Nuotr. BNS

Utenos „Juventus“ (5-7) Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) mače svečiuose 80:74 (14:20, 33:17, 14:18, 19:19) privertė pasiduoti Prienų „CBet“ (5-7).

21
28
83%
5/6
8

Po šios pergalės Utenos klubas pavijo „CBet“ turnyrinėje lentelėje. Šios ekipos yra iškovojusios po 5 pergales ir dalinasi 5-6 vietas.

Akistatą labiau užsivedę pradėjo prieniškiai ir netrukus įgijo 9 taškų pranašumą (9:18). Žydrūno Urbono taktinės pamokos padėjo „Juventus“ sugrįžti į rungtynes ir po 6-0 spurto antrajame kėlinyje jau uteniškiai pirmavo (32:30).

Uteniškių gretose Žygimantas Skučas išsiskyrė pirmoje rungtynių pusėje. Pirmąjį kėlinį aukštaūgis žaidė be keitimo, o į rūbinę išėjo su 12 taškų savo sąskaitoje.

Kiti Urbono kariai buvo ne ką menkiau užsivedę – „Juventus“ iki pertraukos įmetė 7 tritaškius, o Darius Tarvydas iš jų pataikė 3.

33 taškų sprogimas antrajame kėlinyje leido uteniškiams į pertrauką išsinešti 10 taškų pranašumą (47:37).

Sunkiai rungtynės klostėsi „CBet“ įžaidėjams. Per pirmąsias 20 minučių Kerras Kriisa, Arnas Velička ir naujokas Donatas Sabeckis kartu sudėjus pelnė 6 taškus ir padarė 3 klaidas.

„Reikia mažiau daryti kvailų klaidų. Atrodė, kad jau turim rungtynes, bet leidom jiems prisirinkti lengvų taškų, pabėgti į greitą puolimą. Dėl to ir pralaimime dabar“, – per pertrauką mintimis dalinosi „CBet“ gynėjas Martynas Varnas.

Ketvirtajame kėlinyje „CBet“ pavyko sugrąžinti intrigą. Panaikinę skirtumą prieniškiai įgijo 4 taškų pranašumą (69:65), tačiau „Juventus“ laiku atsikvošėjo. Gyčio Radzevičiaus lemiamu metu ėmėsi iniciatyvos ir nukalė savo komandai pergalę.

Radzevičius sužaidė dar vienas sėkmingas rungtynes – pelnė 21 tašką ir surinko 28 naudingumo balus.

Uteniškių energija atsispindėjo atkovotų kamuolių eilutėje statistiniame protokole. Kovą dėl kamuolių „Juventus“ laimėjo 38:29, o puolime Urbono auklėtiniai atkovojo net 14 kamuolių.

„CBet“ aistruoliai pirmą kartą aikštėje išvydo klubo naująjį pirkinį Donatą Sabeckį. Gynėjas po metų pertraukos sugrįžo į „Betsafe–LKL“ kovas, bet dvikova prieš „Juventus“ jam nesusiklostė.

Sabeckis rungtyniavo 25 minutes, pelnė 7 taškus, atliko 3 rezultatyvius perdavimus (3 kl.) ir surinko 3 naudingumo balus.

„CBet“ šiose rungtynėse vertėsi be Lauryno Biručio. Vidurio puolėją užklupo šeimyninės problemos. Svečiams antrose rungtynėse iš eilės negalėjo padėti vienas lyderių Bryantas Crawfordas.

„CBet“: Karolis Guščikas 12, Martynas Varnas ir Skylaras Spenceris po 11.

„Juventus“: Gytis Radzevičius 21, Žygimantas Skučas 17, Darius Tarvydas 13, Julius Jucikas (7 atk. kam.) ir Vytautas Šulskis (10 atk. kam.) po 8.