Nuotr. BNS

Pirmasis vasario savaitgalis Regionų krepšinio lygoje (RKL) buvo gana ramus, tačiau tikrai nenuobodus. Didžiausią savaitgalio bombą susprogdino Kauno r. „Omegos“ klubas, paskutinę naujokų registracijos dieną pasipildęs Eurolygos patirties turinčiu aukštaūgiu Tadu Klimavičiumi.

SAVAITĖS RUNGTYNĖS. Įspūdingą pergalę iškovojo savo aikštėje žaidęs Šilalės „Lūšies“ (12-11) kolektyvas šeštadienį po pratęsimo sugebėjęs įveikti viršutinėje turnyro rikiuotės dalyje esančius Plungės „Olimpo“ (16-7) krepšininkus.

Aikštės šeimininkai puikiai pradėjo rungtynes ir įpusėjus dvikovai turėjo dviženklį pranašumą (42:26). Vis tik, po didžiosios pertraukos svečiai pagyvino puolimą, apkarpė turėtą deficitą, o lemiamo kėlinuko pabaigoje po Vytauto Danio taiklaus tritaškio išlygino rezultatą (69:69) ir išplėšė pratęsimą.

Papildomų penkių minučių metu aikštėje vyko tikras nervų karas, kuriame geriau sekėsi „šeštąjį“ žaidėją turėjusiems Šilalės krepšininkams. Aikštės šeimininkai sėkmingai atlaikė varžovų antpuolius, beveik be klaidų realizavo baudas ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 76:73.

Įdomu tai, kad pirmojoje šių komandų akistatoje vykusioje lapkričio pabaigoje taip pat prireikė pratęsimo, o tuomet pergalę rezultatu 90:87 taip pat šventė „Lūšies“ krepšininkai.

LYDERIŲ MŪŠIS. Penktadienio vakarą Jurbarke vyko B diviziono A grupės lyderių mūšis, kuriame santykius aiškinosi pirmoje vietoje esanti „Jurbarko“ (14-2) ekipa ir jai įkandin žengianti „Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“ (12-4) komanda.

Nors aikštės šeimininkų sirgaliai laukė eilinės savo numylėtinių pergalės, tačiau „Pakruojo“ krepšininkai dar susitikimo pradžioje parodė, jog prieš oponentus nėra nusiteikę keliaklupsčiauti.

Pirmajame kėlinuke aikštėje dar vyko apylygė kova, tačiau vėliau svečiai sužaidė puikią dešimties minučių atkarpą ir įpusėjus dvikovai pasiuntė varžovus į nokdauną (58:42).

Po didžiosios pertraukos „Jurbarko“ atstovai dar bandė gelbėtis, tačiau kur kas didesnę energiją aikštėje pademonstravę „Pakruojo“ krepšininkai stebėtinai lengvai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 100:84.

ANT BANGOS. Puikią formą pastaruoju metu demonstruoja Klaipėdos „VKKM-Neptūno“ (10-7) ekipa savaitgalį įveikusi abi varžoves ir šventusi jau ketvirtąją pergalę per pastarąsias penkerias rungtynes.

Penktadienio vakarą klaipėdiečiai svečiuose be didesnio vargo rezultatu 85:65 palaužė Šiaulių KA „Saulė“-SG-ASKA (6-10) jaunimą, o šeštadienį savo aikštėje po pratęsimo rezultatu 82:80 įrodė savo pranašumą prieš Kauno „Žalgirio-3“ (9-8) ekipą.

Sėkminga kelių savaičių atkarpa leido „VKKM-Neptūno“ atstovams pakilti į šeštąją turnyro rikiuotės vietą ir atsidurti vos per vieną tašką nuo trečioje pozicijoje esančių Mažeikių SM-„Dubgirio“ (11-7) krepšininkų.

DEBIUTAS. Praėjusią savaitę RKL įspūdingai debiutavo Vidas Ginevičius, o šią ant parketo žengė dar vienas buvęs Kauno „Žalgirio“ krepšininkas Tadas Klimavičius, kuris prisijungė prie Kauno r. „Omegos“ (20-3) gretų.

Pirmosios rungtynės Eurolygos patirties turinčiam Klimavičiui susiklostė dvejopai – jo atstovaujama „Omegos“ ekipa be didesnio vargo 93:69 įveikė Ukmergės „Olimpo“ (6-17) komandą, tačiau pats krepšininkas pasirodė gana kukliai – per beveik 9 žaidimo minutes prametė vienintelį dvitaškį, atliko rezultatyvų perdavimų, blokavo du varžovų metimus ir surinko 3 naudingumo balus.

IŠLIKO. Itin svarbią pergalę penktadienį šventė „Vytauto Didžiojo universiteto“ (5-18) komanda, kuri dvikovoje svečiuose gana netikėtai rezultatu 91:76 palaužė Akmenės SC-„Gruditos“ (11-12) kolektyvą ir išliko gyva kovoje dėl vietos A divizione.

Šiuo metu VDU studentai turnyro rikiuotėje užima „raudonoje zonoje“ esančią 15-ą poziciją, tačiau nuo artimiausių konkurentų Ukmergės „Olimpo“ atstovų atsilieka vos vienu tašku, o prieš akis – dar laukia net septynerios rungtynės.

KAS ATSITIKO? Šeštadienio popietę Kauno „Atleto“ (18-5) ekipa rezultatu 90:76 palaužė „Kretingos“ (12-11) atstovus, iškovojo jau devintąją pergalę paeiliui ir įsitvirtino trečiojoje A diviziono pozicijoje.

Vis tik, kur kas didesnis klausimas kas atsitiko kretingiškiams? Puikiai sezoną pradėjusi žemaičių ekipa pastaruoju metu pateko į duobę ir patyrė jau ketvirtą nesėkmę iš eilės.

Pastarąjį kartą „Kretingos“ ekipa laimėjo dar sausio 12 d., kuomet svečiuose palaužė VDU atstovus, o vėliau krito dvikovose prieš „Fortūnos-Agavos“ (11-12), „LCC tarptautinio universiteto“ (15-8), Panevėžio „Bangenės-Aiveros“ (11-13) ir Kauno „Atleto“ komandas.

SERIJOS. Ilgiausią pergalių seriją A divizione turi „Atleto“ komanda laimėjusi jau devynias rungtynes paeiliui, tuo tarpu B divizione pagal šį rodiklį pirmauja Vilkaviškio „Perlo“ (18-2) ekipa laimėjusi net 10 rungtynių iš eilės.

Ilgiausia nesėkmių serija priklauso A divizione žaidžiančiai „Jonavos-2“ (0-23) komandai pralaimėjusiai net 23 dvikovas iš eilės. Tuo tarpu B divizione labiausiai nesiseka Plungės sporto ir rekreacijos centro (0-16) komandai, kuri patyrė nesėkmes jau 16 dvikovų paeiliui.

Tiesa, plungiškiai šiame sezone kartą jau buvo įveikę varžovus, tačiau iš turnyro pasitraukus Joniškio „Saned“ ekipai šios rungtynės buvo anuliuotos, tad žemaičiai vėl liko be pergalių.

REKORDAI. Šį savaitgalį buvo pasiektas vos vienas sezono rekordas, o jei tiksliau – antirekordas, kuomet penktadienį vykusioje dvikovoje su „VKKM-Neptūno“ ekipa Šiaulių KA „Saulės“-SG-ASKA komanda padarė net 36 klaidas.

SAVAITGALIO SKAIČIAI. Šią savaitę RKL buvo sužaistos 25 dvikovos, kurios pasibaigė vidutine (445/24) 18,5 taško persvara.

Didžiausią pergalę šventė Vilkaviškio „Perlo“ kolektyvas net 55 taškų skirtumu rezultatu 106:51 palaužęs „Kazlų Rūdos“ (2-19) atstovus. Mažiausiu skirtumu savo pranašumą įrodė „VKKM-Neptūno“ komanda vos 2 taškų persvara rezultatu 82:80 palaužusi „Žalgirio-3“ ekipą.

Daugiausia taškų (110) pelnė „Užpalių“ krepšininkai, mažiausiai (51) varžovams atseikėjo „Kazlų Rūdos“ atstovai.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausio žaidėjo titulą šįkart iškovojo savaitgalį dvi nepriekaištingas rungtynes sužaidęs „Biržų-KKSC“ (11-12) puolėjas Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas, kuris abejose dvikovose vidutiniškai pelnė po 37 taškus, atkovojo po 6,5 atšokusio kamuolio ir rinko po 39 naudingumo balus.