Nuotr.: D. Lukšta
Nuotr. D. Lukšta

Byronas Sanfordas pelnė 37 taškus ir užfiksavo vieną rezultatyviausių Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pasirodymų šiame sezone, tačiau tokių amerikiečio pastangų „Šilutės“ klubui nepakako.

22
30
100%
6/6
6

Jonavos „Sintek-Jonava“ klubas savų žiūrovų akivaizdoje 89:88 (19:20, 23:29, 26:24, 21:15) palaužė šilutiškius ir serijoje iki trijų pergalių jau pirmauja 2-0. Pirmąsias rungtynes Jonavos klubas Šilutėje laimėjo 94:90. Trečiasis ir, galbūt, lemiamas susitikimas vyks sekmadienį Šilutėje.

Sanfordas pelnė 37 taškus (10/13 dvit., 4/8 trit., 5/6 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius pardavimus, dukart suklydo bei surinko 40 naudingumo balų.

Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei 4 minutėms, Paulius Gvaizdaitis pataikė dvitaškį ir rezultatą išlygino, tačiau tuomet Jonavos ekipa pasileido į spurtą.

Ernestas Serkevičius realizavo baudų metimus, Justinas Ramanauskas smeigė tritaškį, o Grantas Vasiliauskas įkrovė iš viršaus ir iki susitikimo pabaigos likus mažiau nei 2 minutėms, „Sintek-Jonava“ įgijo 7 taškų persvarą – 86:79.

Vis tik svečiai intrigą atkurti sugebėjo. Sanfordas pataikė baudų metimus, Evaldas Džiaugys pridėjo dar vieną baudą, o amerikietis vėl neklydo mesdamas nuo baudų metimų linijos ir, likus 40 sekundžių iki susitikimo pabaigos, „Šilutės“ deficitas sumenko iki 2 taškų (84:86).

Po šio epizodo Rimantas Grigas paprašė minutės pertraukėlės, tačiau iš karto po jos Grantas Vasiliauskas pažeidė trijų sekundžių taisyklę ir kamuolys vėl atiteko svečiams.

Savąją minutės pertraukėlę panaudojo ir „Šilutė“. Kamuolys buvo patikėtas Sanfordui, kuris savo komandos draugų nenuvylė – pataikė dvitaškį ir rezultatą išlygino, jonaviškiams palikdamas 21 sekundę (86:86).

Po šio epizodo Grigas paprašė dar vienos minutės pertraukėlės ir įvykiai susiklostė kur kas palankiau nei prieš tai. Rytis Juknevičius išprovokavo pražangą ir realizavo vieną baudos metimą, iš karto perėmė kamuolį, dar kartą privertė varžovus prasižengti, pataikė abi baudas ir padidino šeimininkų pranašumą iki 3 taškų (89:86).

Vis tik ir tai dar nebuvo pabaiga. Mantas Šerkšnas išprovokavo pražangą mesdamas tritaškį ir turėjo idealų šansą išlyginti rezultatą. Puolėjas pataikė pirmąsias dvi baudas, tačiau paskutinioji skriejo pro šalį ir finalinė mačo sirena paskelbė „Sintek-Jonavos“ pergalę (89:88).

Nugalėtojų ekipoje sunkiausiai sulaikomu buvęs Justas Furmanavičius pelnė 22 taškus (6/6 dvit., 2/4 trit., 4/7 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, dukart suklydo, išprovokavo 6 pražangas bei surinko 30 naudingumo balų.

„Sintek-Jonava“: Justas Furmanavičius 22 (8/10 metimų), Rytis Juknevičius 16 (5 per. kam.), Grantas Vasiliauskas 15 (5/7 dvit.), Ernestas Serkevičius 13 (4/4 dvit., 0/5 trit.), Justinas Ramanauskas 12 (3/11 metimų).

„Šilutė“: Byronas Sanfordas 37 (10/13 dvit., 4/8 trit.), Jeffery Perkinsas 14 (6/8 dvit.), evaldas Džiaugys 13 (3/6 dvit.).