Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

Rudy Fernandezas išmetė metimą paskutinę lemiamo ketvirčio sekundę ir su sirena išplėšė pergalę „Real“ (22-7) klubui.

Madrido ekipa ketvirtadienio vakarą Eurolygoje 74:73 (14:32, 19:13, 20:14, 21:14) nugalėjo lietuvio Luko Lekavičiaus atstovaujamą Atėnų „Panathinaikos“ (15-14) komandą.

Paskutinėje atakoje „Real“ nebeturėjo išeities, o likus 2 sekundėms kamuolio iš komandos draugo sulaukė Fernandezas. Snaiperis sykį sumušė kamuolį į grindinį ir paskutinėmis pagrindinio laiko akimirkomis griūdamas išmetė tolimą metimą, kuris pasiekė tikslą – „Real“ triumfavo 74:73.

Vos susitikimui prasidėjus „Panathinaikos“ ėmė bėgti į priekį ir per septynias pirmojo kėlinio minutes spurtavo 22:8. Panašiai viskas klostėsi iki pat ketvirčio pabaigos – po dešimties žaidimo minučių Atėnų klubas buvo priekyje 32:14.

Antrajame ketvirtyje pabudęs karališkasis „Real“ klubas ėmė spausti „Panathinaikos“. Madrido ekipa kėlinį laimėjo 19:13, o į rūbines krepšininkai išėjo Atėnų komandai pirmaujant 12 taškų (45:33).

Po pertraukos sugrįžę „Real krepšininkai ir toliau spaudė „Panathinaikos“. Lemiamos ketvirčio minutės metu Sergio Llullas pataikė baudos metimą, o Santis Yusta sviedė tolimą metimą su sireną – po trijų kėlinių Madrido komanda pirmavo 59:53.

Likus 3 minutėms ir 6 sekundėms Facundo Campazzo pataikė du baudų metimus, o „Real“ sumažino atsilikimą iki 4 taškų (67:71).

Iki rungtynių pabaigos likus minutei ir 16 sekundžių Walteris Tavarezas realizavo vieną baudos metimą, o Keithas Langfordas pataikė metimą iš vidutinio nuotolio – 73:70.

14
29
16
2

Likus 37 sekundėms Randolphas pataikė vieną baudą (71:73), o dėl kamuolio kovodamas Tavarezas užsidirbo pražangą. Vis dėlto, baudos metimai buvo netaiklūs, o papildomoje pozicinėje atakoje „Panathinaikos“ nieko nebesurezgė.

Po šio epizodo Fernandezas ir išplėšė pergalę taikliu tolimu metimu, nors iki tol „Real“ rungtynėse pirmavo vos sykį – pirmajame kėlinyje rezultatu 3:0.

Lekavičius per 6 minutes pelnė 2 taškus (0/3 dvit., 2/2 baud. met.), kartą suklydo, sykį gavo bloką, išprovokavo vieną pražangą bei kartą pats pažeidė taisykle ir surinko minus 3 naudingumo balus.

Šiame susitikime buvo pagerintas Eurolygos rungtynių sezono lankomumo rekordas. Rungtynes tarp „Panathinaikos“ ir „Real“ ekipų stebėjo 18,003 žiūrovai. Iki šiol rekordas buvo užfiksuotas toje pačioje Atėnų OAKA arenoje, kai rungtynes tarp Lekavičiaus ir „Olympiakos“ ekipų stebėjo 17,345 sirgaliai.

„Panathinaikos“: Keithas Langfordas ir Nickas Calathesas (9 atk. kam., 5 rez. perd.) po 14, Georgios Papagiannis 9 (7 atk. kam.), DeShaunas Thomasas 8.

„Real“: Walteris Tavaresas 14 (16 atk. kam.), Rudy Fernandezas 13 (5 atk. kam.), Sergio Llullas 12 (5 rez. perd.), Trey‘us Thompkinsas 10.