Nuotr.: FIBA

Lietuvos jaunučių rinktinė (iki 16 metų) Europos čempionatą pradėjo lengva pergale. Rolando Rakučio auklėtiniai Italijos mieste Udinėje 94:56 (30:16, 14:15, 26:16, 24:9) sutriuškino Estijos krepšininkus.

Fotogalerija

Estai pirmosios minutės pertraukėlės turėjo prašyti sužaidus vos 46 sekundes – lietuviai vieną po kito perėmė kamuolius ir pirmavo 7:0.

Visgi tai situacijos nepakeitė. Lietuvos jaunieji krepšininkai dominavo aikštėje ir pirmojo kėlinio pabaigoje pirmavo trigubai – 30:10.

Per antrąjį kėlinį estai pristabdė lietuvius bei priartėjo iki 13 taškų atsilikimo, bet mūsiškiai po ilgosios pertraukos įjungė aukštesnę pavarą. Trečiąjį kėlinį laimėjus 26:16, prieš paskutines 10 minučių intrigos nebeliko – Lietuva buvo priekyje 70:47.

Negana to, paskutinį kėlinį Rakučio kariauna pradėjo spurtu 13:0 ir varžovus triuškino 36 taškais (83:47).

Rekordinė lietuvių persvara buvo 41 taškas (90:49).

Rungtynių starte puikiai atrodęs 210 cm ūgio Olegas Kojenetsas per 3 minutes ir 16 sekundžių jau turėjo 9 taškus, o iš viso per 14 minučių surinko 15 taškų bei buvo rezultatyviausias.

Kojenetso dėjimas:

Kitas vidurio puolėjas, 208 cm ūgio Rokas Jocius, per 18 minučių pataikė visus 6 dvitaškius ir pelnė 13 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

Naudingiausiai žaidė 195 cm ūgio Emilis Butkus. Gynėjas įmetė 14 taškų (6/9 dvit.), atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius bei surinko 20 naudingumo balų.

Estai suklydo 29 sykius, o lietuviai – 17.

Grupėje taip pat žaidžia Slovėnijos ir Turkijos rinktinės. Rytoj 15.15 val. mūsiškiai išbandys jėgas su turkais.

Lietuvos U16 rinktinė: Olegas Kojenetsas 15 (14 min., 5 atk. kam.), Emilis Butkus 14 (5 atk. kam., 3 per. kam.), Rokas Jocius (6/6 dvit.) ir Titas Sargiūnas po 13, Gytis Valickas 10.

Estijos U16 rinktinė: Kardo Kilkas 13, Erikas Parnapuu 10.