Nuotr.: D. Lukšta
Nuotr. D. Lukšta

Šakių „Vytis“ (22-7) Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse pataikė 22 tritaškius ir dar kartą pagerino pirmenybių rekordą, kurį vainikavo 104:84 (26:27, 36:21, 19:21, 23:15) pergalė svečiuose prieš Joniškio „Delikatesą“ (17-12).

15
22
8
2

Tai buvo 11-oji šakiškių pergalė iš eilės, o šiame sezone „Vytis“ jau buvo pasiekę pataikytų tolimų metimų rekordą, kuris siekė 20 taiklių šūvių.

22 tritaškiai buvo pataikyti iš 50 bandymų (44 proc.). Po 5 tritaškius įmetė Marijus Užupis ir Paulius Beliavičius, po tris – Lukas Grabauskas, Šarūnas Vingelis ir Aurelijus Pukelis, du – Karolis Kokoška, vieną – Paulius Semaška.

Šį sezoną „Vytis“ per rungtynes įmeta po 11,9 taško. Palyginimui, stipriausioje pasaulio lygoje NBA daugiau tritaškių pataiko tik 6 komandos iš 30.

„Vytis“ galingai truktelėjo antrajame kėlinyje. Paulius Semaška pelnė taškus su pražanga, Karolis Kokoška pataikė vieną tritaškį, o Marijus Užupis – du, ir svečiai įgijo dviženklę persvarą (45:34).

Toliau varžovus tolimais metimais bombardavę šakiškiai buvo susikrovę ir 19 taškų pranašumą (57:38), bet „Delikatesas“ iki ilgosios pertraukos savo deficitą spėjo sumažinti iki 48:62.

Trečiojo kėlinio pabaigoje šeimininkai surengė spurtą 9:2 ir po Ryčio Biliarto metimo sumažino atsilikimą iki 8 taškų (67:75). Vis tik rimtesnio iššūkio per likusią rungtynių dalį „Delikatesas“ mesti nesugebėjo, o savo atsaką surengęs „Vytis“ iškovojo užtikrintą pergalę.

Efektyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Aurelijus Pukelis pelnė 15 taškų (3/5 dvit., 3/5 trit.), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius pardavimus, blokavo metimą bei surinko 22 naudingumo balus.

„Delikatesas“: Rytis Biliartas 16 (8/12 dvit.), Mantvydas Žukauskas 15 (6/6 dvit.), Šarūnas Beniušis 14 (6/10 dvit.), Airidas Giedraitis 11, Rytis Pipiras 10.

„Vytis“: Lukas Grabauskas (3/8 trit.) ir Paulius Beliavičius (5/13 trit.) po 18, Marijus Užupis 17 (5/9 trit.), Aurelijus Pukelis 15 (3/5 trit., 8 atk. kam.), Paulius Semaška 13 (8 atk. kam.), Šarūnas Vingelis 11 (3/4 trit.).