Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Įspūdingai ketvirtajame kėlinyje spurtavęs Panevėžio „Lietkabelis“ pirmosiose FIBA Čempionų lygos atrankos rungtynėse Nikosijoje 71:55 (15:24, 9:17, 16:11, 31:3) įveikė vietos „Keravnos“ klubą.

Jei rugsėjo 30-ąją panevėžiečiai savo aikštėje nepralaimės 16 arba didesniu taškų skirtumu, žengs į pagrindinį FIBA Čempionų lygos turnyrą.

Rungtynes „Lietkabelis“ pradėjo vangiai ir antrajame kėlinyje turėjo 21 taško deficitą – 20:41.

Po šalto dušo pirmoje mačo dalyje panevėžiečiai po pertraukos spurtavo 16:3 (40:46), tačiau sėkmingiau ketvirčio pabaigą sužaidusi „Keravnos“ susigrąžino dviženklį pranašumą – 52:40.

Vis dėlto lemiama rungtynių atkarpa priklausė Nenado Čanako auklėtiniams. Panevėžiečiai ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 21:0 ir 36-ąją dvikovos minutę jau turėjo devynių taškų persvarą – 61:52.

Šeimininkų bėdos ir toliau nesibaigė ir „Lietkabelis“ prieš atsakomąjį mūšį namuose susikrovė užtikrintą pranašumą.

„Puikiai sugrįžome į rungtynes. Pirmoje mačo dalyje darėme daug klaidų, nesusikalbėjome gynyboje, bet po pertraukos pradėjome žaisti agresyviau, dalinomės kamuoliu. Vis dėlto šis mūšis dar nesibaigė, nes viskas susideda iš dviejų rungtynių“, – po dvikovos sakė dvigubą dublį surinkęs Martynas Sajus.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Kendrickas Brownas per 30 minučių pelnė 22 taškus (4/12 dvit., 3/9 trit., 5/8 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 9 naudingumo balus.

„Kaip Sajus pasakė, mes dar nieko nelaimėjome. Pirmajame atrankos etape jie namuose pralaimėjo 9 taškais, o Danijoje pirmoje pusėje taip pat turėjo dviženklį deficitą, bet laimėjo 25 taškais. Turime išlikti susikaupę“, – po pergalės kalbėjo „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas.

„Keravnos“: Mohamedas Abukaras 12, Joshas Haginsas ir Ahmaadas Rorie po 8.

„Lietkabelis“: Kendrickas Brownas 22 (4/12 dvit., 3/9 trit.), Martynas Sajus 13 (7/9 baud., 11 atk. kam., 23 naud. bal.), Vytenis Lipkevičius 9.