Nuotr. Reuters-Scanpix
  • JAV rinktinė per pratęsimą 93:92 palaužė Turkiją

• Turkai galėjo švęsti pergalę, bet per paskutines 9 sekundes prametė keturis baudų metimus

• Amerikiečiai antrajame kėlinyje buvo susikrovę 15 taškų persvarą

JAV rinktinė (2-0) buvo per plauką nuo itin sensacingo pralaimėjimo. Dviženklį pranašumą iššvaistę amerikiečiai tik per pratęsimą ir paskutinėmis sekundėmis įsirašė antrąją pergalę.

Greggo Popovichiaus auklėtiniai 93:92 (26:21, 21:21, 18:19, 16:20, 12:11) palaužė Turkijos rinktinę (1-1) ir užsitikrino vietą kitame etape.

Antrajame kėlinyje amerikiečiai buvo perėmę mačo kontrolę ir įgijo 15 taškų persvarą (41:26), tačiau turkai atsakė spurtu 12:0 ir dar prieš ilgąją pertrauką nurėžė savo deficitą iki 3 taškų (38:41).

Antroje mačo dalyje užvirė kova taškas į tašką, o iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 4 minutėms, Furkanas Korkmazas smeigė tritaškį ir rezultatą išlygino – 74:74. Turkai turėjo galimybių ir persverti rezultatą, bet JAV daug progų nesuteikė.

Donovanas Mitchellas smeigė tritaškį, Khrisas Middletonas pridėjo dvitaškį ir likus 2 minutėms, JAV persvara padidėjo iki 5 taškų (79:74).

Vis tik jau kitoje atakoje Scottie Wilbekinas taip pat atseikėjo tritaškį, o Ersanas Ilyasova pataikė metimą iš po krepšio ir prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei, rezultatą išlygino (79:79).

Turkų apetitas tuo nesustojo. Likus 12 sekundžių, Ilyasova pataisė netaiklų metimą ir persvėrė rezultatą – 81:79. Iš karto po šio epizodo Greggas Popovichius paprašė minutės pertraukėlės.

Khrisas Middletonas iš karto metė tritaškį, bet šio metimas tikslo nepasiekė, o kamuolį puolime atkovojo Kemba Walkeris, kuris atliko perdavimą Jaysonui Tatumui ir šis išprovokavo pražangą metant tolimą metimą.

Bostono „Celtics“ gynėjas realizavo pirmąją baudą, prametė antrąją, bet įmetė trečiąją ir tokiu būdu išplėšė pratęsimą.

Pratęsimo metu Semihas Erdenas pataikė metimą iš po krepšio, Melihas Mahmutoglu smeigė tritaškį ir likus kiek daugiau nei 3 minutėms, Turkija pirmavo 89:84.

Vis tik tuomet atėjo metas galingam JAV spurtui. Kemba Walkeris smeigė tolimą šūvį ir dvitaškį, Tatumas pridėjo taškus iš po krepšio ir likus pusantros minutės, priekyje jau buvo JAV – 91:89.

Amerikiečių šturmą pristabdė Turkijos NBA žvaigždė Cedi Osmanas, kuris pelnė taškus su pražanga ir realizavęs baudos metimą persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 92:91.

Kitoje amerikiečių atakoje Joe Harriso metimas tikslo nepasiekė ir viską savo rankose laikė turkai. Kaip bebūtų, Wilbekinas užsidirbo pražangą puolime ir likus 14,6 sekundės kamuolys atiteko JAV rinktinei.

Vis dėlto dar viena lemiama amerikiečių ataka nebuvo sėkminga. Dogušas Balbay perėmė kamuolį iš Myleso Turnerio, o iš karto po to Joe Harrisui buvo skirta nesportinė pražanga, tačiau turkai įsigudrino pramesti abu baudų metimus.

Vos po akimirkos prie baudų metimų linijos stojo Osmanas, tačiau jis taip pat prametė abu metimus ir paliko viltį amerikiečiams. Kamuolį atkovojęs Tatumas pasileido į puolimą, perdavė kamuolį Walkeriui, o šis realizavo baudas ir persvėrė rezultatą – 93:92.

Turkams buvo likusios 2,1 sekundės, tačiau Ilyasovos tritaškis tikslo nepasiekė ir fantastiškai išsigelbėję amerikiečiai šventė pergalę.

Tiesa, amerikiečių pergalė neapsiėjo be aukų – čiurnos traumą patyrė Jaysonas Tatumas. Pranešama, kad jis pasitempė kairiąją čiurną, o išsamesnė apžiūra dar bus atlikta rytoj. Pats krepšininkas jaučiasi geriau, mat areną paliko be didesnių šlubčiojimų.

JAV rinktinė: Khrisas Middletonas 15 (5/9 metimai), Kemba Walkeris 14 (3/8 trit., 7 rez. perd.), Mylesas Turneris, Jaysonas Tatumas ir Joe Harrisas po 11.

Turkijos rinktinė: Ersanas Ilyasova 23 (8/14 dvit., 14 atk. kam., 26 naud. bal.), Melihas Mahmutoglu 18 (6/9 dvit.), Furkanas Korkmazas 16, Cedi Osmanas 15 (1/7 trit.), Scottie Wilbekinas 12.