Triuškinamą 20-ies taškų persvarą turėjusiam Vilniaus „Rytui“ (8-4) Šiauliuose teko gelbėtis paskutinėmis sekundėmis.

Ketvirtajame kėlinyje 0:12 atkarpą pralaimėję Dainiaus Adomaičio auklėtiniai galiausiai 86:81 (25:13, 28:26, 20:20, 13:22) įveikė charakterį pademonstravusius „Šiaulių“ (4-7) krepšininkus.

Vilniečiams tai buvo pirmoji pergalė po dviejų pralaimėjimų Klaipėdos „Neptūnui“ ir Panevėžio „Lietkabeliui“.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui po Deivido Sirvydžio taiklaus tritaškio „Rytas“ pirmavo užtikrintai 77:61, bet tada puspenktos minutės nesugebėjo pelnyti nė taško.

Per šią atkarpą vilniečiai keturis kartus suklydo, prametė keturis metimus iš žaidimo bei Martynas Echodas užsidirbo techninę pražangą.

Tuo metu užsivedę šiauliečiai surinko 12 taškų be atsako ir pradėjo kvėpuoti „Ryto“ žaidėjams į nugaras 73:77.

Laimėjus dar vieną atkarpą 6:0, Antano Sireikos auklėtiniai, likus žaisti 26 sekundes, priartėjo per tris taškus – 81:84.

Po minutės pertraukėlės pražangą išprovokavęs Arnas Butkevičius įmetė vieną baudą iš dviejų, Akeemas Wrightas prametė iš toli, Kairys pridėjo taiklų baudos metimą ir įtvirtino svečių persvarą – 86:61.

Sostinės klubas pirmąjį kėlinį laimėjo 25:13, o paskutinę antrojo kėlinio minutę triuškino šeimininkus 53:33.

Visgi tada „Ryto“ žaidėjus užspaudę šiauliečiai prieš ilgąją pertrauką spurtavo 6:0 ir greitai sumažino atsilikimą 39:53.

Benas Griciūnas, per 26 minutes pataikęs 12 iš 17 dvitaškių, Vilniaus komandai atseikėjo 26 taškus. Akeemas Wrightas iš toli realizavo 4 iš 8 tritaškių ir surinko 20 taškų.

„Rytui“ beveik pusę taškų pelnė du krepšininkai: Martynas Echodas įsirašė 20 taškų ir 9 atkovotus kamuolius, Francisco Cruzas sumetė 21 tašką.

Arnas Butkevičius sugriebė 14 kamuolių bei užfiksavo naują karjeros rekordą. Visus penkis metimus iš žaidimo prametęs Mindaugas Girdžiūnas surinko -5 naudingumo balus.

Šiaulių ekipos gretose Justas Furmanavičius įsirašė -6 naudingumo balus, tuo metu Rokas Gustys surinko -2

Buvusių savo komandų rungtynes iš pirmosios parketinės eilės stebėjo 29-erių Gediminas Orelikas, „Šiauliuose“ žaidęs 2006-2010 m., o Vilniuje – 2013-2016 m.

„Šiauliai“: Benas Griciūnas 26 (12/17 dvit.), Akeemas Wrightas 20 (4/8 trit.), Evaldas Šaulys 10.

„Rytas“: Francisco Cruzas 21, Martynas Echodas 20, Terrellas Holloway 12 (6 rez. perd.), Eimantas Bendžius 8 (5 atk. kam.).