Nuotr.: Zuma Press – Scanpix
Nuotr. Zuma Press – Scanpix

Ispanijos šiaurinės dalies Bilbao miesto krepšinio komanda šį sezoną tapo neįmenama mįsle Eurolygos klubams, o vienas Baskijoje žaidžiantis krepšininkas gali vis labiau intriguoti Lietuvos rinktinę ne tik dėl solidaus žaidimo, bet ir dėl pakeistos pozicijos.

Arnoldas Kulboka

Arnoldas  Kulboka
Pozicija: PF, SF
Amžius: 22
Ūgis: 206 cm
Svoris: 104 kg
Gimimo vieta: Marijampolė, Lietuva

Tai – 22-ejų metų 206 cm ūgio puolėjas Arnoldas Kulboka, kuris vienam sezonui nutūpė Bilbao „RETAbet“ komandoje.

Taikliarankis marijampolietis praėjusiais metais NBA Vasaros lygoje buvo išbandytas sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje. Tokia idėja patiko Bilbao ekipos treneriui Alexui Mumbru, kuris pats krepšininko karjeroje migravo tarp dviejų puolėjų pozicijų.

Nors vasarą Kulboką viliojo Kauno „Žalgiris“, visgi lietuvis panoro savo karjeros tęsinį patikėti Ispanijos klubui, kuris šį sezoną po vienerių metų pertraukos grįžo į ACB lygą.

Pirmoji sezono pusė rodo, kad sprendimas buvo teisingas – beveik visą laiką sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje žaidžiantis Kulboka Ispanijoje per 21 minutę pelno po 8,6 taško ir atkovoja po 3,2 kamuolio. O dar prieš metus jis buvo visai dingęs iš Bambergo „Brose“ rotacijos.

Tam, kad žaistų sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, o taip pat ir dėtų žingsnelius persikėlimui į NBA ekipą Šarlotės „Hornets“, Kulboka nuo sezono pradžios jau priaugo 6 kilogramus vien raumenų masės ir dabar sveria 104 kg. Tai – riba, ties kuria lietuvis planuoja apsistoti.

„Hornets“ komanda Kulboką 2018 metų NBA naujokų biržoje pasikvietė 55-uoju šaukimu ir, matydama sėkmingus puolėjo rezultatus, dabar rodo didesnį dėmesį nei ankstesniais sezonais.

Bilbao klubas Ispanijoje šį sezoną tapo tikra sensacija. Iš pradžių ekipa kėlė tikslus neiškristi iš lygos, o dabar „RETAbet“ ACB su 13 pergalių ir 8 pralaimėjimais užima 5-ąją vietą.

Dar didesnis pasiekimas – Kulbokos ginama komanda dvikovose su Eurolygoje žaidžiančiais klubais laimėjo visas (!) penkerias rungtynes.

Nuotr. Zuma Press – Scanpix

Ispanijoje karjeros laiptais kylantis Kulboka buvo įtrauktas į Dariaus Maskoliūno išplėstinį kandidatų sąrašą, tačiau galutinėje FIBA lango sudėtyje jam vietos neliko.

Tiesa, pats treneris pabrėžė, kad ketvirtoje pozicijoje daug pasirinkimo nėra. Artimiausiame lange šią poziciją užims Eimantas Bendžius ir Gytis Masiulis, tačiau ir vasarą, buriant sudėtį olimpiniam atrankos turnyrui, treneris prabangos pasirinkimuose neturės. Prie minėto dueto treneris pridėjo tik Pauliaus Jankūno pavardę.

Galbūt ateityje kuklų pasirinkimą praplės Arnoldas Kulboka?

Interviu su juos – apie pasikeitusią poziciją, išsiskyrimą su Bambergo klubu, skambų sezoną Ispanijoje ir didėjantį Šarlotės „Hornets“ dėmesį.

– Arnoldai, Vasaros lygoje pradėjote žaisti sunkiuoju krašto puolėjo. Kaip jums patiko tokia praktika? – „BasketNews.lt“ paklausė Kulbokos.
– Taip, mane „Hornets“ bandė ketvirtoje pozicijoje. Manau, kad dabar žaidimas žemu penketu yra krepšinio mada, o tai – populiaresnis nei senesnis modelis, kai komandose rungtyniavo po du didelius žmones ir tris mažesnius. Man, metikui, ketvirtoje pozicijoje yra dar paprasčiau susikurti metimų ir prieš kitus žaidėjus išnaudoti savo driblingą bei greitį.

– NBA Vasaros lygoje pelnėte po 8,7 taško ir atkovojote po 4,5 kamuolio, o po jos buvote laisvasis agentas. Ar po tokio pasirodymo padaugėjo pasiūlymų?
– Labai nesigilinau, ar turėjau daug pasiūlymų. Pakalbėjome su agentu, kad turime ieškoti vietos, kurioje treneris manimi pasitikėtų ir gaučiau žaidimo laiko. Tai buvo svarbiausia. Bilbao davė tokį variantą, pats treneris Alexas Mumbru man labai padeda, nes yra žaidęs mano pozicijoje ir taip pat mesdavo tritaškius. Tai irgi labai prisidėjo prie sprendimo.

– Su Bambergo „Brose“ atsisveikinote, nors kontraktas galiojo iki 2020 metų. Kodėl buvo priimtas toks sprendimas?
– Tas sprendimas daugiau buvo iš mano pusės, ne iš „Brose“. Prieš atvykstant į Bambergą tikėjausi daugiau žaidimo laiko ir pasitikėjimo, o gavosi taip, kad antroje sezono pusėje prasėdėjau ant suolo arba net nebūdavau registruotas. Galbūt nemačiau labai daug pasikeitimų kitam sezonui, nors klubo valdžia ir kalbėjo kitaip. Buvo paprasčiau tiesiog pakeisti klubą, pereiti į komandą, kurioje gaučiau žaidimo laiko ir patirties.

– Vis dar esate jaunas, augantis žaidėjas. Ar nebuvo pikta, kad tokiu svarbiu metu pusę sezono negaunate žaisti?
– Kažkiek, aišku, pikta, bet geriau tą pyktį nukreipti tinkama linkme, galbūt užsidaryti treniruoklių salėje, o tai man buvo labai aktualu ir jaučiuosi sustiprėjęs, labai daug dirbau individualiai. Iš vienos pusės, kaip ir bloga patirtis, iš kitos pusės – patobulėjau individualiai.

Nuotr. Facebook.com

– Ar tiesa, kad vasarą jums „Žalgiris“ siūlė kontraktą bei buvo numatęs jus skolinti kitai LKL komandai?
– Buvo susidomėjimas, taip. Buvo ir skolinimo į Prienų komandą variantas. Tiesiog nusprendžiau, kad galbūt geriau bus Ispanijoje. Nesirinkau, ar klubas yra Lietuvoje, ar Turkijoje, ar Italijoje. Man šalis, kurioje žaisiu, nėra svarbi.

– Galiausiai sudarėte vienerių metų sutartį su Bilbao komanda. Kaip jums tinka ACB lyga?
– Tinka tikrai labai. Žaidžiame greitą krepšinį su daug tritaškių. Dabar žaidžiu labiau ketvirtoje pozicijoje ir treneris mane stengiasi išnaudoti prieš tiesioginius oponentus, kurie yra lėtesni arba tiesiog nežaidžia su kamuoliu.

– Kokia yra tavo ateities pozicija – ketvirta ar trečia?
– Manau, kad galiu žaisti abiejose pozicijose ir tik nuo trenerio priklausys, kur jis mane matys. Šiais metais, jeigu reikia, galiu ir trečioje pozicijoje pažaisti. Krepšinis keičiasi ir nėra didelio skirtumo tarp trečios ir ketvirtos pozicijos, o dabar 90 procentų laiko žaidžiu sunkiuoju krašto puolėju.

– Kokios naujos užduotys teko šioje pozicijoje?
– Puolime labai vaidmuo nepasikeitė. Puolime žaidžiu ketvirtoje pozicijoje, bet treneris stengiasi mane išnaudoti lyg lengvąjį krašto puolėją. Žaidžiu tuos pačius staggerius, man yra padaryti išėjimai, gaunu žaisti ir du prieš du, kai būdamas ketvirtos pozicijos žaidėjas žaidžiu su vidurio puolėju ir mums visai pavyksta tai išnaudoti.

Labiau pasikeitė mano darbas gynyboje, nes reikia po krepšiu stumdytis prieš stipresnius varžovus. Pavyzdžiui, Malagos „Unicaja“ ketvirtoje pozicijoje žaidžia Deonas Thompsonas, „Barcelonoje“ – Nikola Mirotičius. Prieš tokius krepšininkus reikia gintis vienas prieš vieną, bet manau, kad gynyboje esu patobulėjęs, pridėjau raumenų.

– Koks jūsų svoris?
– Dabar 104 kg. Komandoje turime oficialų svėrimą kiekvieną savaitę po laisvos dienos. Reikia pasižiūrėti, ką žaidėjai veikia (juokiasi). Nuo sezono pradžios pridėjau 6 kg vien raumenų masės.

Einu per savaitę po 4-5 kartus papildomai treniruotis su fizinio rengimo treneriu, taip pat padeda Šarlotės „Hornets“ komanda. Jų fizinio rengimo treneris atsiunčia planus, parodo, kaip norėtų, jog dirbčiau. Tuo pačiu ir mityba. Džiaugiuosi, kad turiu tokią draugę, kuri labai manimi rūpinasi ir prižiūri mitybą. Manau, kad dabar to svorio jau ir užtektų, galbūt pridėti tik 1-2 kilogramus.

– Kaip gynyboje sekasi prieš kitus ACB lygos sunkiuosius krašto puolėjus?
– Jeigu reikia žaisti vienas prieš vieną po krepšiu, tai aišku, prieš kai kuriuos varžovus reikia pagalbos, pavyzdžiui, prieš tokius krepšininkus kaip Tornikė Šengelija, Mirotičius, ar Thompsonas. Turime gynybos schemas, kad užkamšytume spragas. Bet ir pats jaučiuosi daug geriau. Nėra taip, kad paprastoje gynyboje vienas prieš vieną labai prasileisčiau. Aišku, man yra kažkiek lengviau, nes tenka dengti lėtesnius žaidėjus. Nors tas parankumas dingsta tuomet, kai jie bando laužti per jėgą, bet pridėjau raumenų masės ir jiems nebėra taip lengva.

Sunkiausia buvo apsiginti prieš Tornikę Šengeliją. Turbūt visos komandos iš anksto ruošiasi prieš jį dvigubinti gynybą. Tikrai labai stiprus žaidėjas vienas prieš vieną žaidžiant nugara į krepšį. Su Mirotičiumi irgi buvo sunku. Jis įmetė virš 20 taškų, bet jis visiems po tiek įmeta. Neįmanoma jam leisti įmesti tik 5 taškus. Turėjome uždaryti kitus ir tai pavyko.

– Alexas Mumbru komandą treniruoja antrąjį sezoną, pernai – antroje lygoje. Koks jis yra treneris?
– Mūsų visas trenerių štabas yra jaunas. Ne tik vyriausiasis treneris pradeda savo karjerą, bet ir jo asistentas Javi Salgado, jis tik pernai Bilbao komandoje baigė karjerą. Mūsų sistema yra labai įdomi, su savita gynyba. Prieš sezono pradžią buvau apakęs, nežinojau, kaip tokia gynyba veiks. Dabar įsivažiavome, esame penktoje vietoje, o tai, manau, parodo, jog trenerio sistema puikiai veikia ir jis gerai dirba.

Mūsų gynyba pasižymi pagalba iš stipriosios pusės, bet tai labai agresyvi pagalba rizikuojant ir leidžiant žmogui iš kampo laisvam kirsti po krepšiu. Gaunasi labai daug situacijų du prieš vieną ne mūsų naudai, bet tuo pačiu mes suspėjame sugrįžti. Dabar viskas išeina automatiškai.

– Dar pernai Vokietijoje beveik nežaidėte, o šiemet penktoje Ispanijos komandoje renkate po 8,6 taško. Nustebino toks sezonas?
– Tai ir buvo pagrindinis dalykas – norėjau eiti į komandą, kurioje gaučiau žaidimo laiko. Jaučiu, kad turiu trenerio pasitikėjimą, nors dabar 5-6 rungtynes buvau duobėje, bet treneris vis tiek pasitikėjo. Kalbėjo, kad nesvarbu, jog prametu – esu metikas ir turiu mesti. Tikrai nesigailiu, jog išėjau iš Bambergo. Man buvo labai svarbu žaidimo laikas ir trenerio pasitikėjimas.

– Turbūt galite pasidžiaugti ir sprendimu nesikelti į Lietuvą, kurioje turėtumėte kur kas mažiau aukščiausio lygio varžovų?
– Pasirinkimu tikrai nesigailiu. Dabar žaidžiu prieš geriausias Europos komandas. Niekada negalvojau, kad gausiu šansą rungtyniauti prieš „Real“ ar „Barcelona“. Tuo pačiu ne tik žaidžiame, bet ir laimime. Šiais metais prieš Eurolygos komandas laimėjome visas penkerias rungtynes. Ispanijoje esame tokie Euroleague killers (liet. Eurolygos žudikai – aut. past.).

Mes tokia komanda, kuri prieš stipriausias komandas laimi, bet prieš apatinės turnyro lentelės ekipas sugebame pralaimėti.

– Bilbao klubas dar pernai žaidė antroje lygoje, o šiemet guldo Eurolygos komandas bei užima penktąją vietą. Turbūt Bilbao jaučiate didžiulį dėmesį?
– Manau, kad sezono pradžioje mūsų daug kas nevertino taip, kaip turėjo vertinti. Daug kas mus nurašė, galbūt pradžioje kažkas galėjo sakyti, jog laimėjome prieš „Real“, nes jie neįvertino iš antrosios lygos atėjusios komandos. Bet dabar jau sužaidėme 21 mačą ir nebegali to sakyti. Šį sezoną ACB lygoje esame aukščiausio lygio komanda.

Tas dėmesys Bilbao mieste labai jaučiasi, nes kiekvienose rungtynėse turime pilnutėlę areną, po 9 tūkst. žiūrovų.

– Kuri pergalė jums buvo skambiausia?
– Tikiuosi, kad bus šį ketvirtadienį prieš Madrido „Real“ Karaliaus taurėje (šypsosi). O iki dabar, tai pergalė prieš „Barceloną“ svečiuose, nes su šiuo laimėjimu išėjome į Karaliaus taurės turnyrą. Jeigu būtume pralaimėję, būtume nukritę į devintą ar dešimtą poziciją bei būtume nepatekę.

– O kaip pačiam sekasi žaisti su stipriausiomis Ispanijos komandomis?
– Man atrodo, kad daug taškų neprimėčiau, galbūt tik su „Valencia“ daugiau. Bet treneris laiko aikštelėje apie 20 ar daugiau minučių, tai manau, kad daug prisidedu prie pergalės ir tai yra smagu.

– Kaip ryšį palaikote su Šarlotės „Hornets“, kuriai NBA priklauso jūsų teisės?
– Tikrai to ryšio yra. Fizinio rengimo treneris siunčia planus, ką turėčiau daryti, kad tobulėčiau. Labai dažnai susirašome ir susiskambiname su jų tarptautiniu skautu, taip pat kelis kartus bendravome su generaliniu vadybininku, jo asistentu. Buvo galimybė nuskristi į rungtynes Paryžiuje, kai jie žaidė su Milvokio „Bucks“, bet man buvo treniruotės ir negalėjau to padaryti bei susitikti su valdžia. Dėmesys yra ir sakyčiau, kad jis yra didesnis nei pernai.

– Ar vyktumėte trečią kartą žaisti Vasaros lygoje?
– Kodėl ne? Jeigu klubas nori dar kartą mane patestuoti, jeigu pasakys, kad gausiu žaidimo laiko. Kad nebūtų taip, kaip pirmaisiais metais, kai sužaidžiau 2-3 rungtynes po kelias minutes.

– Buvote Lietuvos rinktinės išplėstiniame sąraše, bet į galutinę sudėtį nepatekote. Ar kalbėjotės su treneriu Dariumi Maskoliūnu?
– Nebuvo pokalbio. Jo nebuvo, tai supratau, kad nereikės važiuoti į rinktinę.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (26)
Ach
Aha tikrai jauni zaidejai nori eiti pas sara i Z :) :) su jo poziuriu i jaunus z nei vieno top jauno neprisilvies jei bus gimyne visi varys kazkur kitur
2020-02-15
-3
Atsakyti
As
Kartoju nieko iš jo nėra ir nebus. Jeigu dar charakteris kaip jo brolio tai iš vis net rūbinei sunku su juo.
2020-02-13
-14
Atsakyti
Zalia Balta
kazkoks loxas
2020-02-13
-15
Atsakyti
tiatrafdisp
https://badoo.red - nuostabi pažinčių svetainė skirta tik suaugusiems, norintiems susirasti partnerį, norintiems pasimylėti
2020-02-13
-1
Atsakyti
Antanas
Toks tipinis lavo.nelis is mordos
2020-02-13
-16
Atsakyti
toks sportinis gyvenimas
Vis gi a laikas mačiliam ir jankūnam pasakyti ačiū ir viso gero, nejaugi Maskoliūnas to nesupranta?
2020-02-13
+1
Atsakyti
idomiausia
idomiausia tai, kad pvz. Kulboka zaidizantis ACB,,, rodantis reuzltata Maskoliunui netinka, o Masiulis su Bendziumi tinka... Velicka zaidizantis Prienuose netinka, o Jokubaitis trinanatis suola zalgiryje tinka. Kur ritasi krepsinis, kuomet visi viska ismano, taiko sistemas, bet rezulatatai krenta neitiketinai greitai... Atsiminsite mano zodzius, kad Lietuvos rinktineje Kolbokos vieta bus atoduota Sirvydziiui...
2020-02-13
+4
Atsakyti
Zee
tai yra normalu, kad jei yra du apylygiai žaidėjai, tai tas kuri matai dazniau bus pasirinktas. Kulboka nieko dar neįrodė, 8 taskai ispanų vidutinioke tikrai nera kazkas įspūdingo. o velicka tai... tik stats\'ai. įžaidėjas turi valdyti komandą, o ne daryti beleka. Velička kolkas tik ir daro beleka.
2020-02-13
+9
Atsakyti
djgaffer
Teko matyti ne vienas jo rungtynes,tai man jis labai imponuoja.Patobulėjimas matosi,veržiasi dažniau,tritaškių nebijo mesti prametęs kelis iš eilės.Gynyboje taip pat atstovi,kiaurai jo nieks neina.Matosi tikrai,kad raumenų užsiauginęs.Metimo technika išvis tobula,puikus snaiperis jau dabar.Todėl gaila,kad Maskoliūnas jo nepakvietė,teks dar palaukti.
2020-02-13
+12
Atsakyti
hmm.. 4 numeris su jo fiziniais duomenimis sviecia kaip Bendžius nr. 2, ar koks k. Šeštokas nr. 2. as suprantu, kad treneriams taip yra lengviausia, pastatai pagal ugi zaideja ir viskas, bet ar tai geriausia pačiam? jis turi daugiau talento, o ne tik bendziumi būti. daug įdomiau butu jei bandytų buti 2 ar 3 numeris. aš suprantu, kad Bilbao ir ju trenerio tikslas yra ne Kulbokos tobulėjimas, bet komandos rezultatas, bet ar Kulbokos tikslas yra Bilbao rezultatai ar visgi Kulbokos karjeros ateitis? manau reikėtų pasvarstyti apie komanda kuri norėtų, kad kulboka butu kazkas daugiau, o ne tik tritaškius metantis 4as numeris.
2020-02-13
+15
Atsakyti
Anonimas
Ant popieriaus tai Power Forward, bet praktiskai labiau Tall Small Forward. O tokiu dabar pilna. Kad ir LKL: Hayes, Bendzius, Sakic, Masiulis, Sulskis, Miniotas,
2020-02-13
+9
Atsakyti
Na
jei ištikrųjų Ž siūlė Kulbokai sutartį su mintim skolint Prienams, tqi sakyčiau iš Ž pusės net ir šiokia tokia nepagarba žaidėjui. Visgi jis nebuvo toks jau beviltiškas praėjusį sezoną, kad siūlyt žaist sezoną Prienuose
2020-02-13
+21
Atsakyti
Aha
Ka reiskia nepagarba? Praejusi sezona bicas tryne suola Bamberge ir buvo neaisku, koks jo lygis apskritai yra, todel reikejo paziuret kas ir kaip ir suteikt jam pakankamai minuciu, kad jis galetu ta padaryt. Pagrindinej Zalgirio komandoj nebuvo galimybiu jam ta suteikt.
2020-02-13
+2
Atsakyti
Rimantas Pazdrazdas
Nežinau. Kažkaip neimponuoja man Kulboka nors tu ką. Tokio ūgio, o gali tik tritaškį pasiūlyti komandai. Tikiuos, kad gerokai dar patobulės vis dėlto ir reiks pakeist apie jį nuomonę :)
2020-02-13
+5
Atsakyti
Anonimas
ko gero iš jo toks pf kaip iš bendžiaus, tik trajaka įmest, o post skilų nėra visai, gynyboj irgi
2020-02-13
+8
Atsakyti
uz zalgiri
protingas vaikis..kam trint zalgirio suola ar zaist kazkokiam prienu projekte kai gali kovot su stipriausiom acb komandom?tokiam amziuj reik daug zaist
2020-02-13
+27
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 26

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.