• „Rytas“ namuose per pratęsimą 86:94 pralaimėjo ALBA klubui

• Pratęsime Roko Giedraičio, per lemiamas penkias minutes pelniusio 7 taškus, vedama ALBA spurtavo ir įtvirtino savo pergalę

• Iš viso lietuvis per 33 minutes įmetė 23 taškus ir surinko 24 naudingumo balus, o Berlyno komandoje buvo rezultatyviausias

• Vilniečių gretose naudingiausiai žaidė Arciomas Parachouskis, surinkęs 16 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 24 efektyvumo balus

Nielsas Giffey pelnė du taškus ketvirtojo kėlinio pabaigoje ir išplėšė pratęsimą, o jame Berlyno ALBA (2-1) įrodė savo pranašumą prieš Vilniaus „Rytą“ (1-2). Aito Garcia Reneseso auklėtiniai Lietuvos sostinėje 86:94 (13:15, 20:21, 22:21, 24:22, 15:7) pranoko Dainiaus Adomaičio klubą ir tapo Europos taurės E grupės lyderiu.

19
33
12
6

Prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei „Rytas“ pirmavo 79:77 ir Arciomas Parachouskis galėjo padidinti persvarą, bet prametė abi baudas.

ALBA taip pat neužpuolė, o „Rytui“ pergalę galėjo garantuoti D.J. Seeley, tačiau jo metimas skriejo pro šalį.

Giffey prasiveržė po krepšiu ir, likus žaisti 3,6 sekundes, pataikė dvitaškį per Parachouskio rankas ir ALBA išplėšė pratęsimą.

Tiesa, pridėto laiko pradžioje svečių klubas spurtavo 8:2 ir po Roko Giedraičio baudų metimų ALBA pirmavo rezultatu 87:81. Giedraitis per likusį laiką pelnė dar 5 taškus, o Berlyno komanda, užtikrintai laimėjusį pratęsimą (15:7), nuskynė antrąją pergalę Europos taurės „Top16“ etape.

ALBA ekipai atstovaujantis lietuvis pratęsimo metu iš viso pelnė 7 iš 15 taškų ir buvo vienas iš faktorių, nulėmusių komandos pergalę lemiamais momentais.

Iš viso per 33 minutes Giedraitis pelnė 23 taškus (5/6 dvit., 3/7 trit., 4/4 baud. met.), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, du sykius pažeidė taisykles ir tiek pat kartų išprovokavo varžovų pražangas, taip surinkdamas 24 naudingumo balus.

Jam puikiai talkino Luke'as Sikma, į „Ryto“ krepšį atseikėjęs 19 taškų (5/6 dvit., 3/5 trit.), sugriebęs 10 kamuolių ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus bei taip surinkęs 33 naudingumo balus.

Vilniečių gretose rezultatyviausiai žaidė Parachouskis (7/9 dvit., 2/4 baud. met.) ir Seeley (6/10 dvit., 1/6 trit., 1/2 baud. met.), surinkę po 16 taškų. Pastarasis dar pridėjo 4 atkovotus kamuolius bei 2 rezultatyvius perdavimus.

Savo ruožtu baltarusis sugriebė 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

„Siemens“ arenoje rungtynes stebėjo ir Toronto „Raptors“ prezidentas Masai'us Ujiri. Tiesa, kartu su keliais klubo skautais atvykęs amerikietis nepanoro atskleisti savo viešnagės detalių ir su žurnalistais bendrauti atsisakė.

„Rytas“: Arciomas Parachouskis (10 atk. kam., 24 naud. bal.) ir D.J. Seeley po 16, Eimantas Bendžius 13, Martynas Echodas 10 (5 atk. kam.), Arnas Butkevičius 8 (7 atk. kam.).

ALBA: Rokas Giedraitis 23 (5/6 dvit., 3/7 trit., 24 naud. bal.), Luke'as Sikma 19 (12 atk. kam., 6 rez. perd., 33 naud. bal.), Martinas Hermannsonnas 15 (8 rez. perd.), Stefanas Peno 10.