Nuotr.: D.Savickas
Nuotr. D.Savickas

Savaitgalį Malsena-Regionų krepšinio lygos čempionate buvo sužaistos 28 rungtynės, kuriose tradiciškai buvo užfiksuota nemažai staigmenų, įdomių akcentų ir puikių asmeninių pasirodymų. RKL.lt pateikia susitikimų apžvalgą.

SAVAITĖS RUNGTYNĖS. Centrine savaitės dvikova drąsiai galima vadinti penktadienį vykusią Akmenės r. „Patriots-Cemento“ (7-12) ir Kauno „Atleto“ (15-4) akistatą, kurią po itin atkaklios kovos, pareikalavusios pratęsimo, laimėjo svečiuose žaidusi kauniečių komanda.

Didžiąją rungtynių dalį priekyje buvo aikštės šeimininkų ekipa, tačiau „Atleto“ vyrai neleido varžovams jaustis saugiai ir visą laiką išlaikė kovinį 4-6 taškų atstumą.

Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes svečiai buvo priekyje (69:66), tačiau tuomet „Patriots-Cemento“ ekipa pelnė net 5 taškus be atsako ir likus žaisti 58 sek. išsiveržė į priekį – 71:69.

Pagrindinio laiko pabaigoje aikštėje vyko tikras chaosas, tačiau pačiu svarbiausiu momentu iniciatyvą į savo rankas paėmė žaidžiantysis „Atleto“ komandos treneris Rolandas Alijevas, kuris smeigė šaltakraujišką dvitaškį ir išplėšė pratęsimą – 71:71.

Papildomų penkių minučių metu savo sąlygas jau diktavo Alijevo vedama svečių komanda, kuri nuo pat pirmų minučių išsiveržė į priekį ir neleido varžovams peržengti raudonos linijos.

Likus žaisti 14 sek. po dviejų taiklių Martyno Valterio baudų metimų „Patriots-Cemento“ atstovai dar buvo priartėję iki minimumo (81:82).

Tačiau netrukus Alijevas baudos metimu padidino svečių pranašumą iki dviejų taškų (83:81), antrą pratęsimą išplėšti galėjęs Antano Bertašiaus metimas skriejo pro šalį, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė sunkią „Atleto“ pergalę rezultatu 83:81.

Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva

PIRMOJI. Po ilgai užsitęsusios nesėkmių serijos pirmą pergalę RKL čempionate pagaliau šventė Marijampolės ŽSM-„Kalstatos“ (1-15) kolektyvas, penktadienio vakarą 79:75 palaužęs turnyrinės lentelės kaimynę Šiaulių KA „Saulė“-SG (1-16) ekipą.

Savo aikštėje žaidę marijampoliečiai geriau pradėjo rungtynes (29:22), tačiau antrajame kėlinuke svečiai atsakė ne ką prastesne atkarpa ir įpusėjus dvikovai atsidūrė priekyje (46:44).

Vis tik po didžiosios pertraukos ŽSM-„Kalstatos“ jaunimas sužaidė dar vieną puikią atkarpą (24:16), po kurios aikštės šeimininkai susigrąžino apčiuopiamą persvarą, o išsaugoję iki pat finalinės sirenos šventė ilgai lauktą pergalę.

LENKTYNĖS. Įdomi kova A divizione vyksta ne tik turnyrinės lentelės viršuje, tačiau ir lenktynėse dėl teisės kitame sezone likti RKL elito grupėje.

Šeštadienį vykusioje autsaiderių akistatoje Plungės „Olimpas“ (3-16) nepasigailėjo rikiuotės dugne esančios Lietuvos sporto universiteto (1-18) komandos, šventė triuškinamą pergalę rezultatu 103:85 ir nutraukė net 15 iš eilės pralaimėjimų seriją.

Visgi netrukus plungiškiai sulaukė nelabai malonios žinios iš Klaipėdos, kur LCC tarptautinio universiteto (5-14) komanda netikėtai lengvai rezultatu 101:86 palaužė Panevėžio „Bangenės-Aiveros“ (9-10) atstovus ir išsaugojo 2 taškų atotrūkį nuo „raudonojoje zonoje“ esančios „olimpiečių“ ekipos.

ANT BANGOS. Savaitgalį dvi pergales iš eilės šventė, o tuo pačiu 9 kartą per pastarąsias 10 rungtynių varžovus įveikė pastaruoju metu „ant bangos“ esanti Kauno r. „Omegos“ (12-7) komanda.

Penktadienio vakarą „Omegos“ ekipa rezultatu 72:65 palaužė turnyrinės lentelės kaimynę „Kretingos“ (12-7) komandą, tuo metu šeštadienį Kauno r. atstovai kone identišku skirtumu 71:65 įrodė savo pranašumą prieš Akmenės r. „Patriots-Cemento“ atstovus.

Likusias reguliariojo sezono rungtynes „Omegos“ krepšininkai daugiausiai žais su turnyro rikiuotės vidutiniokėmis, tad jei išlaikys panašų žaidimo ritmą, kauniečiai pirmojo etapo pabaigoje veikiausiai finišuos tarp keturių stipriausių RKL komandų.

STEBINA. Pastaruoju metu vis labiau tiek savo, tiek RKL gerbėjus stebina Anykščių KKSC-„Elmio“ (12-7) komanda, savaitgalį laimėjusi abejas žaistas rungtynes ir pratęsusi savo pergalių seriją iki keturių iš eilės.

Penktadienio vakarą anykštėnai svečiuose be didesnio vargo 98:63 palaužė Lietuvos kurčiųjų sporto klubo (0-18) komandą, o štai šeštadienį savo aikštėje nepasigailėjo vienų A grupės lyderių Pakruojo „Pakruojo-SC-Lygūmų ŽŪB“ (9-7) krepšininkų įveikdami juos net 19 taškų persvara – 77:58.

Beje, Pakruojo atstovai pastaruoju metu patekę į gilią duobę, nes šeštadienį pralaimėjo jau trečią kartą paeiliui ir ketvirtąjį per pastarąsias penkerias rungtynes.

SEZONO REKORDAI. Savaitgalį ir vieneriose pirmadienį vykusiose turo rungtynėse buvo pasiekti trys nauji šio sezono RKL rekordai.

Pirmadienio vakarą LSU atstovas Rokas Miškinis blokavo 6 varžovų metimus, penktadienį Kaišiadorių „Savingės“ (10-8) ekipa atliko net 42 rezultatyvius perdavimus, o šeštadienį „Užpalių“ ekipa išprovokavo daugiausiai (33) varžovų pražangų.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo titulas šią savaitę atiteko „Užpalių“ garbę ginantis Ernestas Leipus, kuris per dvejas savaitgalio rungtynes vidutiniškai pelnė po 30,5 taško, atkovojo po 12 atšokusių kamuolių, atliko po 2 rezultatyvius perdavimus ir rinko po 43 naudingumo balus.