Nuotr.: AP - Scanpix
Nuotr. AP - Scanpix

Bojanas Bogdanovičius iki paskutinės atakos žaidė blankias rungtynes, tačiau lemiamu metu ėmėsi iniciatyvos ir paleidęs tritaškį su sirena išplėšė Jutos „Jazz“ (34-18) pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA).

30
31
75%
9/12
43%
3/7

Quino Snyderio auklėtiniai išvykoje 114:113 (25:33, 29:25, 27:25, 33:30) palaužė Hjustono „Rockets“ (33-20).

Paskutinė mačo minutė klostėsi itin permainingai: iš pradžių Jamesas Hardenas sumažino šeimininkų atsilikimą iki dviejų taškų (107:109), o likus 28 sekundėms Robertas Covingtonas jau išvedė juos į priekį – 110:109.

Vis dėlto Donovanas Mitchellas atsakė tiksliais baudų metimais (111:110) ir paliko 15,6 sekundės „Rockets“, kurias išnaudojo P.J. Tuckeris, smeigęs tolimą metimą – 113:111.

„Jazz“ turėjo 1,6 sekundės išsigelbėjimui ir po paprašytos minutės pertraukėlės mačo herojumi tapo Bogdanovičius, įmetęs sudėtingą tritaškį paskutinę rungtynių sekundę (114:113).

„Derinys buvo nubraižytas man mesti iš toli. Tai yra didelis įvertinimas, kai tavimi taip pasitiki, atsižvelgiant, kaip žaidžiau visą dvikovą iki to metimo“, – po mačo sakė Bogdanovičius.

„Reikia jam tiesiog leisti žaisti, – po dvikovos apie kroatą kalbėjo Snyderis. – Jis yra didelis kovotojas ir aš pasakiau jam žaisti. Jei jam reikia tai išgirsti, jis puikiai žino, kaip juo pasitikiu.“

Po pergalingo metimo kroatas rungtynes baigė savo sąskaitoje turėdamas 8 taškus. Puolėjas per 32 minutes prametė abu dvitaškius, pataikė 2 tritaškius iš 5 bei realizavo abi baudas.

„Jis pataikė neįtikėtiną metimą, – po dvikovos sakė „Rockets“ strategas Mike'as D'Antoni. – Mes turėjome du vyrukus šalia Bogdanovičiaus ir aš bijojau, kad neprasižengtume, nes buvome labai arti. Nulenkiu galvą prieš tą metimą.“

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 30 taškų (9/12 dvit., 3/7 trit., 3/3 baud.) įmetęs ir 6 kamuolius atkovojęs Jordanas Clarksonas.

Tuo metu šeimininkų ekipoje išsiskyrė Russellas Westbrookas. Gynėjas per 38 minutes pelnė 39 taškus (17/31 dvit., 1/2 trit., 2/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Rockets“: Russellas Westbrookas 39 (17/31 dvit.), Jamesas Hardenas 28 (9/10 dvit., 2/13 trit., 10 atk. kam., 10 rez. perd.), Robertas Covingtonas 14, Danuelis House'as 10.

„Jazz“: Jordanas Clarksonas 30 (9/12 dvit.), Donovanas Mitchellas 24, Mike'as Conley 20 (6/11 dvit.), Rudy Gobertas 12 (15 atk. kam.).