• „Heat“ namuose 105:99 įveikė „Mavericks“

• Tai buvo pirmoji Dončičiaus ir Dragičiaus tarpusavio dvikova per karjerą NBA

• Dragičius užfiksavo antrąjį karjeros trigubą dublį: 23 taškai, 12 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų

• Dončičiaus sąskaitoje 19 taškų, 8 atkovoti kamuoliai bei 7 rezultatyvūs perdavimai

Dėl vietos NBA atkrintamosiose varžybose kovojanti Majamio „Heat“ (37-38) savų žiūrovų akivaizdoje 105:99 (26:29, 23:30, 26:23, 30:17) įveikė Dalaso „Mavericks“ (29-46) krepšininkus.

23
31
12
11

Po trijų kėlinių svečiai turėjo septynių taškų pranašumą (82:75), tačiau „Heat“ lemiamą ketvirtį pradėjo spurtu 7:0 ir išlygino rezultatą – 82:82.

Iki mačo pabaigos likus šiek tiek daugiau nei dviems minutėms, Dwayne'as Wade'as persvėrė rezultatą (98:97), Goranas Dragičius pridėjo dvitaškį, o Bamas Adebayo baudos metimu įtvirtino šeimininkų pranašumą (101:97).

Pirmą kartą stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje akis į akį susitiko 2017-ųjų Europos čempionai – Dragičius ir Luka Dončičius, o dvikovą „AmericanAirlines“ arenoje stebėjo apie 2000 slovėnų.

„Atrodė lyg žaistume Liublianoje“, – po mačo teigė „Heat“ vairininkas Ericas Spoelstra.

Sėkmingiau slovėnų akistatoje sekėsi nugalėtojų komandos gynėjui, kuris užfiksavo antrąjį karjeros trigubą dublį. Dragičius per 38 minutes pelnė 23 taškus (9/15 dvit., 0/2 trit., 5/7 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 11 rezultatyvių perdavimų bei 3 sykius suklydo.

Dončičius per 31 minutę pelnė 19 taškų (3/9 dvit., 3/9 trit., 4/6 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, bet 6 sykius suklydo.

„Tai buvo puiku. Jei nuoširdžiai, tikriausiai pirmą kartą per savo karjerą jaudinausi prieš dvikovą. Tai buvo ypatingas mačas man“, – kalbėjo Dončičius.

Tai buvo paskutinioji Dirko Nowitzki ir Wade'o akistata karjeroje. NBA legendos iš viso vienas prieš kitą sužaidė 35-is mačus, iš kurių 18 kartų pergales šventė gynėjo atstovaujamas klubas.

Po šios pergalės „Heat“ įtvirtino savo pozicijas 8-oje Rytų konferencijos vietoje. 9-oje vietoje esanti Orlando „Magic“ ekipa turi tiek pat pergalių, kiek ir Majamio klubas, tačiau yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis daugiau.

„Heat“: Goranas Dragičius 23 (9/15 dvit., 12 atk. kam., 11 rez. perd.), Dionas Waitersas 17, Hassanas Whiteside'as 12 (9 atk. kam.), Bamas Adebayo (16 atk. kam.) ir Dwayne'as Wade'as po 11.

„Mavericks“: Luka Dončičius 19 (8 atk. kam., 6 kld.), Justinas Jacksonas 14, Dirkas Nowitzki ir Jalenas Brunsonas po 13, Dwightas Powellas 11.