Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

Po patirto sutriuškinimo Nacionalinės krepšinio lygos (VIKINGLOTTO – NKL) starte Vilniaus „Perlo“ (1-1) krepšininkai savų žiūrovų akivaizdoje 108:93 (28:16, 24:23, 23:30, 33:24) įveikė Joniškio „Delikatesą“ (1-1) ir įsirašė pirmąją pergalę čempionate.

27
40
80%
8/10
53%
8/15

Šioje dvikovoje puolime sprogo Ąžuolas Tubelis, pakartojęs asmeninį rezultatyvumo rekordą.

Puolėjas aikštėje praleido 32 minutes ir per jas pelnė 27 taškus (8/15 dvit., 1/4 trit., 8/10 baud.), atkovojo 13 kamuolių bei išprovokavo 9 varžovų pražangas. 17-metis taip pat surinko 40 naudingumo balų, o tai yra naujas puolėjo asmeninis rekordas.

Šeimininkai į priekį pabėgo jau pirmajame kėlinyje (28:15), tačiau trečiojo kėlinio pabaigoje „Delikatesas“ po Roko Ulvydo dvitaškio sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (64:66).

Vis dėlto daug jėgų kainavęs sugrįžimas į rungtynes joniškiečiams atsiliepė ketvirtajame kėlinyje, kuriame „Perlas“ susigrąžino dviženklį pranašumą (83:71) ir užtikrintai užbaigė dvikovą – 108:93.

Be Tubelio nugalėtojus į priekį vedė Augustas Marčiulionis, surinkęs 17 taškų (3/5 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), atlikęs 14 rezultatyvių perdavimų ir surinkęs 27 naudingumo balus.

14 rezultatyvių perdavimų yra naujas gynėjo karjeros rekordas. Ankstesnis Marčiulionio rekordas buvo užfiksuotas praėjusio sezono mače su Šakių „Vyčiu“ – 9 rezultatyvūs perdavimai.

Tarp Roberto Giedraičio auklėtinių išsiskyrė 21 tašką (3/12 dvit., 4/8 trit., 3/4 baud.) pelnęs Eimantas Stankevičius. Gynėjas per 30 minučių taip pat atkovojo 9 kamuolius.

„Perlas“: Ąžuolas Tubelis 27 (8/15 dvit., 8/10 baud., 13 atk. kam., 9 išpr. praž., 40 naud. bal.), Augustas Marčiulionis (14 rez. perd., 27 naud. bal.) ir Erikas Jermolajevas po 17, Simas Jarumbauskas 15 (12 atk. kam.), Ernestas Naruševičius 10.

„Delikatesas“: Eimantas Stankevičius 21 (3/12 dvit., 4/8 trit., 9 atk. kam.), Giedrius Stankevičius 13 (14 atk. kam., 24 naud. bal.), Andrius Globys ir Šarūnas Valunta