliko rezultatyvų perdavimą ir fiksavo 20 naudingumo balų.

Lietuva: Eimantas Stankevičius 17, Matas Jogėla 16, Arnas Velička 14, Aistis Pilauskas 13, Gytis Masiulis 12, Džiugas Slavinskas 8.

Turkija: Ragipas Berke Ataras 17, Sehmusas Hazeras 10, Muhayminas Mustafa 9.