• Ketvirtojo kėlinio pradžioje 64:49 pirmavę lietuviai leido varžovams priartėti iki 3 taškų

• Pergalę įtvirtino Renaldo Seibučio išprovokuota nesportinė pražanga

• Būtent Seibutis ir buvo rezultatyviausias rinktinės krepšininkas – jis pelnė 20 taškų

• Dovis Bičkauskas debiutavo pelnydamas 10 taškų

Lietuvos rinktinė (10-1) atrankoje į pasaulio čempionatą ir vėl turėjo vargti su Nyderlandais (3-8), tačiau pasiekė dar vieną pergalę ir J grupėje užsitikrino pirmąją vietą.

14
18
4
67%
2/3

Šįkart Dainiaus Adomaičio auklėtiniai po atkaklios kovos Amsterdame šventė pergalę 78:69 (25:20, 20:15, 17:14, 16:20).

Prieš prasidedant paskutinei rungtynių minutei, lietuvių persvara tesiekė 3 taškus (72:69). Vis tik svečiai apsigynė nuo olandų išpuolio, Renaldas Seibutis išprovokavo nesportinę pražangą ir realizavo baudų metimus, o kitoje atakoje tą patį padarė Rokas Giedraitis bei įtvirtino mūsiškių pergalę – 76:69.

Lietuviai ketvirto kėlinio pradžioje užtikrintai pirmavo (64:49), tačiau tuomet įsišaudė toliašaudė Nyderlandų artilerija.

Arvinas Slagteris ir Roelandas Schaftenaaras pataikė po vieną tolimą metimą, pirmasis dar pridėjo dvitaškį ir šeimininkų deficitas sumenko iki 7 taškų (57:64).

Ritmą pagavę šeimininkai toliau raižė lietuvių pranašumą. Worthy De Jongas atliko reidą link krepšio, Slagteris atseikėjo dar vieną tolimą metimą, o Thomas Van der Marsas pelnė taškus iš po krepšio ir iki mačo pabaigos likus 4 minutėms, lietuvių persvara tesiekė 3 taškus (65:68).

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausias buvo Seibutis. Vyriausias rinktinės krepšininkas per 25 minutes pelnė 20 taškų (3/5 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 8/8 baudos), atliko 3 rezultatyvius pardavimus, dukart suklydo bei surinko 17 naudingumo balų.

Lietuviai iniciatyvą perėmė nuo pat mačo pradžios, tačiau apčiuopiamą persvarą susikrauti trukdė provokuojamos olandų pražangos bei jų atkovoti kamuoliai puolime.

Vis tik prieš ilgąją pertrauką rinktinėje debiutavęs Dovis Bičkauskis atseikėjo du tritaškius iš eilės ir lietuviams sukrovė dviženklį pranašumą – 45:35.

Po ilgosios pertraukos Dainiaus Adomaičio auklėtiniai atsipalaidavo ir šeimininkams leido priartėti iki 7 taškų (47:54), tačiau tuomet Bendžius realizavo baudas bei smeigė tritaškį, o dar vieną tolimą metimą pridėjo Adas Juškevičius ir lietuviai vėl šovė į priekį – 62:47.

Itin sėkmingai rinktinės gretose debiutavo Dovis Bičkauskis. Utenos „Juventus“ gynėjas per 17 minučių pelnė 10 taškų (1/3 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 2/2 baudos), atliko 2 rezultatyvius pardavimus, atkovojo kamuolį, kartą suklydo bei surinko 9 naudingumo balus.

Ktias debiutantas, Egidijus Mockevičius, per 7 minutes pasižymėti nespėjo.

Lietuviai šiame susitikime realizavo visas mestas 22 baudas, kuomet olandai nuo baudų metimų linijos atakavo viso labo 63 proc. tikslumu (12/19).

Nyderlandų rinktinė: Charlonas Kloofas 17 (2/7 dvit., 4/7 trit.), Worthy De Jongas 13 (2/6 dvit., 2/3 trit.), Roelandas Schaftenaaras 10.

Lietuvos rinktinė: Renaldas Seibutis 20 (5/9 metimų), Eimantas Bendžius 15 (3/7 trit.), Rokas Giedraitis 14 (2/3 dvit., 2/5 trit.), Dovis Bičkauskis 10 (2/3 trit.).