• „Lietkabelis“ išvykoje 96:75 nugalėjo „Rytą“

• „Rytas“ šiandien krito per vyriausiojo trenerio Dainiaus Adomaičio gimtadienį

• Rezultatyviausiai svečių gretose žaidė Paulius Valinskas, pelnęs 19 taškų

• Naudingiausias buvo Simas Jasaitis, surinkęs 18 taškų, 8 atkovotus kamuolius ir 30 naudingumo balų

Susitikimą galingai pradėjęs ir pranašumą visų rungtynių metu išlaikęs Panevėžio „Lietkabelis“ (11-8) nutraukė Vilniaus komandos pergalių seriją Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionate.

Foto galerija

Panevėžiečiai šeštadienio vakaro rungtynėse išvykoje 96:75 (32:21, 21:24, 21:19, 22:11) nugalėjo vietos „Ryto“ (14-5) komandą.

„Rytas“ šiandien krito per vyriausiojo trenerio Dainiaus Adomaičio gimtadienį – strategui sukako 45-eri.

Rungtynes „Lietkabelis“ pradėjo galingai spurtuodamas 18:8, o taškus svečiams rinko Paulius Valinskas ir Simas Jasaitis. „Rytas“ iš karto bandė grįžti, tačiau tai padaryti buvo sudėtinga – per pirmąsias 10 žaidimo minučių sostinės klubas praleido net 32 taškus.

Anksčiau minėti Jasaitis ir Valinskas buvo itin naudingi Panevėžio ekipai pirmajame kėlinyje. Pastarasis surinko 8 taškus, o Jasaitis, vidutiniškai „Betsafe-LKL” čempionate renkantis po 7,1 taško, pataikė visus 5 metimus iš žaidimo ir atseikėjo 13 taškų.

Pirmasis ketvirtis komandoms tapo tritaškių pasirodymu – „Lietkabelis“ pirmojo kėlinio metu realizavo 7 tolimus metimus, o „Rytas“ pataikė 4 tritaškius.

Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių „Lietkabelis“ pirmavo 32:21.

Antrajame kėlinyje Panevėžio komanda lyderės pozicijos neužleido ir į taiklius varžovų metimus atsakydavo tuo pačiu. Tiesa, 14-ąją rungtynių minutę šeimininkai iki svečių buvo priartėję per 4 taškus (34:38).

Vis dėlto ir toliau vadelių neatleidęs „Lietkabelis“ pranašumą padidino – nors ketvirtį pralaimėjo (21:24), po 20 susitikimo minučių pirmavo 53:45.

18
30
3
8

Neblogą postūmį ketvirčio viduryje „Ryto“ komandai padarė į aikštę žengęs Mindaugas Girdžiūnas, vieną po kito įmetęs du tolimus metimus.

Po pirmosios susitikimo dalies D.J. Seeley, surinkęs 12 taškų, buvo „Ryto“ lyderis, o „Lietkabelį“ į priekį vedė Jasaitis, pelnęs 15 taškų.

Per pirmąsias 20 minučių nė viena komanda neprametė baudų metimų – „Rytas“ pataikė 7 baudas, o „Lietkabelis“ taikliai atakavo 4 kartus.

Trečiajame kėlinyje vaizdas nesikeitė – „Lietkabelis“ ir toliau spaudė vilniečius į kampą, penktąją ketvirčio minutę pirmaudamas 64:53.

„Rytas“ prie varžovų priartėjo po 4 paeiliui Deivido Sirvydžio taškų, vainikuotų dėjimu, ir Roko Stipčevičiaus bei Dominique‘o Suttono baudų metimų, kai deficitą sostinės klubas sumažino iki 3 taškų (61:64).

Tiesa, „Lietkabelis“ tuomet vėl atsakė spurtu 8:3 ir pirmavo 72:64. Po šio epizodo Valinskas dar pataikė dvitaškį, o trečiasis ketvirtis baigėsi Panevėžio komandai pirmaujant 74:64.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo 7 Valinsko taškais iš eilės ir tik didėjančia „Lietkabelio“ persvara. Po penkių minučių ketvirtajame kėlinyje panevėžiečiai pirmavo 85:66.

Jamaras Wilsonas pelnė 4 taškus iš eilės, Mindaugas Kupšas galingai dėjo į krepšį, o Mantas Rubštavičius pelnė pirmuosius taškus nacionalinėse pirmenybėse – taip žaidžiantis „Lietkabelis“ pranašumą išlaikė iki galo ir šventė pergalę rezultatu 96:75.

Rezultatyviausiai svečių gretose žaidė Valinskas. Krepšininkas per 31 minutę pelnė 19 taškų (6/12 dvit., 2/6 trit., 1/1 baud. met.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir taip surinko 15 naudingumo balų.

Naudingiausiai Panevėžio ekipoje žaidė Jasaitis. Puolėjas pelnė 18 taškų (4/5 dvit., 3/4 trit., 1/2 baud. met.), atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei taip surinko 30 naudingumo balų.

Šeimininkų ekipoje labiausiai pasižymėjo Chrisas Krameris, pelnęs 15 taškų (5/7 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud. met.), atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir atkovojęs 2 kamuolius.

„Rytas“: Chrisas Krameris 15, D.J. Seeley 14, Deividas Sirvydis 11, Arnas Butkevičius 3 (5 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 19, Simas Jasaitis 18 (8 atk. kam.), Mindaugas Kupšas 14, Jamaras Wilsonas 13, Donatas Tarolis 10.