Nuotr.: K. Linkevičiūtė
Nuotr. K. Linkevičiūtė

Penktadienio vakarą pakilo jubiliejinio, penkioliktojo Malsena-Regionų krepšinio lygos (RKL) čempionato uždanga ir jau pirmąjį savaitgalį buvo sužaistos net 25 rungtynės. Buvo galima pamatyti tiek įspūdingą atidarymo renginį, tiek trijų pratęsimų trilerį, tiek dvejus metus lauktas pergales.

SAVAITĖS RUNGTYNĖS. Svarbiausia savaitgalio dvikova vyko penktadienio vakarą Klaipėdoje, kur Michealsen sporto centre vyko RKL naujojo sezono atidarymo šventė, o pirmąsias rungtynes žaidė vietos „LCC tarptautinio universiteto“ (0-2) studentai ir „Kelmės“ (2-0) ekipa.

Bene pusės tūkstančio sirgalių minios palaikomi LCC studentai didžiąją rungtynių dalį buvo priekyje, o antrojo kėlinuko pabaigoje net turėjo triuškinamą 15 taškų pranašumą (44:29).

Vis tik, Vytauto Padgurecko treniruojama svečių komanda nepalūžo, apkarpė turėtą deficitą ir lemiamame kėlinuke jau alsavo varžovams į nugaras.

Likus žaisti 50 sek. aikštės šeimininkai dar turėjo saugią penkių taškų persvarą (78:73). Tačiau tuomet „Kelmės“ snaiperis Aivaras Kvedaravičius smeigė tritaškį ir apkarpė svečių deficitą iki dviejų taškų (76:78).

Kitoje atakoje LCC ekipos vidurio puolėjas Daumantas Mikštas prametė iš po krepšio, vėliau Nikola Pavičius prašovė iš toli, o likus žaisti 3 sek. varžovus už neišnaudotas progas dar vienu tritaškiu nubaudė jau minėtas Kvedaravičius.

Per likusį susitikimo laiką aikštės šeimininkai dar galėjo išsigelbėti, kuomet sėkmingai „sulaužęs varžovų čiurnas“ puikią progą metimui susikūrė Pavičius, tačiau jo metimas skriejo pro šalį, o netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Kelmės“ pergalę rezultatu 79:78.

Nugalėtojų komandos treneris Padgureckas pasibaigus dvikovai teigė: „Vienu metu varžovai buvo pagavę gerą bangą, pataikė keletą tritaškių iš šiek tiek atitrūko. Tačiau dėl to nedarėme problemos, žaidėme savąjį žaidimą ir panaikinome turėtą deficitą.

Susitikimo pabaigoje agentavome, kad reikia aštrinti žaidimą, o gavosi taip, kad žmogus atsilaisvino, gavo kamuolį ir pataikė du labai svarbius tritaškius.“

Tuo tarpu „LCC tarptautinio universiteto“ vairininkas Marius Tamolis buvo nusiminęs, tačiau tikėjo šviesia komandos ateitimi: „Negali būti patenkintas. Buvo ir gerų momentų, ir blogų, tačiau rezultatas – neigiamas, tad nėra ko čia džiaugtis. Labai apmaudu, nes paleidom pergalę iš rankų. O pritrūko visko – sėkmės, nesusikalbėjimo. Daug dalykų susidėjo.

Nepaisant pralaimėjimo galiu sakyti, kad kol kas matau daugiau pliusų nei minusų. Visada norisi laimėti pirmas rungtynes, tačiau žaidimas šiuo metu yra pernelyg banguotas.

Paleidom pradžią, tačiau sugebėjome sugrįžti ir net įgyti didžiulę persvarą, tačiau susitikimo pabaigoje sugebėjome ir išsimušti iš vėžių. Kita vertus, vaikinai demonstruoja didžiulį norą, stengiasi, tad tikiu, jog ateityje viskas bus gerai.“

SAVAITGALIO SKAIČIAI. Daugiausia taškų pirmajame ture pelnė Vytauto Didžiojo universiteto (2-0) ekipa (135), mažiausia (29) varžovams įrideno Ignalinos „Vilkakalnio“ komanda.

Didžiausiu skirtumu pergalę šventė Kauno „Žalgirio-3“ (1-1) krepšininkai net 96 taškų skirtumu rezultatu 125:29 sutriuškinę jau minėtą „Vilkakalnio“ ekipą.

Detali mačo statistika nepateikiama.

TRIJŲ PRATĘSIMŲ TRILERIS. Sekmadienio popietę rungtynės kaip reikiant užsitęsė Anykščiuose, kur nugalėtojui išaiškinti prireikė net trijų (!) pratęsimų.

Po apylygės pirmosios susitikimo dalies trečiajame kėlinuke svečiuose žaidusi Prienų „CBet“-KKSC (2-0) pabėgo ir įgijo dviženklę persvarą (51:39).

Tačiau baltos vėliavos nekėlusi Anykščių KKSC-„Elmio“ (0-2) komanda sugebėjo likviduoti turėtą deficitą ir po fantastiškai sužaistos lemiamo kėlinuko pabaigos sugebėjo išplėšti papildomas penkias minutes vilties (68:68).

Tačiau viskas tuo nesibaigė. Tiek per pirmą, tiek per antrą pratęsimą nugalėtojas nepaaiškėjo ir tik trečiojoje papildomoje atkarpoje „CBet“-KKSC vyrai sugebėjo įgyti trapią persvarą bei laimėti įspūdingą trilerį rezultatu 100:98.

FORTŪNOS NUSKRIAUSTI. Labiausiai Fortūnos nuskriausta komanda galima laikyti Vilniaus „Steko-Rivilės“ (0-2) kolektyvą, kuris stipriausiame A divizione debiutavo dviem apmaudžiomis nesėkmėmis.

Penktadienio vakarą vilniečiai savo aikštėje 79:80 nusileido „Tauragės“ (2-0) atstovams, o šeštadienį, taip pat minimalia persvara 78:79 turėjo pripažinti Vilkaviškio „Perlo“ (1-0) pranašumą.

Įdomu tai, jog penktadienį paskutinę dvikovos sekundę „Steko-Rivilės“ ekipa pataikė pergalę galėjusį išplėšti metimą. Tačiau teisėjai užfiksavo Remigijaus Suginto pražangą puolime, tad taškai nebuvo įskaityti, o nuaidėjus finalinei sirenai pergalę šventė „Tauragės“ garbę ginantys krepšininkai.

PER PLAUKĄ. Per vieną metimą nuo RKL visų laikų rezultatyvumo rekordo penktadienio vakarą atsidūrė Vytauto Didžiojo universiteto (2-0) ekipa, kuri savo aikštėje net 82 taškų persvara rezultatu 135:53 palaužė pirmenybių debiutantus Ignalinos „Vilkakalnio“ (0-2) krepšininkus.

Šiame sezone B divizione lygių veikiausiai neturėsianti VDU komanda kėsinosi į visų laikų RKL rekordą, tačiau liko per plauką nuo jo. Daugiausiai per vienerias rungtynes taškų įmetusios komandos titulas lieka Šilalės „Lūšies“ rankose.

Dabartiniai RKL čempionai 2018 m. vasario 24 d., tuomet dar B diviziono akistatoje pelnė net 137 taškus, kuomet rezultatu 137:40 sumindė „Lietkabelio-2“ ekipą.

ILGAI LAUKTA PERGALĖ. Beveik 2 metai. Tiek „Jonavos-2“ (1-1) komandos sirgaliams reikėjo laukti, kol jų palaikoma komanda iškovos pergalę RKL pirmenybėse.

Pastaruosius du sezonus A divizione žaidusi ekipa nerado sau vietos elito grupėje ir vieną po kito rinko pralaimėjimus. Pastarąjį kartą jonaviečiai pergalę šventė dar 2017 metų gruodžio 09 d., kuomet savo aikštėje 97:81 įveikė „Biržų-KKSC“ kolektyvą ir iškovojo vienintelę pergalę 2017-2018 m. sezone.

Paskui sekė net 18 pralaimėjimų serija, dar 30 pralaimėtų rungtynių 2018-2019 m. pirmenybėse, kol pagaliau penktadienį, jau varžantis B divizione buvo iškovota pergalė.

Tą pavyko padaryti akistatoje su Anykščių KKSC-„Elmio“ komanda, kuri buvo įveikta ganėtinai užtikrintai rezultatu 62:46.

(NE)TIKĖTUMAS. Per visą praėjusį sezoną Kauno r. „Omegos“ (0-2) ekipa patyrė vos 5 nesėkmes ir  pirmąjį varžybų etapą baigė būdama 3 pozicijoje.

Vėliau sekė „sausai“ pralaimėta ketvirtfinalio serija būsimai čempionei „Lūšies“ komandai, o šį savaitgalį dar du pralaimėjimai naujo sezono starte.

Penktadienį „Omega“ rezultatu 70:78 pripažino „Kretingos“ (1-1) pranašumą, o šeštadienį 74:76 nusileido „Kelmės“ (2-0) krepšininkams.

Pastarųjų kelių sezono favoritams sezono startas susiklostė daugiau nei (ne)tikėtai, tad jei Evaldo Dainio auklėtiniai vis dar turi ambicijų, išvados turi būti padarytos nedelsiant.

NUSTEBINO. Maloniai sezono starte nustebino Plungės „Olimpo“ (1-1) garbę ginantis jaunimas, kuris savaitgalį patyrė vieną nesėkmę ir šventė vieną pergalę.

Praėjusiame sezone „Olimpo“ ekipa užėmė aukštą ketvirtą poziciją, tačiau vasarą pasikeitė Plungės komandos vadovybė, ekipą paliko net keletas startinio penketuko žaidėjų, o komandą papildė jaunimas, kuris pernai gindamas „Plungės sporto ir rekreacijos centro“ garbę B divizione nepasiekė nė vienos pergalės.

Tačiau panašu, jog pokyčiai didesnės žalos nepadarė. Anaiptol, nauji vėjai į komandos rūbinę atpūtė šviežios energijos, kuri įkvėpė jaunimą ambicingiems tikslams.

Penktadienio vakarą „olimpiečiai“  tik po atkaklios kovos 74:76 nusileido turnyro lentelės lyderiams „Biržų-KKSC“ (2-0) krepšininkams, o šeštadienį svečiuose visus nustebino „ant menčių“ paguldydami Akmenės r. „Patriots-Cemento“ krepšininkus – 80:74. Pradžia tikrai įkvepianti.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausiu pirmojo savaitgalio krepšininkus tapo „Tauragės“ garbę ginantis Ignas Juškevičius, kurios per dvejas savaitgalio rungtynes pelnė po 23 taškus, atkovojo po 13,5 atšokusio kamuolio ir rinko po 34,5 naudingumo balo.