Nuotr.:

Panevėžio „Lietkabelis“ (2-4) iškovojo antrąją pergalę FIBA Čempionų lygoje. Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje po įtemptos kovos 66:63 (17:12, 25:16, 11:18, 13:17) palaužė Strasburo IG (2-4) krepšininkus.

Pirmoje rungtynių dalyje „Lietkabelis“ už varžovus žaidė efektyviau ir po Vytenio Lipkevičiaus tritaškio bei Željko Šakičiaus efektingo prasiveržimo susikrovė 13 taškų persvarą (37:24), o kėlinio pabaigoje su sirena pataikytas to paties Šakičiaus tritaškis po dviejų kėlinių „Lietkabeliui“ leido pirmauti 42:28.

Trečiajame kėlinyje po taiklaus Margirio Normanto tritaškio svečiai turėjo 16 taškų persvarą (48:32), tačiau tuomet šeimininkai surengė spurtą.

Gabe'as Yorkas smeigė tritaškį, keturis taškus iš eilės pridėjo Quentinas Serranas, o Gabrieliaus Maldūno nesportinę pražangą maksimaliai išnaudoję IG krepšininkai priartėjo per 6 taškus (45:51).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos rungtyniauti likus 4 minutes, Borisas Dallo smeigė tritaškį, pataikė dvi baudas ir šeimininkai po ilgo laiko išsiveržė į priekį (59:58).

Likus rungtyniauti 42 sekundes, „Lietkabelis“ vieno taiklaus šeimininkų baudos metimo pirmavo vos vienu tašku (64:63), tačiau varžovams sėkmingai užpulti nepavyko, o Pauliaus Valinsko taiklios baudos padidino persvarą iki 3 taškų (66:63).

Varžovai savo atsakui turėjo 8 sekundes, tačiau abu mesti tritaškiai skriejo pro šalį ir „Lietkabelis“ šventė svarbią pergalę.

Panevėžiečius į pergalę vedė Željko Šakičius, kuris per 34 aikštelėje praleistas minutes pelnė 21 tašką (2/4 dvit., 3/5 trit., 8/10 baud.), atkovojo 7 kamuolius, dukart suklydo, 4 kartus prasižengė ir surinko 20 naudingumo balų.

IG: Gabe'as Yorkas 20, Jerai Grantas 14 (10 atk. kam.), Ludovicas Beyhurstas 9, Borisas Dallo 8 (7 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 21 (7 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 14 (3/4 trit.), Margiris Normantas 10, Tomas Dimša 8 (5 rez. perd.).