Nuotr. Sputnik – Scanpix
  • „Daruššafaka“ savo aikštėje 79:75 įveikė „Olympiakos“ ir laimėjo po 12 pralaimėjimų iš eilės

• Stambulo komanda trečiajame kėlinyje turėjo 19 taškų pranašumą, bet eilinį sykį jo išsaugoti nesugebėjo

• Karjeros rekordus gerinęs Žanis Peiners įmetė 16 taškų, atkovojo 9 kamuolius, blokavo 2 metimus ir surinko 21 naudingumo balą

• Universalumu žibėjęs Toney Douglasas taip pat fiksavo geriausius asmeninius rodiklius, pelnęs 19 taškų, atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus, perėmęs 5 ir atkovojęs 4 kamuolius bei užfiksavęs 30-ies balų naudingumą

Stambulo „Daruššafaka“ (2-13) komandos košmaras Eurolygoje galiausiai baigėsi. Net 12 kartų iš eilės pralaimėję turkai su Žaniu Peineriu priešakyje namie 79:75 (24:12, 18:19, 18:22, 19:22) po eilinės dramos palaužė Pirėjo „Olympiakos“ (9-6) ir pirmąjį varžybų ratą užbaigė antrąja pergale.

19
30
75%
3/4
5

Pirmąją Stambulo ekipa pasiekė antrajame ture spalio 16-ąją prieš Podgoricos „Budučnost“.

Karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidęs Peiners per 27 minutes pelnė 16 taškų (6/8 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/1 baudos), atkovojo 9 kamuolius, blokavo 2 metimus, 4 kartus prasižengė bei įsirašė 21 naudingumo balą.

„Daruššafaka“ iniciatyvą į savo rankas paėmė pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo dvigubai 24:12. Po ilgosios pertraukos sėkmingai darbą pratęsę šeimininkai trečiajame ketvirtyje pirmavo rekordine – 19 taškų persvara (58:39), bet lemiame kėlinyje nesugebėjo išlaikyti pranašumo ir išgyveno dar vieną trilerį.

„Olympiakos“ krepšininkams ketvirtajame ketvirtyje surinkus devynis taškus be atsako, Graikijos klubas kvėpavo „Daruššafaka“ atstovams į nugaras – 69:72.

Paskui Peiners nublokavo Nigelio Williamso-Gosso metimą, Zachas Leday ataką užbaigė netaikliu dvitaškiu, o Stambulo klubą į priekį tempęs Douglasas į tai atsakė keturiais taškais ir išgelbėjo Selcuko Ernako kariaunos kailį – 76:69.

Douglasas per 32 minutes pelnė 19 taškų (8/16 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 3/4 baudos), išdalijo 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 ir perėmė 5 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas ir užfiksavo 30-ies balų naudingumą.

Tarpsezoniu iš „Daruššafaka“ į „Olympiakos“ persikėlęs strategas Davidas Blattas prieš rungtynes sulaukė Stambulo ekipos vadovų dėmesio – jam buvo įteikta speciali dovana.

„Daruššafaka“: Toney Douglasas 19 (9 rez. perd., 5 per. kam.), Žanis Peiners 16 (9 atk. kam.), Michaelas Ericas 10.

„Olympiakos“: Janis Strelnieks 15 (4/6 trit.), Zachas Leday 12 (7 atk. kam.), Kostas Papanikolaou 11 (2/7 trit.), Georgios Printezis 10 (9 atk. kam.).