Nuotr.: BasketNews.lt/M.Yorgos

Kauno „Žalgiris“ (6-14) pataikė pirmus 9 dvitaškius ir per pirmąjį kėlinį surinko 27 taškus, tačiau antroje mačo dalyje jų puolimas strigo ir galiausiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Nicko Calatheso ir Tyrese’o Rice’o dueto vedama Atėnų „Panathinaikos“ (12-8) penktadienį namie 96:94 (18:27, 28:22, 25:17, 25:28) pranoko žalgiriečius ir juos įveikė antrą kartą šį sezoną.

Likus minutei ir 20 sekundžių Calathes „Panathinaikos“ pranašumą išaugino iki 8 taškų (91:83), tačiau tritaškį pataikęs Jockas Landale’as jį apkirpo iki 5 taškų – 86:91.

Likus 49 sekundėms Georgios Papagiannis realizavo vieną iš dviejų baudų, o Thomasas Walkupas smeigė dvitaškį, sumažinusį atsilikimą iki 4 taškų – 88:92.

Rice’as ir Nigelas Hayesas apsikeitė taikliais dvitaškiais, Hayesas dar pridėjo baudą, o į ją dviem taikliais baudų metimais atsakė Jimmeris Fredette’as – „Žalgiris“ atsiliko 91:96.

Po minutės pertraukėlės sugrįžęs Hayesas pataikė tolimą metimą ir privertė Ricką Pitino prašyti jų pasitarimo. Visgi po jo žalgiriečiams nepavyko priverstinai prasižengti prieš „Panathinaikos“ krepšininkus, todėl pastarieji šventė pergalę.

Rezultatyviausiai Kauno komandos gretose rungtyniavo Lukas Lekavičius (5/7 dvit., 6/6 baud. met.) ir Thomasas Walkupas (5/8 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud. met.), abu surinkę po 16 taškų. Pastarasis dar atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 4 kamuolius, o Lekavičius 4 sykius rezultatyviai perdavė kamuolį komandos draugams.

Rice‘as į „Žalgirio“ krepšį per 24 minutes įmetė 20 taškų (2/3 dvit., 3/5 trit., 7/7 baud. met.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus.

20
26
100%
7/7
6

Tuo metu Calathes per 34 minutes kauniečiams atseikėjo dvigubą dublį – 14 taškų (6/13 dvit., 0/3 trit., 2/3 baud. met.) ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Ketvirtąjį kėlinį Wesley Johnsono tritaškiu, Papagiannio ir Calatheso dvitaškiais pradėjęs „Panathinaikos“ po pusantros žaidimo minutės jau turėjo 8 taškų pranašumą – 78:70.

Kėlinio viduryje Papagiannis vieną kartą dėjo į krepšį po Calatheso „alley-oop“ perdavimo, o jau kitoje atakoje pataisė Johnsono metimą ir taip „Panathinaikos“ persvarą išaugino iki 10 taškų – 82:72.

Likus kiek daugiau nei dviems minutėms Edgaras Ulanovas pataikė dvitaškį ir sumažino „Žalgirio“ atsilikimą iki 5 taškų (78:83), tačiau Thomasas atsakė dviem tolimais metimais bei „Panathinaikos“ suteikė 11 taškų persvarą – 89:78.

„Panathinaikos“: Tyrese‘as Rice‘as 20 (3/5 trit., 6 rez. perd.), DeShaunas Thomasas 16 (4/6 trit., 8 atk. kam.), Nickas Calathes 14 (11 rez. perd.), Georgios Papagiannis 13 (5 atk. kam.), Jimmeris Fredette‘as 11, Ioannis Papapetrou 10.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas (7 rez. perd.) ir Lukas Lekavičius po 16, K.C.Riversas 13 (3/6 trit.), Jockas Landale‘as 11 (7 atk. kam.), Zachas LeDay ir Edgaras Ulanovas po 10, Nigelas Hayesas 9 (6 atk. kam.).