Nuotr.: Reuters – Scanpix
Nuotr.: AP – Scanpix

Pusšimtis Trae Youngo taškų, išskirtiniais rezultatais pasižymintis Milvokio „Bucks“ duetas, per pratęsimą pelnytas vienas taškas, išvarytas Russellas Westbrookas  – visa tai ir daugiau – vasario 21-osios NBA pulse.

Vasario 21-osios NBA pulsas

1. Bruklino „Nets“ per pratęsimą su Filadelfijos „76ers“ pelnė vieną tašką. „76ers“ surinko devynis taškus ir šventė pergalę 112:104. Bruklino klubas vertėsi be Kyrie Irvingo, kuris dėl peties traumos šį sezoną nebežais.

TAIKLUMAS. Milvokio „Bucks“ puolėjas Khrisas Middletonas šį sezoną vidutiniškai pelno po 20,6 taško ir fiksuoja puikų taiklumą: 50,4 proc. dvitaškių, 44,5 proc. tritaškių ir 90,3 proc. baudų metimų. NBA istorijoje yra tik dar vienas krepšininkas, kuris taip pat rinko bent 20 taškų ir pataikė bent 50 proc. dvitaškių, 44 proc. tritaškių ir 90 proc. baudų metimų. Tai Stephenas Curry savo MVP sezone 2015-2016 metais.

VEJASI. Giannis Antetokounmpo 15-ąjį kartą šį sezoną pelnė bent 30 taškų ir atkovojo bent 15 kamuolių. Tai geriausias tokių mačų rezultatas nuo 1990-ųjų metų, kai per sezoną tokią statistiką Shaquille’as O’Nealas fiksavo 18 kartų. Tą sezoną NBA legenda tapo lygos MVP.

DU KĖLINIAI. NBA lyderė Milvokio „Bucks“ po „Visų žvaigždžių“ savaitgalio pertraukos į aikštę grįžo su trenksmu. Ji pirmoje rungtynių pusėje pelnė 70 taškų, kai Detroito „Pistons“ – tik 41, o susitikime triumfavo užtikrintai 126:106. Trečiajame kėlinyje laimint 29 taškais Antetokounmpo užsidirbo techninę pražangą už ginčus su teisėjais.

„Bucks“ per pastarąsias 17 rungtynių laimėjo 15 kartų. Po to, kai „Pistons“ išmainė Andre Drummondą, Detroito klubas suklupo penktąjį kartą iš eilės.

50. Atlantos „Hawks“ įžaidėjas Trae Youngas sužaidė karjeros rungtynes. 21-erių 188 cm ūgio gynėjas pergalingame mače su Majamio „Heat“ pelnė 50 taškų (4/10 dvit., 8/15 trit., 18/19 baudos) ir pasiekė savo rezultatyvumo rekordą. Jis taip pat atliko 8 rezultatyvius perdavimus, o 8 pataikyti tritaškiai yra pakartotas krepšininko rekordas.

„Aš visada savimi pasitikėjau“, – po pergalės sakė Youngas.

Youngas tapo ketvirtu jauniausiu NBA krepšininku, pelniusiu pusšimtį taškų. Įžaidėjas tai pasiekė būdamas 21-erių metų ir 154 dienų, o būdami jaunesniais tuo pasižymėjo tik Brandonas Jenningsas, Devinas Bookeris bei LeBronas Jamesas (tris kartus).

„Hawks“ klube krepšininkas 50 taškų nebuvo surinkęs nuo 2001 metų, kai tai padarė Shareefas Abdur-Rahimas.

IŠSKIRTINUMAS. Trae Youngas šį sezoną 40 taškų ribą pasiekė jau dešimtąjį kartą. Per pirmuosius du karjeros NBA sezonus tai be Youngo pavyko tik Wiltui Chamberlainui, Rickui Barry, Nate’ui Archibaldui, Jerry Westui ir Kareemui Abdul-Jabbarui.

SKIRTUMAS. Majamio „Heat“ namuose laimėjo 22 rungtynes ir patyrė 3 pralaimėjimus, o išvykose laimėjo 13 kartų ir suklupo 17 sykių. Majamio klubas Rytų konferencijoje užima ketvirtąją vietą.

„Mes tiesiog turime laimėti išvykose. Aišku ir paprasta“, – po mačo sakė 28 taškus pelnęs, 19 kamuolių sugriebęs ir 7 rezultatyvius perdavimus atlikęs Bamas Adebayo.

Panaši situacija ir su Filadelfijos „76ers“ komanda, kuri namuose laimėjo 26 rungtynes ir pralaimėjo tik du kartus, o svečiuose laimėjo 9 sykius bei suklupo 19 kartų.

TRITAŠKININKAI. Hjustono „Rockets“ praėjusią naktį pataikė net 25 tritaškius iš 49 bandymų (51 proc.). Iki NBA rekordo, kurį užfiksavo pati „Rockets“, ekipai pritrūko dviejų tolimų šūvių. P.J. Tuckeris pataikė visus penkis tritaškius.

DEBIUTAI. Hjustono „Rockets“ komandoje puikiai debiutavo 33-ejų 206 cm ūgio puolėjas Jeffas Greenas. Jis prie pergalės prieš „Golden State Warriors“ pridėjo 17 taškų (2/3 dvit., 4/5 trit., 1/2 baudos), 4 atkovotus kamuolius ir vieną perimtą kamuolį.

Kitas „Rockets“ debiutantas, DeMarre’as Carrollas, buvo kuklesnis. Puolėjas per 13 minučių surinko 2 taškus (2/2 baudos), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Tuo metu Bruno Caboclo pirmajame mače „Rockets“ ekipoje per 5 minutes taškų nepelnė (0/1 trit.), bet atkovojo 1 ir perėmė 2 kamuolius.

IŠVARYTAS. Iki rungtynių pabaigos buvo likę pusė kėlinio, Hjustono „Rockets“ pirmavo 123:88, bet aistrų tai nesumažino. Russellas Westbrookas dėl ginčų su „Warriors“ krepšininkais užsidirbo antrąją techninę pražangą bei buvo išvytas iš rungtynių.

STARTO PENKETAS. Hjustono „Rockets“ komandoje visi starto penketo krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių, o kartu jie surinko 96 iš 135 komandos taškų. Jamesas Hardenas pelnė 29 taškus bei pridėjo 10 rezultatyvių perdavimų.

SNAIPERIS. Sakramento „Kings“ puolėjas Harrisonas Barnesas pataikė 4 dvitaškius iš 6, 7 tritaškius iš 11 ir 3 baudas iš 4 bei surinko daugiausiai šį sezoną – 32 taškus. 7 taiklūs tolimi metimai yra pakartotas 27-erių 203 cm ūgio atleto rekordas. Jis šį sezoną pataiko 37,7 proc. tritaškių.