Nuotr.: FIBA
  • Lietuvos jaunių rinktinė 60:74 nusileido Rusijai

• Lietuviai šiame susitikime padarė 20 klaidų, kuomet rusai – 12

• Rezultatyviausiai pralaimėtojų gretose žaidęs Modestas Kancleris pelnė 14 taškų

Europos jaunių (iki 18 m.) čempionatą Graikijoje Lietuvos rinktinė pradėjo pralaimėjimu. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai pirmosiose B grupės rungtynėse 60:74 (12:21, 17:14, 9:21, 22:18) nusileido Rusijos bendraamžiams.

Lietuviai jau antrajame kėlinyje turėjo dviženklį deficitą (12:24), tačiau kėliniui artėjant į pabaigą sumažino atsilikimą iki trijų taškų – 27:30.

Vis tik po ilgosios pertraukos rusai iš karto susigrąžino turėtą iniciatyvą. Filipas Gafurovas pataikė metimą iš po krepšio, dar du taškus pridėjo Viktoras Lachinas, o rusai spurtavo 10:2 ir nutolo 16 taškų persvara – 51:35.

Kontrolę išlaikiusi Rusijos rinktinė vienu padidino pranašumą iki 20-ies taškų ir susitikimo baigtis tapo aiški (56:36).

Tiesa, iki mačo pabaigos likus kiek daugiau nei 3 minutėms, lietuviai buvo sumažinę deficitą iki 10-ies taškų, tačiau mačo eigos mūsiškiai pakeisti nebesuspėjo.

Lietuviams daugiausiai problemų kėlė prarasti kamuoliai. Mūsiškiai suklydo 20 kartų, kuomet rusai – 12. Gaidamavičiaus auklėtiniai taip pat pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (39-49).

Lietuvių gretose rezultatyviausiai žaidęs Modestas Kancleris pelnė 14 taškų (2/5 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 4/5 baudos), atkovojo 3 ir prarado 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius pardavimus, 4 kartus pažeidė taisykles ir surinko 9 naudingumo balus.

Rusijos jaunių rinktinė: Viktoras Lachinas 18 (6/12 dvit., 9 atk. kam.), Danila Pochodijevas 12, Ivanas Belousovas 9.

Lietuvos jaunių rinktinė: Modestas Kancleris 14 (4/10 metimai), Ąžuolas Tubelis 12 (4/10 dvit., 4/12 baudos, 8 atk. kam., 4 blk., 4 kld.), Erikas Jermolajevas, Augustas Marčiulionis, Dovydas Rimkus po 7.