Nuotr.: Reuters-Scanpix
  • Prancūzijos rinktinė mažajame finale 67:59 pranoko Australiją

• Australai trečiajame kėlinyje pirmavo 38:23

• Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs Nando De Colo pelnė 19 taškų

Didžiąją rungtynių dalį atsilikinėjusi Prancūzijos rinktinė susiėmė tada, kai to reikėjo labiausiai, ir pasaulio čempionatą baigė pergalingai.

Vincento Collet auklėtiniai Pekine vykusiame mažajame finale 67:59 (11:16, 10:14, 21:16, 25:13) palaužė Australiją ir šalies krepšinio istorijoje antrąjį kartą iškovojo bronzos medalius. Tai išlieka geriausiu Prancūzijos pasiekimu pasaulio čempionatuose.

Australai mačo iniciatyvą perėmė nuo pirmųjų minučių, tačiau atitrūkti nesugebėjo. Joe Ingleso ir Patty Millso vedami australai po pirmosios rungtynių dalies pirmavo 30:21.

Sėkmingą atkarpą Okeanijos atstovai sužaidė trečiojo kėlinio pradžioje. Nicas Kay ir Inglesas pelnė taškus su varžovų pražangomis, Jockas Landale‘as pridėjo metimą iš po krepšio ir australai nutolo 15 taškų persvara – 38:23.

Kaip bebūtų, toks australų spurtas pažadino prancūzus. Nicolas Batumas smeigė tritaškį, Vincentas Poirier sudrebino lanką dėjimu, Nando De Colo surinko 4 taškus paeiliui ir iš australų persvaros teliko 6 taškai (38:44).

Prancūzai sėkmingą žaidimą nusinešė ir į ketvirtąjį kėlinį. De Colo pataikė iš toli, netrukus realizavo baudų metimus ir pirmą kartą rungtynėse išvedė prancūzus į priekį – 47:46.

Didžiąją kėlinio dalį abi komandos žaidė taškas į tašką, bet rungtynėms artėjant prie pabaigos, iniciatyvą perėmė prancūzai.

Andrew Albicy pataikė du tritaškius, Fournier ir Rudy Gobertas pataikė po vieną metimą iš po krepšio ir likus pusantros minutės, prancūzų persvara siekė 4 taškus (60:56). Neilgai trukus Albicy pataikė dar vieną tritaškį ir australų duobė dar labiau pagilėjo – 63:56.

Millsas dar pataikė tolimą metimą, tačiau tai Australijos rinktinės jau nebeišgelbėjo ir finalinė serija paskelbė Prancūzijos triumfą.

Australams ketvirtoji vieta tampa savotišku prakeiksmu. Pasaulio pirmenybėse šis rezultatas yra pirmasis ir geriausias šalies krepšinio istorijoje, tačiau olimpinėse žaidynėse Okeanijos atstovai ketvirtąją pozicija tenkinosi 1988-aisiais, 1996-aisiais, 2000-aisiais ir 2016-aisiais bei lieka be medalių didžiausiuose krepšinio turnyruose.

Prancūzijos rinktinė: Nando De Colo 19 (4/7 dvit., 3/8 trit.), Evanas Fournier 16 (3/13 dvit., 2/4 trit.), Andrew Albicy (3/4 trit.) ir Nicolas Batumas po 9.

Australijos rinktinė: Joe Inglesas 17 (6/6 dvit.), Patty Millsas 15 (4/8 dvit.), Nicas Kay 9.