Nuotr.: USA Today Sports-Scanpix
Nuotr. USA Today Sports-Scanpix

Blankiai rungtynes pradėjusi Hjustono „Rockets“ (18-9) panaikino triuškinamą deficitą ir Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynėse savo aikštėje 109:107 (21:35, 32:37, 30:17, 26:18) dramatiškai palaužė San Antonijaus „Spurs“ (10-16) krepšininkus.

15
28
15
3

„Rockets“ antrojo kėlinio pabaigoje atsilikinėjo 25 taškų skirtumu (38:63) ir užfiksavo didžiausią sugrįžimą į rungtynes klubo istorijoje.

Iki šio mačo „Rockets“ didžiausias pasiekimas buvo įvykęs 1977-aisiais, kai Teksaso klubas panaikino 23 taškų deficitą ir 110:107 įveikė Portlando „Trail Blazers“ krepšininkus.

Šios nakties Teksaso derbyje „Rockets“ išlygino rezultatą įpusėjus ketvirtajam kėliniui (97:97) ir mačo likimas sprendėsi paskutinę minutę.

Likus 46 sekundėms iki dvikovos pabaigos Rudy Gay sumažino svečių atsilikimą iki minimumo (106:107), o kitoje atakoje Jamesas Hardenas nepataikė iš toli ir suteikė šansą „Spurs“.

Vis dėlto Brynas Forbesas nepataikė tritaškio, o pergalę „Rockets“ įtvirtino Hardenas, pataikęs baudų metimus (109:106).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Russellas Westbrookas per 40 minučių įmetė 31 tašką (10/18 dvit., 1/7 trit., 8/9 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Kartais turi norėti labiau laimėti nei priešininkų komanda. Tai paprasta. Jokios atakos ar metimai to negali pakeisti“, – po pergalės kalbėjo Westbrookas.

Gynėjui geriausiai talkinęs Hardenas per 36 minutes surinko 28 taškus (6/16 dvit., 4/13 trit., 4/4 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Svečių gretose rezultatyviausiai žaidė LaMarcusas Aldridge'as, pelnęs 19 taškų (6/12 dvit., 1/3 trit., 4/4 baud.). Aukštaūgis per 38 minutes dar spėjo atkovoti 13 kamuolių ir atlikti 4 rezultatyvius perdavimus.

Tai buvo pirmoji šių klubų akistata po gruodžio 3-iosios mačo, kai nebuvo įskaitytas Hardeno dėjimas ir „Spurs“ šventė pergalę dviejų pratęsimų dramoje. Šią dvikovą Hjustono klubo atstovai apskundė, tačiau mačas peržaistas nebuvo.

„Rockets“: Russellas Westbrookas 31 (10/18 dvit., 8/9 baud., 10 atk. kam., 5 kld.), Jamesas Hardenas 28 (6/16 dvit., 8 atk. kam.), Benas McLemore'as 17, Clintas Capela 15 (7/9 dvit., 15 atk. kam., 3 blk.).

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge'as 19 (13 atk. kam.), Brynas Forbesas 18 (6/9 trit.), Dejounte Murray ir Derrickas White'as po 16, DeMaras DeRozanas ir Rudy Gay (12 atk. kam.) po 12.