Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

Alytaus „RKL-GUT.LT“ komanda užtikrintai įveikė MultiGyn Moterų lygos B diviziono pusfinalio barjerą ir iškovojo teisę kautis dėl čempionių titulo.

18
40
24
50%
5/10

Kristinos Grižienės auklėtinės Kaune vykstančio finalo ketverto pusfinalyje 87:70 (29:14, 20:24, 18:15, 20:17) pranoko Vilniaus universiteto komandą ir sekmadienį nuo 15.30 val. stos į kovą finale.

Jų varžovėmis taps Vilniaus „Tiketos“ ir Kauno „LSU-Aisčių-2“ poros laimėtojos.

Alytiškės į priekį pabėgo nuo mačo pradžios, kada startavo atkarpa 9:2, o po pirmųjų dešimties minučių pirmavo beveik dvigubai – 29:14. „RKL-GUT.LT“ komandos lyderė Rita Žilinskaitė per pirmąją susitikimo dalį surinko visus savo 15 taškų bei jos vedama ekipa turėjo solidų pranašumą – 49:38.

„Užtikrintai laimėjome. Susidėliojome, kas yra gynyba. Nuėjome į priekį ir viskas susitvarkė. Dabar mūsų komandoje Gedvilė Savostaitė žaidžia geriau negu bet kada. Ji yra tarp tų lyderių, kuri visą sezoną sėkmingai kovoja kamuolių. Jos ateitis – labai gera“, – teigė alytiškių trenerė Kristina Grižienė.

Dar iki ilgosios pertraukos dvigubą dublį surinkusi Alytaus klubui atstovaujanti Gedvilė Savostaitė sužaidė karjeros mačą. 16-metė per 27 minutes pelnė 18 taškų (2/5 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 5/10 baudos), atkovojo net 24 kamuolius ir surinko 40 naudingumo balų.

24 atkovoti kamuoliai – antras geriausias B diviziono rezultatas. Rekordas priklauso Panevėžio „Naftėno-KKSC“ atstovei Agnesei Garčinskaitei, kuri per mačą sugebėjo sugriebti 26 kamuolius.

Daugiausia pataiko: Ieva Marija Černiauskaitė

„Labai stengiausi kovoti dėl kamuolių, parodžiau charakterį. Labai norėjau šios pergalės. Kalbant apie tritaškius, tai kartais geriau pataikau, o būna, jog visai neįmetu. Galbūt šiandien tiesiog šypsojosi sėkmė. Manau, kad finalas bus labai rimtas, tikiuosi, kad laimėsime“, – sakė 16-os metų 180 cm ūgio Gedvilė Savostaitė, kuri teigė, kad jau turi pasiūlymų kitą sezoną rungtyniauti Moterų lygos A divizione.

Sostinės komanda bendrai atkovojo tiek pat kamuolių, kiek viena G. Savostaitė – 24.

VU gretose universaliai pasirodė vidurio puolėja Livija Sakevičiūtė, per 32 minutes įmetusi 12 taškų (3/6 dvitaškiai, 6/6 baudos), atkovojusi 8 ir perėmė 4 kamuolius, atlikusi 5 rezultatyvius perdavimus bei užfiksavusi 29 balų naudingumą.

„Sunkios rungtynės, klampios. Nelabai mums jos pavyko. Galvojome, kad stipriau pasipriešinsime. Nelabai pataikėme, taip pat ir varžovėms leidome per daug įmesti. Tai matosi gynyboje pagal rezultatą“, – pasakojo VU vyriausioji trenerė Loreta Berūkštienė.

Rungtynės dėl trečiosios vietos sekmadienį startuos 13 val.

„RKL-GUT.LT“: Gedvilė Savostaitė 18 (24 atk. kam.), Rita Žilinskaitė 17 (7/16 metimai), Karolina Kazočiūnaitė 13 (5/5 dvit.), Akvilė Okunevičienė 10.

VU: Ieva Černiauskaitė 17 (7/16 metimai), Grėtė Patumsytė ir Livija Sakevičiūtė (8 atk. kam., 5 per. kam.) – po 12, Giedrė Ulytė 11.