Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta

Vilniaus „Ryto“ (1-0) talentas Ąžuolas Tubelis buvo nesustabdomas, o 17-mečio vedama komanda Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą pradėjo pergale.

Edvino Justos auklėtiniai Kauno „Žalgirio“ arenoje 102:85 (26:27, 25:15, 32:22, 19:21) įveikė Stambulo „Fenerbahče“ (0-1) jaunuolius.

Ąžuolas Tubelis nugalėtojams per 26 minutes pelnė 31 tašką (13/14 dvit., 0/1 trit., 5/6 baudos), atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 46 naudingumo balus.

206 cm ūgio Tubelis Eurolygos jaunimo turnyre žaidžia jau trečiąjį sezoną. Iki šiol jo rekordai buvo 27 taškai ir 36 naudingumo balai.

Po dviejų kėlinių krepšininkas jau turėjo 25 taškus (11/12 dvit., 3/4 baudos) ir 36 naudingumo balus.

Tubelis buvo netoli Jono Valančiūno rekordų, kuris tarp lietuvių šiame turnyre yra užfiksavęs geriausius rezultatus. JV buvo pelnęs 33 taškus ir surinkęs 50 naudingumo balų.

Eurolygos jaunimo turnyre taškų rekordas priklauso graikui Eleftherios Mantzoukas, kuris įmetė 49 taškus. Pagal naudingumo balus rekordą yra užfiksavęs Nikola Mirotičius (84 naud. bal.).

Komandos žaidimui vadovavęs Augustas Marčiulionis per 22 minutes įmetė 17 taškų (4/8 dvit., 1/3 trit., 6/9 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus.

„Ryto“ jaunimo ekipa antrąjį ir trečiąjį kėlinius laimėjo 10 taškų persvara ir prieš paskutines 10 minučių pirmavo užtikrintai – 83:64. 100-ąjį tašką pelnė graikas Andreas Kalogiros.

„Rytas“: Ąžuolas Tubelis 31 (13/14 dvit., 8 atk. kam., 46 naud. bal.), Andreas Kalogiros 20 (7/9 dvit., 9 atk. kam.), Augustas Marčiulionis 17 (6 rez. perd.), Jokūbas Rubinas 9 (3/5 trit.), Armandas Plintauskas 8.

„Fenerbahče“: Davidas Mutafas 19, Berkay Yilmazas 16, Yigitas Onanas 15.